Skocz do zawartości

UH-60 Blackhawk Colombian Army Italeri 1/72


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym pokazać swój kolejny śmigłowiec. Z racji tego że nasz "nadworny" sklejacz Blackhawków Daz ( pozdrawiam ) przerzucił się na samoloty, postanowiłem skleić i zaprezentować swój egzemplarz . Wybrałem niezbyt popularne ( przynajmniej tak mi się wydaje ) malowanie Kolumbijskiej armii . Model wykonany prosto z pudła ,bez żadnych dodatków .Starałem się trzymać instrukcji ,ale jest to mój pierwszy model malowany aerografem który posiada kolorowy kamuflaż, więc nie wszystkie plamy są identyczne jak instrukcja pokazuje. Merytorycznie pewnie jest sporo błędów - nie sprawdzałem dokładnie, ponieważ ten, kilka poprzednich i kilka następnych modeli traktuję jako ciągłe szkolenie w obsłudze aerografu. Co do samego modelu to nie polecam początkującym..sporo się naszpachlowałem i naszlifowałem, wypukłe linie podziału też nie prezentują sie okazale (zrobiłem lekki wash ale mimo to średnio to wygląda) , a oszklenie pozostawia naprawdę wiele do życzenia . W każdym razie mimo lekkich wpadek jestem zadowolony i na półce prezentuje się naprawdę ładnie. Być może komuś z Was również się spodoba.

a teraz zapraszam do oglądania i krytykowania

 

 

IMG_0552_zpsb7bec9c2.jpg

 

IMG_0556_zps3c93f38c.jpg

 

IMG_0537_zps03ca34f9.jpg

 

IMG_0536_zpsf61e3f03.jpg

 

IMG_0555_zps8a939125.jpg

 

IMG_0534_zps56e0f2b8.jpg

 

IMG_0540_zps3ea8b9e7.jpg

 

IMG_0538_zps81cf3c44.jpg

 

IMG_0550_zpse53c5f4a.jpg

 

IMG_0541_zps1505de89.jpg

 

IMG_0559_zpscf609478.jpg

 

IMG_0557_zpsd1e017d8.jpg

 

IMG_0542_zpsade76129.jpg

 

IMG_0543_zpse6058011.jpg

 

IMG_0545_zps782af2d4.jpg

 

IMG_0549_zpsfc3b355d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie pomalowany - jak dla mnie wash jest OK, preferuję coś takiego zamiast precieniowania. Merytorycznie i owszem coś tam można by wygrzebać choćby przekłamane kolory. Sam model italerki jest dość stary więc nie ma co się po nim spodziewać za wiele, ale kalki do kolumbijskiej i australijskiej wersji są super opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem udany wiatraczek

 

Dwie rzeczy bym tylko poprawił, żeby troszkę bardziej realistycznie wyglądał.

Łopatom wirnika głównego, nadał bym lekki zwis, nie wyglądają wtedy tak sztucznie

A druga rzecz, to płetwa statecznika. tu znów grawitacja jest nieubłagana

i powinien również być wychylony do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie przerzucił na myśliwce, to jedynie chwilowa odskocznia A BlackHawk wygląda bardzo fajnie, czystko, w fajnym malowaniu, i tak jak piszę Adam, wash wygląda bardzo fajnie Z drobiazgów, można by łopaty wirnika lekko podgiąć aby nie były takie proste, ale to detal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda troche jak wkurwiony kot

 

świetne porównanie hahaha

 

 

Łopatom wirnika głównego, nadał bym lekki zwis, nie wyglądają wtedy tak sztucznie

A druga rzecz, to płetwa statecznika. tu znów grawitacja jest nieubłagana

i powinien również być wychylony do dołu

 

Masz rację z tymi łopatami, tylko bałem się ich ruszać..nie wiem do końca jak to zrobić żeby je wygiąć a nie spalić ich przy tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezły model i ciekawy nieoklepany wzór malowania Trochę widać grubość "szkła" ( boczne szyby przy nosie). Jeśli miałbyś problemy w przyszłości z pocienianiem takich elementów to można ten efekt grubości nieco zniwelować malując krawędzie szkieł przed przyklejeniem na czarno . Wystarczy zwykły szybkoschnący marker. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)Jeśli miałbyś problemy w przyszłości z pocienianiem takich elementów to można ten efekt grubości nieco zniwelować malując krawędzie szkieł przed przyklejeniem na czarno . Wystarczy zwykły szybkoschnący marker. Pozdrawiam

 

 

Świetny patent z tym markerem, dzieki za podpowiedź a co do szybek na nosie , to one byly chyba do skali 1/48 przeznaczone

Szlifowalem je kupe czasu a i tak za chiny nie chcialy mi sie spasowac

W kazdym razie ciesze sie ze model sie spodobał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.