Skocz do zawartości

F-101B Revell 1/72


rtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym zaprezentować model F-101B ulepiony z zestawu Revella. Tak sobie założyłem, że uzbieram wszystkie myśliwce "Century series", więc po F-102 przyszła kolej na F-101.

Model właściwie zrobiony z pudła, z jakimiś niewielkimi ulepszeniami. Sklejał się całkiem fajnie, z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, kto chciałby wykonać replikę tej ciekawej maszyny. Czekam na nieagresywne opinie

I jedna rada - gdyby ktoś chciał malować aero Humbrolem H147, to niech pod żadnym pozorem nie popełnia tego błędu. Bezbarwnego błyszczącego też nie polecam...

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej oglądam, tym bardziej mi się podoba. Malowanie rzeczywiście niekoniecznie się udało, ale model i tak ładnie wygląda. Napiszesz coś więcej o farbach? Jakie miałeś kłopoty, jak stare/świeże były farby itp. Ciągle wielu używa Humbrola, z bardzo różnym efektem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej oglądam, tym bardziej mi się podoba. Malowanie rzeczywiście niekoniecznie się udało, ale model i tak ładnie wygląda. Napiszesz coś więcej o farbach? Jakie miałeś kłopoty, jak stare/świeże były farby itp. Ciągle wielu używa Humbrola, z bardzo różnym efektem...

 

Malowanie może nie tyle się nie udało, co po prostu niektóre Humbrole dają spore ziarno przy malowaniu aero. Szczególnie szary dał mi się we znaki. Te farby po prostu chyba tak mają, bo próbowałem różnego ciśnienia i stopnia rozcieńczenia, a efekt był podobny - brak gładkości. Podobnie miałem przy F-102, ale jak widać nauka poszła w las. Może trzeba się przerzucić na jakieś akryle, ale po prostu do Humbroli się przyzwyczaiłem.

Inna sprawa, że zdjęcia robione przy sztucznym świetle bardzo ten efekt wyostrzają - w rzeczywistości nie jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, świetna maszyna i świetny model. Co do malowania - przejdź na Gunze, znikną problemy o których pisałeś.

A sam samolot jest piękny, jakże żałuję że nie ma nigdzie go w skali 1:48 w podobnym malowaniu.

Kitty Hawk tylko w kolorze metalu, a ja chciałbym właśnie tak pomalowany jak ten na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ten model, świetnie prezentuje się w tym malowaniu, bardzo lubię te duże gwiazdy gratuluję wykonania. A co do farb to faktycznie może powinieneś spróbować czegoś innego. Ja używam Vallejo Air i bardzo dobrze mi się nimi maluje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc.

Swietny model moze sie skusze i zrobie podobny

Fajnie ze nie przekombinowany jesli chodzi o brudzenie itp... co do humbrola to niestey posiadam dosc spora kolekcje produktow tej firmy i jak np pigmenty i lakiery sa spoko to farby juz nie za bardzo.

Powoli przesiadam sie na Vallejo Air...duzo lepsze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.