Skocz do zawartości

Aichi M6A1 Seiran 1:72 Tamiya


dextrosse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Opinia będzie szczera, bo tylko takie powinny obowiązywać

 

Na tak:

 

1. Dobry wybór ciekawej maszyny

2. Dość gładka powierzchnia lakiernicza

3. Ładnie wykonane, "japońskie" intensywne obicia lakieru

 

Do poprawy:

 

1. Zdjęcia, które uniemożliwiają dobry odbiór modelu

2. Kalkomanie nie wszędzie ułożyły się jak należy

3. Nierównomiernie osiadły wash. Niestety, ale zarówno przez ułożenie kalkomanii jak i zatkane linie podziałowe wash zamiast nadać trójwymiarowość na modelu, stał się elementem "brudzenia". Jest to widoczne zarówno na samolocie jak i wózku.

4. Śmigło wygląda dziwnie, jakby ktoś zalał je olejem...

 

To tyle. Generalnie model wykonany nieźle, ale nie brak mu błędów. Nie są to błędy tragiczne, ale jednak rzutują na ostateczny odbiór modelu. Do pełnej jego oceny przydałyby się jednak zdjęcia spodu.

 

Powodzenia przy następnych modelach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model gratulacje!! A mam pytanie odnośnie farb Pactra czy nie zatykały ci areografu bo mi cały czas zatyka i przez to mam duże problemy z malowaniem i jestem przez to wkurzony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to ewidentny mankament tej galerii, i jednoczesnie dosyć prosty do poprawy ,-)) A Model przyjemny. Fajne odpryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Od razu wszystkich przeprszam za te zdjecia, ale nie mam poprostu dobrego aparatu a zdjecia robie smartfonem wiec tak to mi wychodzi, moze popracuje nad swiatlem zeby to troche lepiej wyszlo.jesli chodzi o farby to pactry zapychaja tez ale rzadko, staram sie je mocno rozcienczac i jakos to idzie, ogolnie to w pactrach bardziej denerwuje mnie ta tekturka pod nakretka ktora sie czasem rozwarstwia i przykleja sie do sloiczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od pozytywów. Najbardziej podoba mi się wózek. Jak uzyskałeś kolor i fakturę drewna na podstawkach? Wg mnie wygląda to bardzo naturalnie. Można prosić o info?

 

Wykonanie samolotu pod kątem technicznym jest w porządku - ładnie pomalowany, wash, odpryski, wszystko gites. Ale mam jedno ALE - prawdziwy Seiran nie mógł tak wyglądać z bardzo prostej przyczyny. Miała to być maszyna samobójcza, toteż nie mogła aż tak się zużyć. Po drugie - nawet operacyjne samoloty japońskie wcale nie były aż tak zaniedbane. To mit, aczkolwiek mocno utrwalony. Fakt, farby japońskie były nienajlepszej jakości, ale zdjęcia z lat wojny pokazują, że samoloty Cesarskiej Marynarki nie były tak bardzo odrapane. Są i wyjątki, ale bez przesady. Dodatkowo, najbardziej odrapane i zużyte maszyny, z łuszczącą się farbą, uwieczniono na zdjęciach po kapitulacji. Trochę odstały pod gołym niebem, bez konserwacji, toteż nieco gorzej wyglądają. Natomiast maszyny operacyjne, używane bojowo, nie były tak zaniedbane. Trafiały z fabryki na front, a w latach 1944-1945 żywot japońskiego myśliwca czy bombowca był dosyć krótki.

 

Generalnie, model mi się podoba, acz realny Sieran tak nie wyglądał. Oczywiście, każdy klei i maluje modele dla swojej przyjemności i radości, to nie mam zamiaru się czepiać Nie należę do zakonu liczących wszystkie nity... Mnie model się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozek na poczatku pomalowalem caly czarna pactra a potem cieniowalem kolorem 71.077 wood z palety valejjo seria air, na to wszystko poszedl sido i streaking grime z AK, ogolnie nie jestem zadowolony z tego jak to wyszlo ale jak sie podoba to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam podobie ... Tylko o ile wyczytałem, tudzież obejrzałem w różnych publikacjach, to jeśli chodzi o powłoki lakiernicze to faktycznie były one mocno poszczerbione, ale to raczej od warunków atmosferycznych (wilgotność+temperatura+sól rozpylona w powietrzu). Natomiast hinomaru zawsze były utrzymywane w nienagannym stanie. Jak np.: http://i173.photobucket.com/albums/w58/Lewy86/jap_sub3.jpg , http://www.airpages.ru/img/ki84_2.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ale mam jedno ALE - prawdziwy Seiran nie mógł tak wyglądać z bardzo prostej przyczyny. Miała to być maszyna samobójcza, toteż nie mogła aż tak się zużyć.

Używając tej logiki, można by twierdzić, że bomby muszą być czyste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.