Skocz do zawartości

1/48 Martinsyde F.4 Buzzard - Karaya


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Znowu udało mi się skończyć kolejny model. Tym razem to żywiczny zestaw firmy Karaya. Buzzard w barwach eskadry sztabowej Moskiewskiego Okręgu Wojskowego z 1926 roku. Malowany farbami MisterKit (Early Russian Olive Green/Pale Blue). Na to matowy werniks Gunze Kalki częściowo z zestawu, częściowo z arkusza Techmodu.

542ecad2d0bb8860.jpg

f1ff2d229d61d5dc.jpg

7b14382710e19463.jpg

19ccdeaaea024a1c.jpg

6ddbda3f35e9fc86.jpg

50e5a2508a71e006.jpg

59a00f80eeb55ef0.jpg

ba7e4590d6d472f3.jpg

4bf70008411c73bc.jpg

5bf7302db27c0342.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideał. To jak podkreślasz 3 wymiar budzi szacunek.

Po prostu śliczny , bardzo plastyczny , absolutnie nieprzegiety, ze smaczkami

model. Jest na co patrzeć i czym sie inspirować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM... A czy śmigło nie powinno być odwrotnie ?? Poza tym suuuper !!

? Nie wiem zupełnie o co Ci chodzi . Tzn. jak? Przodem do tyłu? A to z jakiego powodu miałoby być "odwrotnie"?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sensie dosłownym odwrotnie Płaska część to krawędź natarcia, a ta półokrągła to krawędź spływu. A u Ciebie jest odwrotnie Bo idąc za tym stwierdzeniem, ze płaska powierzchnia to natarcie, to Twój samolot poleciałby do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś się. Bo w moim modelu śmigło jest takie jakie powinno być. Proponuje spojrzeć na jakiekolwiek fotografie samolotów z tego okresu, a dopiero potem sugerować, że coś jest nie tak

decf1de517acf94f.jpg

b919b0121f974f00.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie ten samolot miał inne rozwiązanie. Mój błąd, za co przepraszam Miałem troszke do czynienia ze śmigłami z drewna i były wykonane tak jak mówiłem Dlatego to wydało mi się dziwne Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM... A czy śmigło nie powinno być odwrotnie ?? Smile

Zdziwiło mnie to co piszesz i zanim zacząłem pisać na forum to udałem się do Google gdzie najpierw poszukałem zdjęcia i potem stwierdziłem, że śmigło jest OK.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b0/Bristol_F2B_D8096.jpg/800px-Bristol_F2B_D8096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sensie dosłownym odwrotnie Płaska część to krawędź natarcia, a ta półokrągła to krawędź spływu. A u Ciebie jest odwrotnie Bo idąc za tym stwierdzeniem, ze płaska powierzchnia to natarcie, to Twój samolot poleciałby do tyłu

 

 

Ciekawa teoria , ale chyba nieco chybiona ... wydaje mi się , że kształt łopat śmigła to jednak trochę za mało żeby samolot zaczął poruszać się do tyłu ...

 

Sam model cacy , największe wrażenie zrobiło na mnie rzeczone śmigło , szkoda tylko że nie skusiłeś się na malowanie maszyny gen. Zagórskiego .

 

PS. Czy orientujesz się może czy producent planuje wypuścić zestaw w skali 1/72 , bo balilla była całkiem przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Konradzie ;)

Co do Twojego pytania:

PS. Czy orientujesz się może czy producent planuje wypuścić zestaw w skali 1/72 , bo balilla była całkiem przyjemna

... to odpowiadam: NIE ;/

Wynika to z tego, ze modele F.4 w skali 1/72 są już dostępne, i to zarówno żywiczne jak i plastikowe

Natomiast odnośnie malowania Zagórskiego, to powiem wprost - abstra:bip:ąc już od tego, że jest to malowanie polskie, to po prostu mi sie nie podoba. Niemniej jednak nie jest wykluczone, że będę musiał je również zrobić. Teraz jednak zacznę Buzzarda z podwoziem zimowym (z nartami) w fińskim malowaniu (ma poza tym nieco inny kadłub), a potem czeka mnie wersja hiszpańska (zupełnie zmodyfikowana).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa , bo jedynym dostępnym ( w miarę ) zestawem jest żywica z Czeskiej Omegi ...

 

Z plastiku był chyba produkowany zestaw Pegasusa , ale to było tak dawno że sam nie wiem czy to prawda .

 

Pozdrawiam i czekam na Nieuporciki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pegasus ukazał się pod koniec 2006 roku, więc nie tak znowu dawno temu Jest cały czas dostępny i o dziwo, to całkiem niezły model. Omega tez jest dostępna, bo ukazała sie na rynku w zeszłym roku. Tak więc nie ma tragedii. Jest jeszcze hiszpańska żywica Dekno, ale to dno i nie polecam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.