Skocz do zawartości

Samochód pancerny BA-6 - Unimodel 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Polska po 17.09.1939 r.

 

b69c55ac79efcbc5.jpg

 

9821d238a65e119e.jpg

 

405f96eae1fd15bd.jpg

 

c28627a2814a6970.jpg

 

0cd694deaac9b80a.jpg

 

Teraz proszę o komentarze.

 

Jednocześnie, proszę pamiętać, że jest to skala 1/72, a nie 1/35.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model I klasa zamierzasz zrobić coś z rodziny BA.

teraz w planach mam dokończenie BT-7, a następnie BT-5, w planach polskie czołgi czyli Vickers, 7TP (1/72), następnie mam jeszcze kilka, ale chcę również zrobić BA-10. Mam duże zaległości. Dzięki za ocenę. Czekam na inne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja narzekać będę. Ja mam nie narzekać? Ja? Nierealne.

 

Po pierwsze. Odwaliłeś KAWAŁ dobrej walorki, i to własnej twórczości, a to bardzo sobie cenię. Z gniota, własną ciężką pracę wyprowadziłeś wspaniały model wyjściowy. Mam jednakże kilka ale-

 

 

Przednia płyta(z km`em) Było to zaszpachlować! Strasznie psuje wygląd końcowy. Nie nawierciłeś lufy(no nieee......) Gdzieś na wieży przebija aluminium ze świeczki. Niestety, po kurzeniu model strasznie stracił na 3-wymiarowości. Zwashował bym go raz jeszcze, albo przeleciał lekkim suchym pędzlem.

 

Poza tym-ogromny postęp po 7-tp! Naprawdę podoba mi się! Pracuj dalej, szczególnie nad malowaniem, a będzie ekstra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem i w spokoju gapiłem się na niego, jest kilka rzeczy do poprawki i owszem. Co do nawiercenia lufy, to mam wiertareczkę, ale do tej wielkości za bardzo bije, dopiero się nią bawię.

Reszta za moment, oki?

Dzięki.

 

fajny tylko schowaj tą flagę bo wygląda jak z tektury

A widzisz, że on na nią najechał, że jest wiatr, że jest postrzępiona i dziurawa ?? Tektury nie widziałeś ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak wygląda flaga na którą sie najeżdża to ja sie poddaje

PS. dopiero zauważyłem tą zapałke, skoro to taka drobina to już nie narzekam

To jest jedna warstwa chusteczki higienicznej, cieniej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna warstwa chusteczki higienicznej, cieniej się nie da

widziałem taki nóż norweski który skrobał husteczke, może warto zainwestować

miałem se ten model kupić tylko w 1:35, wszystko przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do nawiercenia lufy, to mam wiertareczkę, ale do tej wielkości za bardzo bije, dopiero się nią bawię.

 

Olej wiertareczkę jedną, dwie* dziurki spokojnie można wywiercić trzymając wiertło w paluchach.

 

Widzę, że złapałeś bakcyla "walorkowego". Teraz tylko więcej odwagi w malunkach

 

* można i więcej, za jednym posiedzeniem nawierciłem wszystkie otwory w kołach dla T34 ale, fakt paluchy później trochę bolały

Dla wygody można wiertło wkleić w kawałek ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Tylko te reflektory.... Takie zaślepione na zielono miały być?

A poza tym to świetnie wygląda

Pozdrawiam!

światełka są ciemno srebrne, tak na zdjęciu wyszło.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie grzeczne dzieci wywalają brzydkie zestawowe zalane plastikiem lufki (tylko bez skojarzeń ) i zamiast męczyć się z wierceniem centrycznych otworów w samych lufach, wiercą jarzmo. W tak przygotowany otwór w jarzmie wklejają odpowiednio przyciętą igłę od strzykawki (wiem, że to 72, ale można dostać insulinówki średnicy 0,4 mm lub zwykłe 0,5 mm - powinny styknąć do luf kaemów w małej skali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jednocześnie, proszę pamiętać, że jest to skala 1/72, a nie 1/35"

a czym one się różnią? w 72 nie ma taryfy ulgowej a standardy są już praktycznie takie same.

nawierć lufę, zrób trochę obić i zacieków i efekt finalny bedzie naprawdę bardzo dobry. ładnie wygląda i jest to jeden z rzadszych tematów. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.