Skocz do zawartości

Dwa pojazdy w skali 1/144


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dość długiego czasu zajmuję się mikromodelarstwem, ale dopiero w tym tygodniu zdecydowałem się na sklejenie czegoś mniejszego niż 1/87.

Niedługo po podjęciu tej wiekopomnej decyzji dokonałem zakupu 2 modeli firmy Dragon.

Modele pochodzą z serii Panzer Korp i zostały wykonane w skali 1/144.

 

mausitiger1.jpg

 

Modele są tanie, dość proste, mają kilka części (ale producent dodał fototrawki).

Problemem jest natomiast materiał, który nie przypomina nic z czym miałem wcześniej do czynienia.

Ni to plastik, ni to żywica - jakiś dziwny szajs, który ciężko spasować i skleić.

 

Pojazdy pomalowałem aerkiem rozrzedzonymi akrylami modelarskimi.

Do kamo, drobnych szczegółów, brudzingu i przecierek - mały pędzelek nylonowy.

 

Ogólnie nie jestem zbyt zadowolony z tych modeli, zresztą oceńcie sami jak wyszły moje pierwsze 144.

 

 

 

Maus – pierwszy model.

 

856ec899.jpg

 

th_IMG_1548.jpg th_IMG_1549.jpg th_IMG_1552.jpg th_IMG_1556.jpg

 

th_IMG_1558.jpg th_IMG_1560.jpg th_IMG_1561.jpg th_IMG_1565.jpg

 

 

 

Tiger I (Early) - drugi model

 

65be1a86.jpg

 

1-42.jpg

 

th_2-40.jpg th_3-38.jpg th_4-36.jpg th_5-31.jpg

 

th_6-25.jpg th_7-19.jpg th_8-15.jpg th_9-9.jpg

 

th_10-6.jpg th_12-4.jpg th_13-2.jpg th_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na tygryska w pudełku przypomniała mi się akcja z gry Soldiers: Heroes of WWII w kampanii amerykańskiej kiedy to podasz z jednej misji przypadkiem natrafiasz na taką niespodziankę wyjeżdżającą ze stodoły Dla mnie zacne modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiście tego Tigera widziałem na żywo i jest niesamowity POZDRAWIAM

Zapomniałem dodać, że model był prezentowany podczas wystawy w Noc Muzeów w Łodzi 16-17.05.2009.

Wtedy nie był ukończony w 100%, pokazałam go tylko w ramach ciekawostki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajne modeliki...sam mam kilka takich kurdupli na półce (2 x T-72, 2 x Abrams, i 1 x AAVP 7A1) Dodatkowo na sklejenie czeka tego troszke w szafie. Szkoda ze dość cięzko z dostępnością tych karaluchów na naszym podwórku :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kamuflaż na mausie to chyba brązowym pisakiem robiłeś co nie?

Nie używam tego typu wynalazków. To farba akrylowa naniesiona pędzelkiem retuszerskim.

Maus był moim pierwszym tak małym modelikiem, posłużył bardziej do testów malunku, dlatego nie wygląda zbyt dobrze.

 

P.S

Dzięki za tyle pozytywnych opinii dotyczących moich pierwszych 144.

Myślę, że niedługo skleję kolejne i mam nadzieję, że będą lepsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele w tej skali sa do kupienia na www.ibg.com.pl (trumpeter, mini hobby models) oraz na Ursynowie w składnicy harcerskiej...byłem tam w piątek i kupiłem Challengera i Warriora. oprócz tego mają w sklepie wysyłkowym DeYgrek (nie wiem czy dobrze napisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.