Skocz do zawartości

Polski HMMWV Humvee - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Humvee numer 13, ale pierwszy w polskich barwach. Przedstawia modyfikację wersji M1026 HMMWV Armament Carrier z 18 batalionu desantowo-szturmowego z Bielska-Białej. Zacząłem go budować prawie półtora roku temu, jako pierwszego z kolekcji. Potem na dłuższy czas trafił do szafy i odpoczywał, kiedy powstawało pozostałych 12 Humvee. W końcu jednak wypadało go skończyć.

 

Zbudowany przy użyciu zestawów:

- model: Tamiya 35263 - M1025 Humvee,

- elementy fototrawione: Eduard 35629 - M-1025 Hummer Detail,

- barwione tabliczki znamionowe: Eduard TP516 - M-1025 Humvee Placards,

- żywiczny silnik: CMK 3003 – M-998 Hummer Engine & Accesories,

- żywiczne koła nowego typu: Blast Models BL35027K - M1025 Humvee Wheels Aggressive pattern with new rim.

Do tego doszło sporo własnego rękodzieła i elementy takie jak:

- przednia osłona i wyciągarka z zestawu Academy 13405 – M998 I.E.D. Gun Truck,

- żywiczne fotele z zestawu Legend Productions LF1159 - IDF Uparmored Humvee Conversion set,

- karabin PKM z zestawu Dragon 3806 - Modern Machine Gun Set.

 

Model ma trochę błędów i zbytnich uproszczeń, dzisiaj kilka rzeczy zrobiłbym na pewno inaczej. Ale i tak jestem z niego dumny jak nie wiem co.

 

th_DSCF1556.jpg

th_DSCF1557.jpg

th_DSCF1558.jpg

th_DSCF1560.jpg

th_DSCF1567.jpg

th_DSCF1566.jpg

th_DSCF1563.jpg

th_DSCF1565.jpg

th_DSCF1570.jpg

th_DSCF1571.jpg

 

Na koniec kilka zdjęć "warsztatowych", przed zamknięciem nadwozia.

th_DSCF1547.jpg

th_DSCF1548.jpg

th_DSCF1550.jpg

th_DSCF1551.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego!! Niestety nie miałem przyjemności tym pojeździć, bo za moich czasów w wojsku jeszcze nie mieliśmy tego sprzętu. Co prawda nie służyłem w 18 batalionie, ale w 25 BKPow 7 Batalionie Ułanów Lubelskich z Tomaszowa Mazowieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeden boski Humvee prezentowany przez Kubisza ;) Deja wu? Nie, to tylko świetna kolekcja ;D Ten Humvee kapitalnie się prezentuje i nie odstaje od reszty. Bardzo podoba mi się to, co jest pod maską, oraz nasz Tymbark. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki, ale mi posłodziliście Ale nie ma obawy, sodówa mi do głowy nie uderzy, sam wiem, ile ten model ma baboli. Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze, choc Mroko i Jendrass mocno przesadzili

 

Bodek - powalająca to będzie galeria Twojego Humvee, czekam z niecierpliwością na nią, a potem na następną relację. Kiedy Ty pokażesz swoje Humvee i od czasu do czasu ja coś dorzucę, to może pojawi się więcej Hummerów na tym forum. Porównując mnogość wersji i ilość w ogóle tych pojazdów na świecie, modeli jest bardzo mało

 

FAHR - drewno według metody znalezionej gdzieś kiedyś, może nawet na Modelworku: kolor piaskowy, potem cieniutkim pędzelkiem kreseczki (że niby słoje drewna) ciemnym brązem, a na to wszystko farba pomarańczowa typu Clear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrome brawa! Odwaliłeś kawał roboty. Ech, żebym ja miał taką

cierpliwość do szczegółów.

A ten Tymbark w bagażniku przebija wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo

 

...skąd masz te soczki tymbark??...

 

Kupiłem kiedyś za Allegro arkusik różnych rzeczy do drukowania, m.in. właśnie kartony Tymbarku, także Żywca i chyba jakiegoś innego piwa. Ale takie coś bardzo łatwo zrobić choćby w Paintcie.

 

Tak przy okazji - rodzina w komplecie:

th_DSCF1572.jpg

th_DSCF1573.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że chyba Ci się humvee trochę podoba

Mam pytanie o tą sanitarkę w barwach UN; co to za zestaw?

 

Rzeczywiście Humvee trochę mi się podoba Co oczywiście nie znaczy, że nie podobają mi się inne modele/pojazdy.

 

Sanitarka to jest ten zestaw (ACADEMY – 1352 – M997 Maxi-Ambulance):

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=105439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sanitarka to jest ten zestaw (ACADEMY – 1352 – M997 Maxi-Ambulance):

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=105439

A jak z jego sklejalnością? Bo przyznam się bez bicia, że nie lubię zbyt dużych wyzwań w postaci niespasowania itp. a cena kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklejalnością nie ma raczej większych problemów. Jak widziałeś w in-boxie na stronie sklepu z podanego linka można zrobić wnętrze budy. Są do niego fajne i dość tanie blaszki Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele jak zwykle fajne, na co raz wyższym poziomie.

Co do ambulansu, to jak to z Academy. Jest dobrze, ale czasem trzeba coś przypiłować albo uzupełnić szpachlą. Tamyia to nie jest, ale tragedii też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się skuszę na to, cena do mnie przemawia. Choć to znowu współcześniak Najwyżej poleżakuje trochę w szafce.

 

Maciek-Qdłaty trafnie ujął sprawę ambulansu. Mnie o Humvee nie pytaj, nie jestem obiektywny, zawsze napiszę, że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam raz po raz twoje Hummer,ki i za każdym razem dostrzegam nowe szczegóły. Jestem pod wrażeniem zdetalowania, a przedewszystkim dokładności i "czystości" wykonania. Zero zacieków, nadmiaru kleju, itp.

Popadam w kompleksy.

Rewelacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek - zawstydzasz mnie Dzięki bardzo.

 

A jeżeli masz zamiar jednak popaść w kompleksy, to przyjrzyj się zdjęciom swojego budowanego Humvee, obejrzyj zdetalowanie, dokładność (fantastyczne - powiadam Ci), poszukaj śladów zacieków, nadmiaru kleju (nie znajdziesz - powiadam Ci) A żeby całkiem zapomnieć o kompleksach, poczytaj te wszystkie pochwały, jakie Ci ludziki wypisują w temacie. Budujesz kapitalny model i kończ go kolego, kończ. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do chwalących - mam nadzieją że uda mi się z mniejszą skalą dołączyć do klanu miłośników Humvee.

I dzięki za kontakt - na razie nie specjalnie miałem czas zwiedzić forum więc sam bym się nie odezwał.

Ps. Zdjęcia jadą do Ciebie jutro - ale - Pocztą Polską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do chwalących - mam nadzieją że uda mi się z mniejszą skalą dołączyć do klanu miłośników Humvee.

A ja myślę, że już dołączyłeś. I śmiało podążaj tą drogą

 

I dzięki za kontakt - na razie nie specjalnie miałem czas zwiedzić forum więc sam bym się nie odezwał.

Ps. Zdjęcia jadą do Ciebie jutro - ale - Pocztą Polską

Dzięki z góry za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem ogromnym fanem hummera.Mówię o H1. Piękny samochód. Ogladając te 13 hummerków KUBISZA pomyślałem jaką ogromną frajdę sprawi mi posiadanie podobnej kolekcji na półce. Projekt długi,ale sprawi dużo radości.Więc Kubisz jesteś natchnieniem dla innych!!! Wszystki humve malowałeś pędzlem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.