Skocz do zawartości

SdKfz 9 FAMO Revell 1:72


grzesioj

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - SdKfz 9 FAMO Revell'a 1:72. Kiedyś wydawał mi się porządnie zrobiony (co za skromność ), teraz, po przedstawieniu kilku swoich modeli i po zwróceniu mi przez Was uwagi na pewne błędy i niedociągnięcia w nich, entuzjazm trochę opadł. Mimo wszystko, zdecydowałem się go pokazać. Model dosyć trudny (ma 5-tkę w pięciostopniowej skali trudności producenta), sklejony przeze mnie ponad rok temu, niestety, nie bez wpadek. Najpoważniejsza to zamiana stronami "wąsów" na błotnikach - rzecz w sumie prosta do poprawienia, ale jakoś - wstyd się przyznać - nie chce mi się. Kolejna to w złym miejscu przyklejona wyciągarka z tyłu pojazdu - instrukcja nie pokazywała tego zbyt precyzyjnie, a ja nigdzie nie zajrzałem... No i trzecia rzecz - rozpadła mi się jedna kalkomania. Myślę, że przesadziłem również z obiciami, ale w chwili malowania modelu takie wydawały mi się dobre. Model sklejony prosto "spudła" z dodanym z tyłu drucikiem, tradycyjnie w całości malowany pędzlem lakierami Humbrola. Zatem, kolejny raz, proszę o słowa pozytywnej krytyki. Może jest jeszcze coś, czego nie jestem świadom (prócz tego, o czym napisałem wcześniej).

 

Tutaj jeszcze w końcowej fazie "produkcji" z innym złomem w tle - na razie bez zadrapań i innego brudu.

sdkfz9famorevell0314118.jpg

 

sdkfz9famorevell0314138.jpg

 

Tutaj w zasadzie już ukończony.

sdkfz9famorevell0314128.jpg

 

Z kawałkiem Pantery, też Revell'a.

sdkfz9famorevell0314178.jpg

 

Precyzyjniej się nie dało. Już nie te oczy...

sdkfz9famorevell0314148.jpg

 

Z Flak'iem Italeri.

sdkfz9famorevell0314158.jpg

 

Z workiem ulepionym z modeliny na pokładzie.

sdkfz9famorevell0314168.jpg

 

Z silnikiem z Opla Maultiera Rodena.

sdkfz9famorevell0314198.jpg

 

sdkfz9famorevell0314188.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla dzieci?

 

A na poważnie to kilka rzeczy bym w nim poprawił. Troche się świeci miejscami ale podejrzewam tu skutki lampy z aparatu. Obicia rzeczywiście trochę za duże. I.... dlaczego plandeka jest w kolorze szarym???

 

A jak już drucikowałeś detale to te wskaźniki szerokości na błotnikach trzeba było też z nich zrobić.

 

Ogólnie model ładny ale chyba trzeba wyjść z etapu "prosto z pudła" bo w pudełkach bywa ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apetyczny modelik ale zwróć uwagę na brak brudzenia wewnętrznej strony kół i ramy oraz kadłuba za kołami. błoto włazi wszędzie. do tego można byłoby coś więcej wrzucić na pakę. ale twoje modele bardzo mi się podobają, to jedne z łądniejszych w kategorii PZP (prosto z pudła). może już czas na coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla dzieci?

Nie dla dzieci a dla syna. Córka ma inne zainteresowania. A tak na poważnie, chłopak wozi nim żołnierzyki ponad rok i nic się nie stało, w odróżnieniu od różnych "oglądaczy", po których musiałem kleić a w końcu dorabiać te "wąsy" na błotnikach.

I.... dlaczego plandeka jest w kolorze szarym???

. Bo po jakimś czasie zorientowałem się, że to jest plandeka. Tyle, że złożona...

Ogólnie model ładny ale chyba trzeba wyjść z etapu "prosto z pudła" bo w pudełkach bywa ciasno
Może już czas na coś poważniejszego?

Zaczynam coraz poważniej o tym myśleć. I to niekoniecznie chodzi o gotowe zestawy do waloryzacji. Zauważyłem, że coraz więcej frajdy sprawia mi robienie czegoś z niczego .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam coraz poważniej o tym myśleć. I to niekoniecznie chodzi o gotowe zestawy do waloryzacji. Zauważyłem, że coraz więcej frajdy sprawia mi robienie czegoś z niczego Very Happy.

Proponuję modele Zvezdy w 1: 35 . Gwarantuje że frajdy nie zabraknie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to mała złośliwość Twisted Evil.

Gdzież bym śmiał . Modele Zvezdy to prawdziwe wyzwanie dla modelarza , spróbuj a sam się przekonasz . pozdrawiam

Maiłem na myśli, że to złośliwość pod adresem modeli Zvezdy, oczywiście .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Zvezda aż taka zła nie jest w porównaniu z niektórymi modelami RPMu

 

coraz więcej frajdy sprawia mi robienie czegoś z niczego

To właśnie to:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przytoczyłem swemu synowi Wasze uwagi typu:

 

do tego można byłoby coś więcej wrzucić na pakę.
Na pake dałbym tego flaka, ładniej by wyglądało, albo daj coś na nią, bo jest pusta .

nastąpiła błyskawiczna aranżacja wnętrza:

 

sdkfz9famorevell0314110.jpg

 

sdkfz9famorevell0314111.jpg

 

Padło pytanie - tato, ładnie? Cóż miałem odpowiedzieć - pod dachem rodzi się konkurencja. Oczywiście mniemać należy, że wystawa ma czasowy charakter...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przemaluj plandekę Nie stanowi to problemu, a poprawi wrażenie jeszcze bardziej.

Czy teraz jest cokolwiek lepiej? W zasadzie niewiele widać, ale Twoje czujne oczy modelarza pewno to zauważą...

 

sdkfz9famorevell0314112.jpg

 

sdkfz9famorevell0314113.jpg

 

Bo z rozpędu przemalowałem w ten sam sposób Opelka:

 

sdkfz3opelmaultierroden.jpg

 

sdkfz3opelmaultierroden.jpg

 

sdkfz3opelmaultierroden.jpg

 

Gdyby jeszcze ten koc był cokolwiek zielony, wyszłaby prawie diorama .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lepiej chociaż z kolorem bym bardziej zaszalał. A Maultier ładniejszy od Famo Ile Ty jeszcze chowasz tych modeli gotowych po szafach, co?

Jeszcze trochę jest, tyle, że nie po szafach - są w ciągłym boju . Ale niektórych to bym się wstydził pokazywać . A co do szaleństw z kolorami, to te plandeki są tak małymi elementami, że chyba musiałbym je pomalować na czerwono, żeby były bardziej widoczne .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

W opelku reflektory do rozwiercenia i zapuszczenia kleju dwuskladnikowego-przezroczystego.

Obicia robisz mało realistyczne i schematyczne.

Czołg nie obija sie tak samo jak samochody (grubośc blach, płyt pancernych)

Osobiscie jakbym mial takie robic to bym sobie je calkiem darowal bo nie dodaja uroku.

Szkoda ze nie ciagnie Cie w kierunku eksperymentow.

A zabrudzenia zawieszenia to robi sie tak np.

Pigment z woda zapuszczasz to w zawieszenie potem utrwalasz.

A nie takie tylko mazianie po zewnatrz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten FAMO ahhhh aż by się chciało przejechać
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

W opelku reflektory do rozwiercenia i zapuszczenia kleju dwuskladnikowego-przezroczystego.

Obicia robisz mało realistyczne i schematyczne.

Czołg nie obija sie tak samo jak samochody (grubośc blach, płyt pancernych)

Osobiscie jakbym mial takie robic to bym sobie je calkiem darowal bo nie dodaja uroku.

Szkoda ze nie ciagnie Cie w kierunku eksperymentow.

A zabrudzenia zawieszenia to robi sie tak np.

Pigment z woda zapuszczasz to w zawieszenie potem utrwalasz.

A nie takie tylko mazianie po zewnatrz.

Pozdrawiam.

De gustibus non est disputandum. Szkoda tylko, że tak diametralnie różne oceny tego samego są nieco ogłupiające. Choć nie powiem czak45, żebym się tak do końca z Tobą nie zgadzał . Aczkolwiek pisanie rzeczy typu:

Osobiscie jakbym mial takie robic to bym sobie je calkiem darowal bo nie dodaja uroku.

nie wygląda szczególnie dobrze, bo można to zrozumieć: "jak nie umiesz tak jak ja, to lepiej nie rób".

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.