Skocz do zawartości

Panzer II G Tamiya 1/35


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Modelik ukończony, a raczej dokończony w 98%, bo stał na półce kilka miesięcy i czekał na finisz. Wklejam już fotki, a od razu mam do Was pytano związane z wykończeniem. Muszę również stwierdzić, że widzę u siebie małe postępy związane z malowaniem figurek i jestem z tego powodu zadowolony

IMG_0629.jpg

IMG_0634.jpg

IMG_0630.jpg

IMG_0633.jpg

IMG_0637.jpg

IMG_0639.jpg

 

I tutaj mam pytanko, czy pasuje ta figurka jako dowódca czołgu? Pod opartymi rękoma chciałem mu jakąś mapkę położyć:

IMG_0642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta sieć rybacka, pudła i szmata jest zdecydowanie na siłę i nic temu modelowi nie dodaje. Figurki się świecą. Wydaje mi się, że na przedniej płycie jest troszkę elementów, którym by się przydał wash. Generalnie wygląda fajnie :] Mam tylko wrażenie, że taki teren modelowi nie służy, bo są wyboje, a podwozie sztywne. W każdym razie jakaś odmiana od panzer IV i wszechobecnych Tygrysów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady to nie problem, klej + plastelina + farby olejne i gotowe, wieczorem dorobię.

Seba, "siatka rybacka" miała to być siatka kamuflażowa, ale fakt faktem, że robiona trochę pochopnie i na chama bo nie miałem innego pomysłu... A nie chciałem od gapić od kolegi Dumo ze szmatami I tak jedną małą dałem bo byłem zmuszony, kiedyś lewe światło mi spadło i za chiny nie znalazłem w gąszczu dywanu...

 

To w takim razie zabieram się za dowódcę

 

Dzięki za komentarze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wrażenie, że taki teren modelowi nie służy, bo są wyboje, a podwozie sztywne.

 

Akurat ten pochył terenu jest w miarę równy i modelik wydaje mi się że pasuje, brałem sztywne podwozie pod uwagę :]

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wrażenie, że taki teren modelowi nie służy, bo są wyboje, a podwozie sztywne.

W zupełności się zgadzam, trochę sztucznie teraz to wygląda

 

Jeśli chodzi o sam model to sklejony i wymalowany jest bardzo dobrze, figurki też mi się podobają. Dowódca czołgu pasuje jak najbardziej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego padaka? Model jest taki jak widać. Zlepiony, odmalowany i co najważniejsze pokazany światu. Zadaniem Szanownych Forumowiczów jest wskazanie błędów, niedoróbek itp. Wszystko to doskonali warsztat i pozwala na przyszłość uniknąć wielu błędów i wpadek.

Modelik podoba mi się. Można w nim kilka rzeczy poprawić, ale zostaw go. Rób następny i pokaż go na forum.

 

 

 

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=21213

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=21059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PADAKA!!!!

 

Wiem, że modelik nie jest zbyt dobry i nie jest zrobiony na takim poziomie na jaki mnie stać bo mam kilka lepszych prac na tym forum zresztą, ale kurzył się na półce w takim stanie przez pół roku prawie. W sumie miałem z niego zrezygnować ale jakoś do niego powróciłem i dokończyłem. Najbardziej mi zależało na poćwiczeniu malowania manekinów i to mi się udało...

 

 

Ale chęcią poczytam dalej co miałeś na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie miał na myśli, tacy chyba nie myślą.

Doskonale rozumiem chęć dodawania do modeli wszelkich ozdobników, sam nie potrafie się oprzeć. Ty musisz zrozumieć, że robienie tego bez głowy i szerszego pomysłu nie owocuje niczym dobrym.

Model ustawiłeś na (całkiem niezłej) podstawce tak niefortunnie, że z kilometra widać sztywne jak nie powiem co zawieszenie. Bandaże na kołach malowałes zapewne na czarno, co jest złym pomysłem bo czystego czarnego i białego nie powinno się używać do niczego.

Oprócz ww. szkopułów, model na prawdę jest niezły ;) Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj tę siatkę lakierem i posyp odpowiednimi ziołami, wtedy będzie wyglądała ja prawdziwa siatka paskująca a nie jak sieć na ryby. Ja tak zrobiłem i efekt jest świetny. sam model jak i reszta bardzo ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisali przedmówcy ( z małymi wyjątkami) to pobaw się następnym razem ( jeżeli malujesz aero) w rozjaśnienie płaskich powierzchni, wcześniej preshading. Jeżeli pędzlem to rozjaśnij płaskie powierzchnie metodą suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw się następnym razem ( jeżeli malujesz aero) w rozjaśnienie płaskich powierzchni, wcześniej preshading. Jeżeli pędzlem to rozjaśnij płaskie powierzchnie metodą suchego pędzla.

 

Rozjaśnienia już porobione w nowym projekcie z T-34 i na Ba-20 też będą ;)

tymczasem znalazłem odrobinę czasu na dokończenie dowódcy:

IMG_0596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oprócz tego co napisali poprzednicy zwróciłbym uwagę, że zrobiłeś dróżkę jak po ogromnym deszczu(swoją drogą fajnie - lubię takie klimaty, mogłeś tylko tak samo wcześniej pomalować ziemię pod trawką), to wypadałoby też ubłocić gąsienice i koła - strasznie odcinają się z tym rdzawym nalotem od wanny kadłuba - swoją drogą "niedobłoconej", co widać na ostatnim wklejonym przez Ciebie zdjęciu. Mówi się(niesłusznie), że co za dużo błota to nie zdrowo, ale czasami trzeba być po prostu konsekwentnym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Bardzo podoba mi sie twoja diorama. Rzeczywiscie ladnie pomalowane figurki, skoro mowisz ze widzisz postep to dobrze. Ja takze skupiam na nich duza uwage. Chcialbym sie zapytac jak malowales twarz ? Jesli mozesz to napisz po kolei. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Przydał by się jakiś wash modelowi ,i przybrudzenie,bo wygląda ja z prenumeraty kioskowych,działo prosto z wytaczarki,modele żołnierzy w miarę pomalowani tylko że się świecą bardzo odblaskowi gdzie lakier matowy??A co do dioram ki to jak już koledzy się wypowiedzieli ,brak śladów itp,pracuj dalej a efekty wkrótce będą widoczne .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się jakiś wash modelowi ,i przybrudzenie,bo wygląda ja z prenumeraty kioskowych,działo prosto z wytaczarki,modele żołnierzy w miarę pomalowani tylko że się świecą bardzo odblaskowi gdzie lakier matowy??A co do dioram ki to jak już koledzy się wypowiedzieli ,brak śladów itp,pracuj dalej a efekty wkrótce będą widoczne .Pozdrawiam

 

He he he, o chłopie, ale się uśmiałem. Znów ci ciśnienie podskakuje, bo ktoś źle skomentował Twój model? Dziecinada. Co do Twojego postu, strasznie starego kotleta odgrzałeś ale dzięki za wpis... komentujesz stare modele ale nie wyciągasz wniosków, że przez ten rok każdy nabywa nowe doświadczenia i modele są już inne, troszeczkę lepsze. Dla wiadomości modelik został ukończony, poprawiony oraz sprzedany nabywcy, rok temu i Pan był bardzo zadowolony zresztą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.