Skocz do zawartości

Polski IS-3 [JS-3 1/72 Trumpeter]


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Model ładny, podoba mi się. Ale jak dla mnie to tej rdzy czy ziemi jest trochę za dużo. A jeśli już ma być, to niech nie będzie tego na bieżnikach kół.

Poza tym pojazd jest OK. Fajnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie godzi się przejść obok tak zacnego modelu bez komentarza. ogólne wrażenie jest bardzo na plus natomiast na pewno widać nieścisłości w montażu gąsienic (zwłaszcza lewa na kole napędowym). z washa można było wyciągnąć większy światłocień, załoganci są niestety najsłabszym punktem jesli chodzi o malowanie. czyli jest dobrze i keep going jak Johny Walker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się podoba

 

Pewnie, że się podoba. Taki fajny model z Kuricą na wieży w 72 zdarza się dość rzadko. Niedoskonałości są, ale nie są to rzeczy, których nie dałoby się w prosty sposób poprawić:

 

1. Główną bolączką jest kolorystyka pyłu, czy też ziemi, która osadziła się na kołach i gąsienicach. Kolega Marioba słusznie zauważył, że przypomina to rdzę;

 

2. Lufa od KM-u ma zakrzywioną lufę, co wygląda dość komicznie

 

3. Podstawka jakkolwiek ładnie wyglądające, jest strasznie pusta. Przydałoby się coś na niej postawić do towarzystwa Twojemu IS-owi. To by znacznie uatrakcyjniło scenkę.

 

 

załoganci są niestety najsłabszym punktem jesli chodzi o malowanie.

 

Stanę trochę w obronie kolegi. Może to słabe tłumaczenie, ale te figurki są w końcu w skali 72, także nie ma jakiejś wielkiej tragedii z malowaniem. Może poza oczami...

 

Koniec końców popraw to co jest do poprawki i będziemy mogli z czystym sumieniem powiedzieć, że wyszła Ci naprawdę bardzo fajna maszyna

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcinie wreszcie go zmęczyłeś Fajny bruk. Nie wiem tylko dlaczego od strony ścieku zrobili te dwie równoległe linie. Pewnie bym to zaszpachlował.

W jaki sposób malowałeś gęby załogantów - wygladają jak produkty ze stajni AB (okrągłe oczodoły).

Podobają mi się obicia, mniej okurzenia. Czy obicia są tylko za wieżą czy po prostu nie widać ich na fotkach.

Wymieniłbym antenę bo jest koślawa. Czy to po lewej stronie wieży nie jest peryskopem? Jeśli tak to zdało by się to maznąć na czarno.

Możesz dać zbliżenie na te osławione reflektorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mała skrzynka odpowiedzi...

Cieszę się, że generalnie sie podoba Tym bardziej, że to dopiero mój czwarty model pancerny.

 

Konrad C bierz się za sklejanie IS-a

 

marioba co do pigmentów może faktycznie nieco za dużo, ale to akurat jest najłatwiej poprawić (czyt. usunąć). Pewnie niejaki wpływ na ich nadmiar miała późna pora o jakiej go kończyłem...

 

Andrzej_LK miło, że zawitałeś i że się podoba. Gąsienice są niestety nieco problematyczne w montażu i spasowaniu. Momentami nawet żałowałem, że nie użyłem gotowego układu jezdnego

Co do światłocienia, to tutaj bym raczej obwiniał fotki, bo na modelu jest zauważalny jak najbardziej. Na fotkach raczej wygląda płasko. Tak samo z załogantami. Na fotkach wogóle nie widzę cieniowania twarzy, a jest

Poza tym wiadomo, że makro bywa okrutne

 

kornik_69co do kolorystyki pyłu... w realu kolor jest nieco inny, jest bardziej ziemisto-brązowy.

Lufa km-u miała wypadek, w trakcie prac nad modelem strzeliło mocowanie lampy mocowanej na biurku, która po przepięknej fazie lotu artystycznie przetrąciła lufę. Delikatnie podklejana i naciągana, póki co zostanie krzywa aż znajdę zamiennik.

Na podstawkę planuję dodać może ze 2 lub 3 figurki cywilów podziwiających pancerniaków. Póki co czekam na przesyłkę z figurkami.

 

rtoipmodestTeż się cieszę, że dobrnąłem do końca, tym bardziej że według początkowego założenia miało być relaksacyjnie i z pudła

Delikatne obicia są, tylko może niezbyt widoczne. Nie chciałem przesadzić w stylu jakiegoś sdkfzpanzer zrzuconego z mostu.e niedomalowane - maźnie się.

Antena się skoślawiła (do wymiany) w drodze powrotnej z Penncon 2010, gdzie model otrzymał srebrny medal.

Piotrze, specjalnie dla Ciebie fotka z lampami

P1150092.jpg

 

Reasumując, jestem wdzięczny za komentarze. Z modelu, mimo pewnych mankamentów, jestem zadowolony i sam widzę pewien postęp w swoim dłubaniu. I mam cichą nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy.

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy za daleko. Do Lublina jest zawsze blisko. A model świetny.

 

W moim przypadku tylko 7400 km Fajnie, że się model podoba.

 

 

skwercio polecam samemu spróbować przed wypowiadaniem się. Może najpierw pomaluj do porządku model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna faktycznie trochę daleko, ale takiego gościa z tak daleka jeszcze nie mieliśmy u nas na Lubelskich Spotkaniach. Samoloty wszakże latają na świecie. A model naprawdę super, tym bardziej, że polski.

 

Dzięki wielkie za miłe słowa. Co Lubelskich Spotkań to w tym roku niestety nie dam rady... Może w przyszłym

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.