Skocz do zawartości

IS-2 Tamiya 1/35


big buba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym Wam pokazac moj najnowszy produkt. Wzorowalem sie na fotografii ponizej.

 

1175195626_wwwwwwwwwwww.jpg

Na modelu brakuje jeszcze kilku dodatkowych elementow jak na przyklad walizka czy wiadro. Mam nadzieje ze wkrotce uda mi sie je wykonczyc i uzupelnie galerie o kilka fotek. Pewnie kolega Cesarz napisalby ze brakuje sniegu ale to chyba jakies moje przeklenstwo. Zaden jak do tej pory produkt mnie nie przekonal a np. soda kuchenna w tych warunkach klimatycznych nie da rady. To moje pierwsze zmagania z lakierem do wlosow i niestety nie opanowalem tej techniki w stu procentach. W niektorych miejscach nie pozbylem sie do konca bialej farby pomimo usilnych prob. Dla zainteresowanych kilka wskazowek:

1 - farba Tamiya rozcienczona tylko zwykla woda

2 - satynowy werniks przed lakierem do wlosow, 2 cienkie warstwy aerografem

3 - lakier do wlosow natryskiwany w 2-3 cienkich warstwach aerografem

4 - farbe nalezy zdrapywac z wczesniej namoczonej powierzchni etapami

5 - nie zostawiac farby przed zdrapaniem na noc

6 - z doswiadczenia wiem juz, ze ani mocne cieniowanie ani modulacja kolorem nie wchodzi w gre przy zimowym kamuflazu, ale moze sie myle..

 

Fotka z warsztatu

 

IS.jpg

 

I gotowy model

048-1.jpg

049.jpg

051.jpg

050.jpg

 

Pozdrawiam!

Kuba

 

Na warsztacie Jagdpanther

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jak zwykle miód malina, ale osobiście nie mam przekonania do utytłanych modeli bez żadnego kontekstu. Aż się prosi o zrobienie tego pogiętego słupa i kawałka posdstawki.

 

Wiem, dyskutowaliśmy to do upadłego na żywo...

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dla mnie super, ale jak wspomnieli przedmówcy mógłbyś mu dać troche czrnych obić m.in na wieży-efekt zniszczonego kamo na wieży super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie wszystko dobrze wyważone - zimowe kamo wygląda na zmęczone ale na wieży brak żadnych zacieków, obić i ogólnie brudu za to trzonki łopat i inne wyglądają jakby miały 40lat. Ogólnie bardzo fajny tylko ta biel dla mnie jest jakby ... za biała. Aż się prosi o jakis zaciek czy młotkowanie na wieży.

4 zdjęcia z odległości to też nie za dobre rozwiązanie.

Co mi się podoba to na pewno rdza, faktura i kolor - możesz powiedziec jak tego dokonałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak pisalem wczesniej cieniowanie i modulacja nie wplynely korzystnie na polaczenie z zimowym kamuflazem dlatego pewne rzeczy sa mniej lub bardziej widoczne. Odpryski i zadrapania na wiezy sa ale niestety na tych fotkach ich nie widac (w uzupelnieniu galerii postaram sie o lepsze). Staralem sie slady eksploatacji wykonac jak najbardziej delikatne jednak zniknely one czesciowo pod zimowym kamuflazem. Zastosowalem tez kilka filtrow ale zielen na bokach wiezy jest zbyt ciemna i kontrast przez to jest zbyt duzy dlatego biel wydaje sie zbyt biala. Lopata jest dokladnie taka jak u mnie przed domem pozostawiona w czasie zimy na kilka tygodni. Faktura to przede wszystkim dremel i surfacer 500 nakladany sztywnym pedzlem. Rdza natomiast to bazowy braz i rdzawe kolory nakladane gabka a na to wash i pigmenty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego big buba - z racji powiązań rodzinnych no i trochę wieku (syn d-cy komp. czołgów) pamiętam JS -y 2 z ośrodka szkolenia młodszych specjalistów czołgowych- konkretnie mech. -kier. JS-a 2.Dziadek Jozek fajnie Ci wyszedl . Zrobiles tylko dwa wieksze bledy . Wiecej ich nie bede szukal , ale wytkneCi te dwa moim zdaniem najwazniejsze. pierwszy- to kolektory wydechowe. Silniki te zarly sporo oleju -wiec dupa byla ochlapana olejem, a zwlaszcza zbiorniik paliwa albo miejsce po nim.Drugie ; o ile brak przednich blotnikow byl norma to tylne raczej rzadko ginely.Zalogi raczej dbaly o nie z tego wzgledu

ze ich brak skutkował narzuceniem dużej ilości s...fu na tylny pancerz i błotnik niekiedy nawet pod wieże . Co tez skutkowało załapaniem tegoż s...fu przez wentylator i chłodnice.No i trochę roboty z tym bajzlem tez było. A czyszczenie chłodnic to nic specjalnego. No i tego śniegu brak na błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacny model !!! Ale zgadzam sie z przedmowca ze biel jest za biala i zaczysta i troche kontrastuje z wysmienicie pomalowanum kadlubem. Osobiscie bym nieco zlamal ta biel (jakis kurz lub delikatny zaciek, zadrapanko

 

Tak czy siak gratuluje....moj dragonowski JS-2 czeka na polce....i jego czas sie zbliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady dotyczące techniki lakieru do włosów.

Zabieram sie powoli do takiego malowania i bedzie to moje pierwsze zmyte zimowe kamo.

Mam takie pytanie.

Farbe biała zmywac malym pędzelkiem zamoczonym w wodzie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja używam wody. Jeśli dasz jej za dużo, farba może odchodzić zbyt dużymi płatami. Robiłem kiedyś Stuga i miałem taki właśnie problem. Obecnie daje mniej wody i więcej macham pędzlem

 

Jakiej farby używasz?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolego Marku z pelnym szacunkiem ale jezeli chodzi o tylne blotniki to nie do konca moge sie zgodzic. To tylko kilka przykladow znalezionych w sieci:

IS2_045.jpg

is2_reartop_thickness.jpg

IS2_046.jpg

A brak ochlapanych olejem miejsc po zbiornikach paliwa to chyba nie az taki blad, poza tym latwo go mozna naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge jeszcze dodac kolego czak45 ze pedzle ktorych uzywasz powinny miec sztywne wlosie, moga byc mokre lub nawet suche. Powierzchnia kilka minut wczesniej tez powinna byc namoczona a nadmiar wody usuwam patyczkiem kosmetycznym tak samo zreszta jak zluszczona juz farbe.

 

Wieze poddam jeszcze kilku zabiegom upiekszajacym a co do jakosci zdjec to i tak jestem dumny z mojej dziewczyny ze jej wyszly tak dobrze tym bardziej ze aparat fotograficzny mamy dopiero od tygodnia.

 

Ciesze sie, ze niektorym z Was model sie jednak podoba i zycze powodzenia przy zmaganiach z zimowym kamuflazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

Odrobine poprawiłem malowanie wieży, mam nadzieje że IS wygląda nieco lepiej. Walizki już nie mam siły robić bo zmęczył mnie ten model okrutnie.

 

Pozdrawiam,

 

Kuba

 

DSC_0024.jpg

 

DSC_0028.jpg

 

DSC_0019.jpg

 

DSC_0035.jpg

 

DSC_0030.jpg

 

DSC_0015.jpg

 

DSC_0029.jpg

 

DSC_0032.jpg

 

DSC_0016-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Co nieco udało mi się poprawić, biel na wieży nie daje już tak po oczach. Niestety kolorystycznie model nie jest tak spójny jak bym sobie tego życzył. Może następnym razem...

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek,

Miło mi, że tak go odbierasz . Ja jestem zadowolony tylko w 80% (chyba każdy z nas tak ma). Największy błąd jaki popełniłem to modulacja. Juz nigdy nie będę eksperymentował z kolorami kładąc zimowy kamuflaż. Na warsztacie mam Jagdpanthere z której mam nadzieję, wycisnę ile się da.

 

Pozdrawiam,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.