Skocz do zawartości

[RS] Panther Ausf. D Kursk 1943 [1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeden z najbardziej dopieszczonych modeli mojej produkcji.

Fajny zestaw choć nie obyło się bez błędów ale wszystko zostało poprawione.

Ostatnio w modelach nie używam podkładów, wszystko rekompensuję i utrzymuję lakier końcowy.

Starałem się mocno go nie brudzić żeby nie przesadzić dlatego zrezygnowałem z pasteli i pigmentów.

Jestem bardzo zadowolony z tego modelu mam nadzieję że się spodoba, fotki starałem się zrobić jak najlepiej się tylko dało.

Dioramki żadnej robić nie będę postawie na małej podstawce i moooże dorobię ludzika jeżeli dostanę figurkę pijanego niemca.

Teraz zostaję mi już wersja A i G, następnie wracam do budowy tygrysków.

 

 

W mój zestaw wchodzi:

-model Panther D Dragon Premium Edition 1:35

-gąsienice Friulmodel

 

 

Malowanie:

-pierwsza warstwa szara Vallejo dark grey blue

-malowanie bazowe Vallejo sand yellow, cam. light green, mahagony

-3 filtry piaskowy, żółty, pomarańczowy farby olejne van Dyck'a

-sidolux

-płukanka brązy van Dyck'a

-wash punktowy olejny brązy Ladoga

-filtr akrylowy rozcieńczoną Vallejo żeby wypłowić kamuflaż

-dwie biedronki farbami Phoenix

-obicia to Vallejo czerń, brąz, minia, brązowe oleje

-wydechy to mieszanka pasteli żółtych i brązowych

-czarny brudzing na silniku i lufie to czarne pastele

-brudzing moim systemem ziemia pomieszana z wodą wikolem i sidoluxem nałożona prosto na model wykończona olejami

-gdzie nie gdzie Vallejo still water

-na wykończenie lakier satynowy Vallejo

 

 

1-1.jpg

 

2-1.jpg

 

3-1.jpg

 

4-1.jpg

 

5-1.jpg

 

6-1.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11-3.jpg

 

12-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

 

Na zdjęciach prawa gąska mi się trochę rozeszła jak ją docisne jest dobrze, za duże otwory powierciłem w ogniwach. Może usunę jedno ogniwo tylko będzie zabawy bo wszystko poklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj karamba jeszcze raz dzięki, ogniw nie usuwałem, po prostu je podociągałem i jest w porządku wygląda jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z delikatniejszymi obiciami byłby znacznie lepszy, psują efekt całości. Oprócz tego mankamentu faktycznie ten model chyba jest najlepszy spośród wszystkich Twoich Pomysł z oznaczeniami bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że akurat teraz też robię tą panterę i ciekawi mnie to malowanie, nie jest to przypadkiem uproszczone malowanie z 44roku? to co na samym dole instrukcji jest, wątpię trochę w to że takie były pod Kurskiem No ale sam model brzydki nie jest fajne błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bardzo mi się podoba, zwłaszcza pomysł z kapiącą farbą i wiadrem. Nie wiem czemu, ale kamo wydaje mi się trochę za jaskrawe, a wydechy takie jakby za gładkie. Poza tym to jeden z fajniejszych modeli, jakie widziałem. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąć choć podobny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.