Skocz do zawartości

Bedford QL with 6 pdr gun ITALERI 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnym poślizgiem wrzucam zdjęcia pojazdu który ukończyłem tuż przed konkursem w Katowicach.

O modelu krótko: tragedia . Tyle szpachli nie użyłem nawet przy starych Zvezdach .

Wzbogaciłem "toto" blaszką Eduarda i wyszło jak wyszło .

A oto zdjęcia:

 

IMG_3418a.jpg

 

IMG_3419a.jpg

 

IMG_3421a.jpg

 

IMG_3422a.jpg

 

IMG_3425a.jpg

 

IMG_3427a.jpg

 

IMG_3430a.jpg

 

IMG_3432a.jpg

 

IMG_3434a.jpg

 

IMG_3435a.jpg

 

IMG_3436a.jpg

 

zapomniałem odkurzyć model (dwa tygodnie stał odkryty) stąd tu i ówdzie pojawił się paproszek.

Przepraszam .

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , gratuluję i podziwiam za włożoną pracę przy modelu .

Miałem okazję podziwiać dzieło na żywo w Katowicach gdzie

model zdobył kilka nagród (pochwalmy się kolego).

pozdrawiam ,super model ,arni44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogratulować kolego! Kawał porządnej roboty Co do figurek to pewnie angole mają five o'clock i nie uświadczysz ich przy sprzęcie . super wyszło oddanie ciężkości i autentycznego zużycia sprzętu.

Brakuje mi tylko odcisku kół na podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, dziękuję .

A teraz po kolei.

Dla tych co mają ochotę na ten model. Oczywiście, że da sie go zrobić, ale wymaga cholernej cierpliwości. Największe wady to: przesunięcia na częściach (duże ), jamki skurczowe, ślady po wypychaczach (wszędzie ), kilka części zatraciło swój pierwotny kształt (coś o przekroju prostokątnym jest beczkowate), a najciekawsze jest to że jak się uporacie z tymi "detalami", to nawet można bez większego bólu złożyć to w całość. Świadczy to o tym, że kiedyś (dawno, dawno temu) był to całkiem niezły model.

Powodzenia .

Co do figurek. Obejrzałem chyba wszystkie zrobione Bedfordy dostępne w necie i w takiej konfiguracji nie widziałem żadnego. Dlatego chciałem go zrobić w czasie wciągania armaty na pakę. Niestety nie znalazłem figurek które by sensownie wyglądały w tej sytuacji, stąd ich brak .

Dlatego Skoti to jest model na podstawce, a nie diorama.

Podstawka to "klasyka" . Pod spodem styropian formowany na ciepło, na to wikol i posypka z piasku dla szynszyli. Oczywiście kamyki i cieniowanie aerografem.

Istotnie templess, ślady mogły być bardziej widoczne. Poprawie się następnym razem .

Ponieważ Arni 44 "puścił farbę" , to istotnie model ten w Katowicach wygrał klasę otwartą i zdobył puchar za najlepsze ślady eksploatacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na konkursie wyglądał na ciemniejszego, ale tutaj jest wszystko ok. Figurki by się przydały, chociaż takie, gdzie załoga sobie gdzieś siedzi np. na pace Beadford-a i odpoczywają- robią sobie przerwę i coś jedzą, piją.

Co do samego modelu to ślady użytkowania, kurzenie czy rdza są bardzo dobrze wykonane. Podstawka też jest zrobiona świetnie, no może jakby była bardziej zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu to byłoby lepiej, ale ta też jest ok.

 

Ogólnie model oceniam na 8/10 ( za brak figurek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, dziękuję .

A teraz po kolei.

Dla tych co mają ochotę na ten model. Oczywiście, że da sie go zrobić, ale wymaga cholernej cierpliwości. Największe wady to: przesunięcia na częściach (duże ), jamki skurczowe, ślady po wypychaczach (wszędzie ), kilka części zatraciło swój pierwotny kształt (coś o przekroju prostokątnym jest beczkowate), a najciekawsze jest to że jak się uporacie z tymi "detalami", to nawet można bez większego bólu złożyć to w całość. Świadczy to o tym, że kiedyś (dawno, dawno temu) był to całkiem niezły model.

Powodzenia .

Co do figurek. Obejrzałem chyba wszystkie zrobione Bedfordy dostępne w necie i w takiej konfiguracji nie widziałem żadnego. Dlatego chciałem go zrobić w czasie wciągania armaty na pakę. Niestety nie znalazłem figurek które by sensownie wyglądały w tej sytuacji, stąd ich brak .

Dlatego Skoti to jest model na podstawce, a nie diorama.

 

Wyjaśnienia przyjęte . Może w przyszłości uda Ci się znaleźć jakieś ciekawe figurki i podstawka zamieni się w dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę żeś mnie przestraszył wstępem gdyż mam ten zestaw z blaszkami ale jak obejrzałem fotki to mi oddało można zrobić kawał dobrej maszyny

Gratuluje udanej pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.