Skocz do zawartości

Gaz AAA 1:48 UM Zaopatrzenie.


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem pomału kończyć dawno zaczęte warsztaty. Na pierwszy ogień poszedł GAZ-AAA w skali 1:48 od UM. Aż wstyd przyznać, ale prace nad modelem ruszyły w listopadzie 2010 roku.

W sumie model sklejał się bardzo przyjemnie. Na pace wylądowały dodatki w postaci: żywności z Black Dog, kanister, beczki z zestawu Tamiya "Jerry Can Set", maxim i figuranci z zestawu Tamiya "WWII Russian Infantry & Tank Crew Set". Płot wykonany z balsy, natomiast drzewko i krzaczki z bliżej nieokreślonej roślinki pozyskanej w lesie.

Scenka ma przedstawiać pojazd zaopatrzeniowy gdzieś na froncie wschodnim w okresie późnej jesieni.

A teraz kilka fotek.

Gaz-AAA.jpg

 

DSC05859.JPG

 

DSC05858.JPG

 

DSC05857.JPG

 

DSC05856.JPG

 

DSC05855.JPG

 

DSC05854.JPG

 

DSC05853.JPG

 

DSC05852.JPG

 

DSC05851.JPG

 

DSC05850.JPG

 

DSC05849.JPG

 

DSC05848.JPG

 

DSC05847.JPG

 

DSC05846.JPG

 

DSC05845.JPG

 

DSC05844.JPG

 

DSC05843.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego niezbyt mi pasuje trawa przechodząca w piasek szczególnie że droga jest wielkim błotniskiem.

Ogólnie jednak scenka fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym ubłocił górne powierzchnie opon z tyłu, bo teraz to wygląda tak, jakby dół pozostał uwalony błockiem, a bieżniki na górze zmyto wodą. Zmatowiłbym też skrzynki z warzywami...

 

Ogólnie podoba się, z piaskiem warto jednak coś pokombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Jeśli chodzi o błotko na kołach to rzeczywiście coś przeoczyłem. Teraz patrząc na zdjęcia myślę, że napisał bym to samo. Oczywiście koła dostaną porcję błota.

 

Natomiast jeśli chodzi o piasek to szczerze powiedziawszy na początku zastanawiałem się o co chodzi. Kolega GeraltofPoland dobrze to ujął.

Mi ten "piasek" bardziej wygląda na resztki śniegu w porze roztopów, takie pierwsze wrażenie. Może o to właśnie autorowi chodziło?
Dokładnie tak jest. Te jasne plamy to imitacja resztek pierwszego śniegu wykonana z sody kładzionej na wikol.

 

Z czego robiłeś to mokre błoto na podstawce:)?
Błoto to klej do terakoty zmieszany z piaskiem do akwarium. tu masz wątek warsztatowy

 

A jak ze składalnością UM w tej skali?
Model jest całkiem dobrze spasowany.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jasne plamy to imitacja resztek pierwszego śniegu wykonana z sody kładzionej na wikol.

weź może na to jeszcze nasyp grubszej warstwy aby wyglądał jak jakaś zaspa i pomaluj to na biało z aerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem,chodź nie robię dioram ni pojazdów... uważam ze jest ok. Jedyne co moim zdaniem psuje odbiór to te butelki na pace. Jakieś,takie bardzo jaskrawe..nie naturalne.Wszystko jest ładnie stonowane a tu jeb..! Taka zieleń.

Mimo to ,moje gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.