Skocz do zawartości

Wrześniowa Marszruta - PZinż wz.34 & Skoda 100mm Mars 1/72


hubert72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewien czas temu udało mi się ukończyć tytułową scenkę- Wrześniowa Marszruta. Główne składowe podstawki to ciągnik Polskich zakładów inżynieryjnych, wz.34 oraz haubica Skoda 100mm . Zestawy wyprodukowane przez firmę MarS, na temat jakości nie trzeba się wypowiadać Podstawka to bloczek z litego drewna, na który został naniesiona masa dla plastyków i gips. Drzewko wyrób własny, pozostałe zielsko i chaszcze to Polak i The Army painter.. Zapraszam do oglądania:

DSC00591_zps04b4da64.jpg

DSC00578_zpsbf04e2a0.jpg

DSC00558_zps47179879.jpg

DSC00543_zps6e1a8be3.jpg

DSC00541_zps047ba171.jpg

DSC00533_zps9ea5d6ef.jpg

DSC00527_zpsd58659e3.jpg

DSC00502_zps66e968ad.jpg

Rzutogoacutelnynaci1050gniko_zps1839475b.jpg

HaubicaSkodawrazzjaszemo_zps9ae51bc0.jpg

Uk1420adjezdnyo_zpse5412d32.jpg

Figurkao_zps7271572c.jpg

Pandekao_zps125c52a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wyraziłem podziw dla modeli i scenki na sąsiednim forum to tutaj tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna praca, podobała mi się już w wersji papierowej w Mini Replice. jedna mała uwaga - reflektory mogłeś nieco dopieścić, samo pomalowanie nie zapewnia dobrego efektu, warto pomysleć o soczewkach lub zalaniu klejem, który bedzie przezroczysty po wyschnięciu. czekam na dalsze perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie

Poza modelem udala Ci się tez zieleń. Podoba mi się kolorystyka. Zdradzisz jakich farm użyłeś?

 

Zbyszku kolorki na ciągniku to Humbrol 150 , plandeka to Field Drab Model Master i na to Buff vallejo. Harmata to H86 . Podłoże to odcienie brązu i piasku + na to wash brown van dycka . Zielsko gotowe niczym nie kolorowane

 

reflektory mogłeś nieco dopieścić, samo pomalowanie nie zapewnia dobrego efektu, warto pomysleć o soczewkach lub zalaniu klejem, który bedzie przezroczysty po wyschnięciu

 

Andrzeju, tak też zrobiłem - pomalowałem na srebrno a potem zalałem still waterem - tak sobie to widać . Soczewek od MV products mam kilka kompletów ale niestety nie było rozmiaru do ciągnika. W kwestii kleju- nie mogę się do niego przekonać- jest dziwnie mleczno matowy i po zaschnięciu pojawiają się bąbelki..

 

czekam na dalsze perełki.

Bedford i bofors otrzymały dzisiaj zielony mundurek. Jutro dostaną myszke miki Wymalowały się też figurki- zerknij na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem na srebrno a potem zalałem still waterem - tak sobie to widać .
Pewnie dlatego, że reflektory nie są jednolicie srebrne wewnątrz. Trzeba sie pobawić w pomalowanie światłocieni wewnątrz różnymi kolorkami, a efekt będzie z pewnością lepszy

 

Soczewek od MV products mam kilka kompletów
Możesz podeslać jakiś link lub fotkę jak to wygląda?

 

W kwestii kleju- nie mogę się do niego przekonać- jest dziwnie mleczno matowy i po zaschnięciu pojawiają się bąbelki..
A jakiego kleju używałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hubercie !

 

Bardzo ładny zestaw, z drzewkiem komponuje się doskonale! Nasza artyleria, zwłaszcza ta motorowa, to zapomniany, a bardzo ciekawy kawałek historii tej nowoczesnej formacji. Cieszą oko takie dioramki jak Twoja !

W pierwszej chwili myślałem, że to model rtoipmodest`a, podstawka z tabliczką mnie lekko zwiodła Szkoda, że nie odezwałeś się w trakcie budowy, podesłał bym Ci kilka fajnych zdjątek. Z figurantem zadałeś sobie dodatkowy trud, bo łatwiej byłoby zrobić artylerzystę motorowego w kombinezonie, ale ten w drelichu też jest fajny

 

Nie chciałeś pomalować zestawu w ciapy ? Z tego co kojarzę 16 DAM poszedł na wojnę już w kamuflażu trójbarwnym (36/38). "Zośka" na zdjęciach też wydaje się być w plamach. Największa jednak szkoda, że haubicę holuje nie ciągnik, a samochód gąsienicowy przeznaczony do przewozu żołnierzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzes,

Jeśli dobrze pamiętam, korzystałem z dwuskładnikowego kleju pattex. Światełka które mam zmagazynowane kupiłem w jednym z amerykańskich sklepów z kolejkami. Przejrzyj sobie:

https://www.google.pl/#q=mv+product+lenses&safe=off&ei=2W76UbeYD8mGswa504DICQ&start=10&sa=N&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.50165853,d.Yms&fp=5af5afd8247c5c7&biw=1280&bih=661

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.