Skocz do zawartości

WR-40 Langusta - 1/72


oilstat

Rekomendowane odpowiedzi

Model WR-40 Langusta złożony z zestawu żywicznego Tololoko. Kolejny model do mojej skromnej kolekcji współczesnych pojazdów Wojska Polskiego.

11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa.

 

130901+019.jpg

 

130901+023.jpg

 

130901+025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze naprawić to co najbardziej rzuca się w oczy czyli nie zaszpachlowane defekty żywicy na wyrzutni (?).

Delikatnie ja oderwij, zaszpachluj i pomaluj na nowo, miniatura na tym zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot po prostu żywica, czasem wychodzą takie nie dolewki. Posłuchaj Konrada słusznie prawi. Bardzo ciekawy model (tak jak i większość produktów żywicznych przedstawiających niszowe konstrukcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model, wymalowany kamuflaż jest bardzo w moim guście- napisz mini tutorial z malowania i eksploatowania w wolnej chwili. Bardzo podobają mi się koła i paka. Przeszlifuj boki przedniego zderzaka i tył ramy, model naprawdę na tym zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model, wymalowany kamuflaż jest bardzo w moim guście- napisz mini tutorial z malowania i eksploatowania w wolnej chwili. Bardzo podobają mi się koła i paka. Przeszlifuj boki przedniego zderzaka i tył ramy, model naprawdę na tym zyska.

 

Dzięki. Malowanie tego modelu to był dla mnie eksperyment. Wcześniej kamuflaż na modelach malowałem dosłownie 3 razy w życiu. Jako pierwszy na model trafił kolor zielony (foto), dobierany jak to u mnie bywa na oko. Po wyschnięciu zacząłem ręczne malowanie plam kamuflażu (bez szablonu ani wyklejania blue-takciem); najpierw czarnego (z zestawu Tank colors for NATO z Mr Hobby) a następnie brązowego (nie pamiętam w tej chwili nazwy ani numeru farby). Gotowy kamuflaż został pokryty bezbarwnym lakierem błyszczącym, na który trafiły kalki i kolejna warstwa lakieru (semi-gloss). Brudzenie to wash MIG-a (dark wash) i kilka specyfików AK. Ostatnim etapem było przykurzenie modelu pigmentami MIG-a, pod które trafiła cienka warstwa rozcieńczonej farby w kolorze odpowiadającym użytym później pigmentom. Farba była nakładana aerografem w miejscach w których naturalnie zbiera się kurz w trakcie krótkiej poligonowej eksploatacji.

Następne modele będą mam nadzieje lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku podczas ćwiczeń poligonowych "Dzik" węgorzewskiemu pułkowi przekazano nowe Langusty, które wyglądały tak jak na zdjęciu poniżej. Pytanie brzmi: skąd wziąłeś takie barwy do swojej miniatury?

 

00176_zpsfd65488c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy zauważyli: wyrzutnia rakiet (szwy na bocznych rurach), ten element nadwozia za wyrzutnią (chyba ostatnia belka ramy) i belka tylnego zderzaka są do poszpachlowania lub wyszlifowania; można by pokusić się też o to lusterko nad przednią szybą. Krzywo sklejone błotniki w tylnej części - światła wsteczne nie mają symetrii. O kolorach była tez mowa.

Plus za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku podczas ćwiczeń poligonowych "Dzik" węgorzewskiemu pułkowi przekazano nowe Langusty, które wyglądały tak jak na zdjęciu poniżej. Pytanie brzmi: skąd wziąłeś takie barwy do swojej miniatury?

Kolory dobierałem na podstawie dostępnych zdjęć, a jak to z nimi bywa, co jedno to inny odcień. Jedne ciemniejsze, drugie jaśniejsze. Oryginału nie mam pod ręką więc kolor dobierałem tak aby według mnie było dobrze.

FOTO FOTO 2 FOTO 3 FOTO 4 itp.

Zdjęcia modelu, robione przy sztucznym oświetleniu, też nie oddają do końca jego rzeczywistych kolorów.

 

Jeszcze jedno pytanko: opony są gumowe czy żywiczne?

Opony są żywiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli chodzi o kolorystykę kamo we współczesnym WP to jest wolna amerykanka. Co wóz to inne kolory zieleni, brązu a nawet czarnego (!!!)

Jeżeli ktoś był 15.08 przy ul. Agrykoli to zapewne wie o czym piszę.

Kolorki jakie zrobiłeś są , a sam model prezentuje się rewelacyjnie.

Gdybyś walnął czekoladowy brąz było by też dobrze. Zapoznaj się z zestawem farb firmy Vallejo (nr.kat. 71159) German ISAF color set.

 

20130815_145310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.