Skocz do zawartości

[RS] VCR-105 Centauro RCV [1:35]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przedstawiam swój ostatni projekt, model zbudowany prosto z pudła. Zestaw dość ciekawy lecz spasowanie kiepskie, o kalkomaniach lepiej nie wspominać.

 

Malowany farbami akrylowymi Vallejo oraz olejnymi Ladoga i Van Dyck.

Użyłem także kilka pigmentów MIG'a.

 

Galeria:

 

Centaurogaleria1.jpg

 

Centaurogaleria2.jpg

 

Centaurogaleria3.jpg

 

Centaurogaleria5.jpg

 

Centaurogaleria4.jpg

 

Centaurogaleria6.jpg

 

Centaurogaleria7.jpg

 

Centaurogaleria8.jpg

 

W trakcie prac:

 

centauroplansza2-Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wymalowany. Świetna modulacja kolorów, elegancko wybrudzony.... Fajny kontrast między podwoziem- kołami a górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny.

Wg. mojej oceny, malowanie ma bardziej wyraz artystyczny, niż realny związek z rzeczywistością.

 

MBB

Zdecydowanie popieram twoją wypowiedź w stosunku do malowania tego modelu. Nie bardzo też rozumiem wypowiedź kolegi Dumo odnośnie sklejalności tego modelu. Ja ostatnio sklejałem B1 Centauro ROMOR ( ten z osłonami) i powiem szczerze, że żadnych problemów ze sklejałnością tego modelu nie miałem, jak również z położeniem kalek na modelu. Kalek było nie wiele bo tylko numery rejestracyjne, flagi narodowe. Zostawiłem też oryginalną lufę, choć miałem też dokupioną toczoną z RB Modela. Zastanawiam się dlaczego akurat reflektory są na żółto pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za miłe słowa

 

Co do składalności miałem problem z dopasowaniem dwóch połówek i przy zrobieniu skrętnych osi.

 

Kalki niestety pozostawiają wiele do życzenia, może tego nie widać ale zostawiły widoczny film nawet po użyciu płynów zmiękczających. Daleko im do dragona czy tamiyi.

 

Malowanie zdecydowanie artystyczne i stąd żółte reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie wiem może akurat w twoim egzemplarzu te kalki takie były. Ja jeszcze raz powtarzam, że swoimi nie miałem najmniejszych problemów. Połysk pod kalki, płyny i kładzenie i mat na całość. Jest okej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Muszę przyznać, że praca, która przedstawiłeś stoi na bardzo wysokim poziomie! Bardzo ale to bardzo podoba mi się kolorystyka świetna robota!!!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklejałem Centaura z tego zestawu Trumpeter 01564 - B1 Centauro AFV with Upgrade Armour scala 1/35.

Nie miałem z nim większych problemów, ani z kalkami, ani z łączeniem połówek kadłuba. Wg. mojej oceny to całkiem dobry model jak na możliwości tego producenta.

Wrzucam parę fotek mojego.

SDC13317_zps13dbafba.jpg

SDC13304_zps573a205e.jpg

Nie powiem, że dla porównania, ale ja chciałem uzyskać efekt, wozu, średnio umęczonego i takiego, który widać, że brał udział w działaniach "wojennych". Malowanie jest typowo zestawowe.

 

Nadmienię tylko, że Centauro B1 to jedne z ładniejszych współczesnych wozów bojowych, oczywiście wg. mojej oceny. DUMO, proszę nie miej pretensji. Ja lubię pojazdy malowane w sposób taki, żeby oddawały rzeczywistość.

 

MBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Bazylms niestety nie jestem... ale ten model mi się podoba. Jest fajny.

Powstrzymałeś się od pstrokatych kolorów, kleksów, mega-rdzy i wyszło naturalistycznie (nie licząc kilku drobiazgów).

Z drugiej strony nie mam nic przeciwko temu żeby każdy z nas miał własny styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

W następnym tygodniu wstawię jeszcze galerie z podstawką którą muszę jeszcze dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.