Skocz do zawartości

Gaz MM BZ-42 - UM 1:48


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

TKS tak średnio mnie zachwycił. Na uwagę zasługuje charakterystyczny krzyż.

Tyle, że były one stawiane zwykle na rozwidleniu dróg. Drzewa jak dla mnie niezbyt dobrane...

Natomiast ta scenka jest bardzo urokliwa w swej prostocie. Nic dodać, nic ująć. Fajny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć!

Bardzo ładna praca - fajnie, że model ma podstawkę (najbardziej podoba mi się ta leżąca rura :-) No i fakt, że auto ma tylko jedno oko dodaje tego extra realizmu. Gratuluje!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Marcinie...

Pozdzierany i zardzewiały "zawodowo"... Ale- skoro taki zużyty, to dlaczego np. błotniki nie mają ani wgniecenia?

A poza tym klasa!

Pozdrawiam! I czekam na następne Twoje wyroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

TKS tak średnio mnie zachwycił. Na uwagę zasługuje charakterystyczny krzyż.

Tyle, że były one stawiane zwykle na rozwidleniu dróg. Drzewa jak dla mnie niezbyt dobrane...

Natomiast ta scenka jest bardzo urokliwa w swej prostocie. Nic dodać, nic ująć. Fajny modelik.

 

Nie mam doświadczenia w małych skalach i dioramach, to pierwsze kroki dla mnie, choć o dziwo TKS na forach się podoba najbardziej z moich ostatnich.

 

Co do drzew, co masz na myśli? Że pieńki trochę liche? Fakt, trochę na łatwiznę poszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i podstawka ( szczególnie roślinność i krzyż na boku drogi w TKS) - komentarz do obu Twoich prac - Gaza i TKSa.

 

Chciałbym tak umieć modelować i robić fotki...

 

Ale mam jedną uwagę do obu scenek - wg mnie jest stanowczo zbyt wysoka trawa/roślinność na płycie lotniska i na środku drogi którą jedzie TKS - jak pamiętam piaszczyste drogi np. u Dziadków na wsi ( lubelskie, radomskie) to nigdy tak wysokie rośliny na nich nie rosły, nawet na tych słabo używanych - a w przypadku TKS-a takie "badyle" miałyby z pół metra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak pamiętam piaszczyste drogi np. u Dziadków na wsi ( lubelskie, radomskie) to nigdy tak wysokie rośliny na nich nie rosły, nawet na tych słabo używanych - a w przypadku TKS-a takie "badyle" miałyby z pół metra....

 

U mnie na działce kilka lat temu to urosły na prawie 0,5 metra...

Musiałem oprysk zamówić. Jest to możliwe. Trawa rośnie tak do prawie 40 cm...

ale wtedy wygląda zupełnie inaczej (kłosy z nasionami na szczycie długiej rurki).

Inne zielsko potrafi jeszcze wyżej rosnąć ale nie jest takie proste.

Zgadzam się, że na dioramce jest ciut za wysoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Tak trawka jest ciut za duża, ale dopiero zaczynam przygodę z winietkami i trudno mieć cały wachlarz materiałów na początku, tą trawkę kupowałem z myślą o 35, dlatego jest za długa, uzupełnię warsztat o nowe podsypki i będziemy próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.