Skocz do zawartości

[G] ISU-152 (Tamiya, 1/35)


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam mój ostatni zlepek, którym jest ISU-152 z Tamiyi, w oznakowaniu pojazdu z nieustalonej jednostki, z walk w Berlinie. Znalazłem jedno zdjęcie ISU z tej jednostki, niestety nigdzie nie natrafiłem na informację jaki był jej numer. Nie mniej malowanie jest na tyle ciekawe, że postanowiłem je wykonać. Zresztą Tamiya proponuje właśnie wóz 1151, jako jeden z kilku wariantów oznakowań

Z dodatków doszła standardowo lufa RB, linka Eureki oraz Friule. Ponadto model uzupełniłem o kilka pomniejszych detali, a w figurkach wymieniłem głowy na żywice Horneta.

Jeśli idzie o samą jakość zestawu, to Tamiya powinna się wstydzić, że wypuściła coś takiego na rynek Owszem odwzorowanie detali i pasowanie elementów są wzorowe, ale już jakość tworzywa z jakiego odlano ramki to jakaś kpina. Plastik okazał się bardzo miękki, rozwarstwiał się i mechacił przy szlifowaniu Nie lepiej było z kalkami, które po odklejeniu z podkładu, wesoło zaczęły się rozpadać na drobne kawałeczki Cudem udało mi się jednak uratować to co najważniejsze, czyli numery i gwiazdy (pasy i tak już na początku budowy postanowiłem namalować samemu). Wydaje mi się, że te wady dotyczą chyba tylko mojego egzemplarza lub partii modeli, z której pochodzi. Nie zmienia to jednak faktu, że ceniona firma, która za swój model życzy sobie nie mało, bo średnio 170zł, powinna chyba częściej i uważniej sprawdzać poczynania pracowników działu kontroli jakości No ale jakoś się udało przezwyciężyć trudności i zakończyć budowę

 

Zdjęcia

 

1_zpsbb9be278.jpg 2_zps6641f383.jpg 9_zpsd7fa97a3.jpg 10_zps14b5ea69.jpg 11_zps5a9cdf6b.jpg 12_zps7054e48b.jpg 13_zps52199f26.jpg 14_zps52b42cee.jpg 15_zpsef02ad7a.jpg 16_zps0da01f6b.jpg 17_zpsb12da933.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.