Skocz do zawartości

PzKpfw VIII ,,MAUS" 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam Jakiś chyba rok albo i więcej w ogóle nie udzielałem się na forum... Moja przerwa była spowodowana nauką, zdawaniem prawka i innymi zajęciami, w związku z tym zawiesiłem swoje hobby na pewien czas. Ostatnio , po sporej przerwie, wykonałem jednak dwa modele, jednym z nich jest ten oto maus. Model w skali 1:35 firmy dragon, prosto z pudła bez żadnych dodatków. Monstrum zrobiło na mnie ogromne wrażenie, jest strasznie wielki, inne modele są przy nim jak karły . Ciężko też mówić tu o jakimkolwiek detalu, maus to po prostu jedna wielka bryła, bez żadnych śrubek, linii podziału itd. itp. Przy okazji prac nad modelem zaciekawiła mnie również historia tego pojazdu. Wyprodukowano tylko dwie sztuki (V-1 oraz V-2), z których pierwsza V-1 nie była w ogóle uzbrojona ani zdolna do działań bojowych, natomiast ta druga , V-2 została wyposażona w działo kalibru 128 mm, była również możliwość montażu potężnej armaty kalibru 150 mm. Po zakończeniu działań wojennych Rosjanie znaleźli kilka niedokończonych kadłubów mausa w zakładach Kruppa. Konstrukcja profesora Porsche była wręcz "ruchomym bunkrem", myślę, iż śmiało można tak właśnie określić ten pojazd. Niestety czasu na warsztat nie było. Pokazuję wam za to zdjęcia Malowany tradeycyjnie pactrami, chemia Mig i AK . Wash z czarnej i ciemnobrązowej farby olejnej. Pozdrawiam i proszę o komentarze

 

P.S Druga strona modelu jest jeszcze do dokończenia .

 

003_zps73799d0b.jpg

 

006_zpsddf81012.jpg

 

010_zpsfd4bbd0a.jpg

 

012_zps63f0526d.jpg

 

014_zps4d5bf145.jpg

 

016_zpse77fd8b2.jpg

 

019_zps1319b782.jpg

 

022_zps39cb4592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie, ale ... nie za bardzo rozumiem zacieków na wieży i przodzie Myszki. To samo tyczy się trawy na górze wieży? No i te obicia w idiotycznych miejscach. Trzeba by było je wykonać własnoręcznie (za i pod osłonami???). Trochę przesadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawę na wieży można uwierzytelnić stawiając Myszkę na podstawkę.Co do plam to trudne do wytłumaczenia z realiami.

Co do obić i rdzawych zacieków to też nie realistyczne - patrząc na czas ewentualnego eksploatowania pojazdu.

Imitacja błota wyszła fajnie.Oznaczenia na wieży i lufie wymysł Dragona.

Model zrobiony fajnie lecz nierealistycznie.Jeśli tak miało być to OK.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.