Skocz do zawartości

T-34 CzTZ, 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio nie mam zbyt czasu na modelarstwo, ale żeby nie wyjść z wprawy skleiłem z doskoku takiego teciaka z Czelabińska.

Model to Tamiya, bez większych przeróbek, poza wymianą siatki nad silnikiem, uchwytów do zapasowych ogniw gąsienic oraz lufy KM-u. Całość malowana farbami Tamiya.

 

Zapraszam do oglądania (przepraszam za zdjęcia, ale chwilowo nie mam dostępu do lepszego "studia"):

 

100_9420_zpsmgyfyoic.jpg

 

100_9432_zpscje6irmm.jpg

 

100_9433_zps9yvuj2l3.jpg

 

100_9441_zpssxoux3kr.jpg

 

100_9431_zpsqyro11qh.jpg

 

100_9440_zpsbehjdcde.jpg

 

100_9421_zps0ckxsfxy.jpg

 

100_9439_zpsjjvdkksq.jpg

 

100_9423_zps1ehmjp9o.jpg

 

100_9424_zpsqxz0xkq0.jpg

 

100_9425_zpsiy0zrtfe.jpg

 

100_9426_zpsauxkdxzi.jpg

 

100_9427_zpszuhbjh4z.jpg

 

100_9429_zpsccjnsbg7.jpg

 

100_9430_zpshvwnvg5g.jpg

 

100_9434_zpsuqt5khoe.jpg

 

100_9435_zps6tcdquud.jpg

 

100_9436_zpszfewilo8.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

Pamiętasz może jakimi kolorami go malowałeś? Ja nie umiem uzyskać ładnej ruskiej zieleni.

Baza to była chyba Tamiya XF62 Olive Drab, która później była rozjaśniana "na oko" mieszanką koloru piaskowego i bazy z niewielkim dodatkiem jasnej zieleni, ale dokładne numery farb mogę Ci podać dopiero za kilka dni, bo póki co nie mam pod ręką warsztatu.

 

A tak model wyglądał po nałożeniu bazy i rozjaśnień:

da8f90c4-1278-471c-9b9b-70469a27b732_zpszetf3vya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie. Od początku nie miałem zamiaru inwestować w ten model, dlatego zostawiłem gęsi takie jakie dał producent, siatka nad silnik faktycznie wyszła troszkę mało realistyczna, być może pokuszę się o jej poprawienie. Co do świecenia się modelu, to zapewne chodzi o wieże oraz zbiorniki paliwa? Wieża miała być lekko satynowa, tak mi się podobało i tak zostanie a zbiorniki na zdjęciach faktycznie jakieś błyszczące wyszły, może psiknę je jeszcze matem.

No i na koniec numery farb o które prosił bazylms

Baza to Tamiya XF-58

Rozjaśnienia to mieszanka koloru bazowego z kolorami XF-59 desert yellow oraz XF5 flat green. Mieszałem "na oko", najpierw delikatnie, a później dodawałem coraz więcej desert yellow im wyższe partie modelu malowałem, więc musisz pokombinować z różnymi konfiguracjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.