Skocz do zawartości

"DORA" 800mm Hobby Boss 1:72


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec budowy.Model zbudowany z około 1800 części.Wymiary samego działa długość przy opuszczonej lufie 94cm,wysokość z podniesionym działem 55cm,szerokość 12cm.Model dostał wielgachną gablotę i myślę że całość fajnie wygląda.Pozdrawiam

44b38b911af1af1b.jpg

112cf9379c39b3f7.jpg

71036e39c70208d2.jpg

4d77a5c7feaa8746.jpg

025a58cdb5b21ed0.jpg

d8d5daa8cf914baf.jpg

31a31cf994a130e9.jpg

a183475b6d156954.jpg

041b6483a1584d43.jpg

e3608ec3fe74a5b9.jpg

3a6e140ffce1cbbb.jpg

755c46d6bee838a2.jpg

68dd68ecb0c0426b.jpg

d69e871ea5ae19dc.jpg

ed2ba52a2415122e.jpg

152903c4d88c93e4.jpg

668574a513b2b46f.jpg

8f6ea04249f6c0a1.jpg

5b0c7f3394962f92.jpg

1fec9294398ad08a.jpg

bce791a4060ea71e.jpg

d785a42e93b01103.jpg

79058c22a56dc297.jpg

9de617c685f72bf6.jpg

708832fa37a77f61.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobny model. Bardzo żeglarski.żeglarski. Ilosc detalu i jego optyczne nagromadzenie, jak na potężnym żaglowcu ,-)) Pieknie pomalowany. Bardzo przekonujące ślady eksploatacji. Szkoda tylko, że zdjęć nie zrobiłeś w plenerze, przy naturalnym świetle. To by dopiero było !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęskni mi się za żaglowcami .To działo to pierwsze starcie z tego typu modelami więc wyszło jak wyszło można powiedzieć że dopiero się uczę.Zapomniałem dodać ten dodatkowy pocisk na wózku jest tam tylko dla ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie- rewelacja! Przepiękny model, robi niesamowite wrażenie.

Jedno "ale"... Zmień może ten napis na jakąś grawerowaną/gustownie drukowaną tabliczkę albo cuś, bo model na to zasługuje! A samoprzylepne literki chyba nie do końca chciały się równo ustawić ;)

 

 

Kurde, ale to jednak kolos był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest leopold ? Bo też taki duży ale się na działach kolejowych nie znam

 

 

Model super

 

Pozdrawiam

 

A czytać tytuł umiesz.

 

Szacunek niesamowity za ten model. Wcale się nie dziwię że zapakowałeś go w gablotę bo zasługuje na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest leopold ? Bo też taki duży ale się na działach kolejowych nie znam

 

 

Model super

 

Pozdrawiam

 

A czytać tytuł umiesz.

 

Szacunek niesamowity za ten model. Wcale się nie dziwię że zapakowałeś go w gablotę bo zasługuje na to.

A no umiem ale przecież napisałem ze się nie znam na działach kolejowych. A przecież Moździerz Karl który ostrzeliwał Warszawę podczas powstania nazywał się Ziu ziu_warszawa_powstanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnie że się podoba.Kosztował mnóstwo pieniędzy i wysiłku.Najtrudniejsze było pomalowanie tego giganta.Na ten model poszło 7 14ml puszeczek 111 humbrola.Farba bardzo słabo kryje.Pisząc już tak bardzo dokładnie i według zródeł historycznych to działo pierwotnie nosiło nazwę Gustav (ciężki Gustav).Było ono prezentem od Gustava Kruppa dla Adolfa Hitlera, który w dowód wdzięczności i na cześć Gustava Kruppa nadał działu nazwę Gustav.Nazwę "Dora" nadała temu gigantowi załoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ta galerie juz chyba 10 raz. Bo jest fajna, i napisze jaki element mi sie nie podoba. Otóz nie podoba mi sie ta srebrna częśc lufy, która sie cofa podczas wystrzału. Wygląda sztucznie. To przecież działa jak tłok. Tyski powinny byc rygorystycznie równoległe, a sam tłok powinien mieć ślady smarowania. Teraz wygląda, jak byś lufę oblepił taśma samoprzylepną.

A pisze o tym, bo ten element bardzo ogniskuje wzrok oglądającego.

 

REszta , jak już pisałem super rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym i poprawie.Taka ciekawostka było jeszcze coś takiego.

89b9ad26147eb0efgen.jpg

Puszka Car kalibru 890-900mm.Największa armata ładowana od przodu.Znajduje się na kremlu i na forach śmieją się że obecnie wycelowana jest w nasz kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna wtopa. Tak się zastanawiam jak mógł wyglądać strzał z tej machiny oblężniczej,kula raczej daleko nie poleci ale odrzut pewnie wystrzelił by to cudo na syberię.

Ale to pewnie coś w stylu: zróbmy wielką armate na pokaz a nie użyjemy jej- będzie jako straszak

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno żaglowce trudniejsze - ja bym nie miał tyle nerwów, robić i robić i nie skończyć modelu do 20h....Morser Karl od Hobby bossa zajął mi koło 30tu godzin i miałem go dość . P.S. 2600zl na allegro to ona ? Wg. mnie warta tej kasy jak nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ona.Godzin spędzonych przy tym modelu nie liczyłem budowa trwała intensywne 3 miesiące.Z własnego doświadczenia wiem że cena choć może wydawać się duża nigdy nie przekłada się na poświęcony czas i wysiłek.Sama gablotka z torowiskiem pochłonęła 5 dni urlopu . Przez ostatnie lata zbudowałem 3 HMS Victory i 2 Soleil Royal i wszystkie znalazły nowych właścicieli.To bardzo fajne uczucie jak ktoś doceni i kupi taki model bo zasługuje on na trochę większą publiczność niż tylko kilka osób.Przy okazji można troszkę zarobić na następne projekty.Im większy i bardziej skomplikowany model tym większa determinacja żeby go zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witaj.

Pędzel,to jest model na którym uczyłem się malować więc jest taki sobie.

Nie zapomnij skrócić lufy do prawidłowej długości.Ostatecznie ten model skończył na dioramie już ze skrócona lufą.

Szyny też są w zlej skali ,można je wymienić na szyny metalowe od kolejki elektrycznej.

Edytowane przez zoltan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuję. Startuję z Dorą w Swięta

Wesołych Swiąt (mimo sytuacji wiadomej)

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.