Skocz do zawartości

Panzer Kampfwagen IV ausf D Tamiya


Jakx

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny model i do tego świetnie pomalowany!

Jedynie błotko trochę zbyt monotonne i miejscami nienaturalnie rozchlapane/rozłożone.

Z chęcią zobaczę więcej modeli w twoim wykonaniu i koniecznie załóż kolejnym razem warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za komentarze.

 

Ładny, bardzo mi się podoba Szkoda że nie ma całego warsztatu, bo można by coś podpatrzeć

 

W niedługim czasie będę chciał relacjonować budowę kolejnych modeli ale jeszcze nie teraz .

 

Model mi się podoba, ale zły typ gąsienic mu zamontowaleś. Z ostrogami używane były w późniejszym okresie wojny.

 

Użyłem tych oryginalnych, które dostarczyła Tamiya do modelu. Niestety nie miałem dostępu do innych darmowych zamienników, a inwestowanie we "friule" uznałem za zbyt kosztowne dla tego projektu. Poza tym istotnie mea culpa - nie sprawdziłem.

 

Bardzo ładny. Wygląda jak cukierek.. Ale czegoś brakuje.

Chciałem napisać ,że wyjechał z myjni.

Sam nie wiem jak to ująć.

Może to przez zdjęcia. Albo ja śpiący

Kontrast zdjęć może mocny.

 

I trafiłeś w sedno. Jeden z poważnych błędów, które popełniłem w tym modelu - źle naniesiony lakier satynowy po filtrze i uszkodzeniach (zła konsystencja i za duża ilość). Wybielił cały model i zabił nasycenie barw. Wiele szczegółów musiałem malować po raz kolejny. Niestety całokształt musiał pozostać bo gonił mnie czas - Paprykarz Szczeciński. Dlatego model wygląda trochę jakby cierpiał na anemię - wyprany z kolorów i emocji. Próbowałem całość ratować "washem" olejami i zaciekami ale wyszło jak wyszło - dobrze, że mimo to się podoba. Dobre oko .

 

Na niektórych fotach wygląda nieco komiksowo, ale to nie zmienia faktu, że mi się podoba

 

Kolejny poważny błąd połączony z błędem wspomnianym wcześniej - zbyt intensywna modulacja. Spowodowana brakiem wystarczającej ilości farb na poszczególne etapy modulacji - musiałem mieszać farbę kilkakrotnie delikatnie zmieniając odcienie. Kilka razy wyszła za jasna. Nauczka aby przygotować większą ilość każdej z mieszanek na poszczególne etapy, korzystać z gotowców lub dokładnie spisywać proporcje poszczególnych mieszanek. Chociaż efekt braku 100% spójności w poszczególnych kolorach też daje ciekawe efekty, które chętnie wykorzystam w przyszłości.

 

Bardzo ładny model i do tego świetnie pomalowany!

Jedynie błotko trochę zbyt monotonne i miejscami nienaturalnie rozchlapane/rozłożone.

Z chęcią zobaczę więcej modeli w twoim wykonaniu i koniecznie załóż kolejnym razem warsztat.

 

Zgadza się - błoto niestety padło ofiarą braku czasu jako jeden z ostatnich elementów "weatheringu". Model musiał być dostarczony na paprykarza w sobotę, pigmenty został nałożone w piątek w nocy i nie mogłem za bardzo skorygować wyglądu mokrej jeszcze masy :(. Tak czy inaczej błąd.

 

Pozdrawiam,

 

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie powinienem publikować zdjęć "szkolnych" modelów na forum

 

Jeśli to jest twój "szkolny" model, to ja nie mogę się doczekać tych już właściwych, "profesjonalnych".

 

Jeden z poważnych błędów, które popełniłem w tym modelu - źle naniesiony lakier satynowy po filtrze i uszkodzeniach (zła konsystencja i za duża ilość).

 

I bardzo dobrze ze popełniłeś taki "straszny" błąd ! Dzięki temu model wygląda rewelacyjnie! Jest taki wypłowiały, stonowany, przytarty...

 

Poza tym gratuluję umiaru w brudzeniu.

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.