Skocz do zawartości

M22 LOCUST -Planet Models , 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

przedstawiam swoją wypocińkę w postaci żywicznego M22 Locust, w skali 1:72.Jest to produkcja firmy Planet Models czyli jak kto woli CMK.

Bardzo dobry model,świetny odlew,bez ubytków,świetnie spasowana . Kalki niestety mają przesunięcia...

Od siebie dodałem jednie wyrzutnie granatów dymnych bo producent ich nie przewidział ,pomimo ,że sam zaznaczył przynależność czołgu do 6th Airborn Division . W tej jednostce czołgi posiadały w/w wyrzutnie.

Tyle pisania reszta na zdjęciach

 

 

DSCF8658_zpsixw0amdj.jpg

DSCF8656_zpsmjysck9k.jpg

DSCF8659_zpsagkuaiwi.jpg

DSCF8663_zpsagzkznvx.jpg

DSCF8657_zpsysin4vii.jpg

DSCF8647_zpsmw5j6xvr.jpg

DSCF8639_zpsm6dpvahf.jpg

DSCF8670_zpsmi0hbjn0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia może za duże ...racja.

Kalki jakie są takie dałem. Nie wiem czy istnieją inne w tej skali do M22

Zaś co do lufy to producent się postarał. Sam nawiercił ;)

 

Ps to właśnie ten zestaw

http://www.mojehobby.pl/products/M22-Locust-nbsp-nbsp-Airborne-Tank.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie wycyzelowany maluch. Nie dosc ze skala wymagajaca to jeszcze pojazd mini. No i brawo za tematyke bo konstrukcja mocno zapomniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 16 części składa się model.;)

Zaś co do Locusta to faktycznie temat pomijany. Ciekawa konstrukcja ciekawa historia powstania ,a typ zapomniany. Może ze względu na wymiary.Kodel szału jie robi w żadnej skali.Wystarczy zerknąć na porównanie z E-100 w mojej galerii tego kolosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyte tylko raz bojowo w czasie operacji Varsity przez angoli bo Locust to angolska nazwa czolgu. Uzywal jej 6 pancerny pulk rozpoznania z 6 dywizji powietrznodesantowej ale w jakiej ilosci zostaly uzyte tego nie wiem. Sama zas operacja calkowicie pograzyla Montgomeryego w oczach sojusznikow zza oceanu. Istnieje pogloska ktora mowi ze po operacji oficerowie sztabowi powietrznodesantowej dywizji USA ktora brala udzil w tej operacji, chcieli zlinczowac Montyego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku chyba tylko kilka czołgów użyto.Klka chyba uszkodzono przy lądowaniu szybowców.

W USA tylko do szkolenia używane.

 

Przyznaję się ,że sam olewałem tego szkraba.Do czasu gdy pojawił się w ofercie na www.mojehobby.pl i zobaczyłem inbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tworcy (USA) zwyczajnie nie mieli czym go transportowac. Opracowali sposob przenoszenia pod samolotem ale przygotowanie czolgu do walki po trsnsporcie powietrznym trwalo kilka godzin. Angole byli w lepszej sytuacji bo mieli szybowiec na tyle duzy by przewiezc czolg w miejsce desantowania. Brytyjski Locust roznil sie nieco od amerykanskiej wersji M22. Najlatwiej rozpoznac po wyrzutnikach granatow dymnych ktorych czolgi amerykanskie nie mialy. Czolgi mozna zobaczyc w filmie "Attack" o ktorym pisalem w stosownym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to przyciemniona Vallejo Dunkelgelb RAL7028 czyli 71.025. Używam tej ciemniejszej mieszanki jako bazy do niemieckiego Dunkelgelb przy saturacji kolorów. Na to jeszcze idzie filtr AK Interactive AK076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.