Skocz do zawartości

[G] JGSDF Type90 MBT with Mine Roller - Tamiya. 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Model dawno temu zaczęty. Odkładany ze dwa albo trzy razy do szuflady głównie ze względu na nie do końca jasną wizję podstawki (wiedziałem tylko, że ma być śniegowo-błotna) jak i obawa przed malowaniem. Chciałem aby pojazd był w "ciapki" specyficzny kamuflaż składający się z białych kół malowanych z szablonu na standardowe brązowo-zielone kamo.

Niestety znalazłem tylko kilka zdjęć w tym kamuflażu i to głównie z boku pojazdu więc malowanie wieży i góry kadłuba to trochę moja swobodna interpretacja. W modelu z dodatków nie ma prawie nic. Raptem siatki fototrawione na grille i łańcuszek do trału. Osłona lufy i wieży oraz pakunek do kosza wieżowego zrobione z chusteczki i wikolu. Dorobiłem też tablice z numerem "31" z kawałków HIPSu.

Zapraszam do oglądania i komentowania:

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B001.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B002.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B003.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B004.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B005.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B006.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B007.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B008.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B009.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B010.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B011.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B012.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B013.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B014.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B015.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B016.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B017.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B018.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B019.jpg

Model_030%2B-%2BJGSDF%2BType90%2BMBT%2B020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model! Widziałem na żywo na wystawie! Zapraszamy na front ;-)
Dzięki Christian. Widziałem na Twoich zdjęciach, że widziałeś.

 

Świetny, jak zrobiłeś te białe szmatki?
Dzięki. Zrobiłem tak jak pisałem na początku postu:

"Osłona lufy i wieży oraz pakunek do kosza wieżowego zrobione z chusteczki i wikolu."

Jak byś potrzebował rozwinięcia tematu to dawaj znać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jak i model bardzo ładne. Jednak mam wrażenie że jest trochę niespójny jeżeli chodzi o budzenie, a właściwie jego brak. Jakieś zróżnicowanie powierzchni by się jednak przydało.

Gratki za stronę główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jak i model bardzo ładne. Jednak mam wrażenie że jest trochę niespójny jeżeli chodzi o budzenie, a właściwie jego brak. Jakieś zróżnicowanie powierzchni by się jednak przydało.

Gratki za stronę główną.

Dzięki wielkie. Jeśli chodzi o brudzenie, to opierając się trochę na zdjęciach które znalazłem, głupio mi było go brudzić. Większość zdjęć pokazywała w miarę czyste, może nie sterylne ale jednak zadbane pojazdy. Powierzchnia była różnicowana przed właściwym kamuflażem, jednak zarówno kamuflaż a później białe plamy jakoś optycznie ujednoliciły bryłę.

Na początku, nie kumałem o co chodzi z tą główną - dopiero po chwili domyśliłem się o co chodzi. Dziękuję.

 

Piękniuśki. Gratulacje za główną
Również bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję!! świetny model

Zdjęcia barrrrdzo klimatyczne

Wielkie dzięki.

 

Dobry model, dobre zdjęcia, a na żywo jeszcze lepszy. Gratuluję fotki Admina. Należało się.
Dziękuję bardzo. udało się jakoś i z modelem i ze zdjęciami. Z fotką Admina to było miłe zaskoczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Bardzo ładny model. Szczególne wrażenie zrobił na mnie ten zimowy kamuflaż. Mam nie odparte wrażenie że ten Japończyk wzorowany jest na Leopardzie 2A4. Jeszcze raz gratulację za udany nodel
Dziękuję bardzo. Faktycznie jest bardzo podobny do 2A4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.