Skocz do zawartości

KW-1 E - PST,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny z rodziny KW czołg,po raz kolejny od PST

Legendarny "Zwycięstwo będzie nasze". Legendarny postrach z Rosji. KW-1 z dodatkowymi arkuszami stalowymi (ekranami) przykręcanymi do wieży i kadłuba. Czytałem,że pomimo pogrubiały pancerz i to sporo to jednak było to ich piętą achillesową, gdyż otwory na śruby osłabiały znacznie pancerz właściwy. Ma to sens.

Niemniej jednak oto on:

Z dodatków tylko lufa RB Model i liny Eureka bez haków. Gąsienice odlewane w żywicy i przeznaczone pierwotnie do IS-2 z zestawu Italeri. O niebo lepsze niż zestawowe,swoją drogą najgorsza część zestawu PST...

Malowanie klasycznie dla mnie LifeColor 4B0 AFV Green plus pigmenty Vallejo

 

DSCF9247_zpsfv9qkucy.jpg

DSCF9248_zpsgjthe8pk.jpg

DSCF9249_zps2ayg3vgc.jpg

DSCF9250_zpsfxsyszhg.jpg

DSCF9253_zpsawmu11zw.jpg

DSCF9254_zps4xyut8zq.jpg

DSCF9256_zpshrcgdyey.jpg

DSCF9258_zpsxuondoo6.jpg

DSCF9259_zpsywwm89wl.jpg

DSCF9260_zpsermipmlm.jpg

DSCF9261_zps7kkctkaz.jpg

DSCF9262_zps1jzaqfbf.jpg

DSCF9263_zpsxecdavur.jpg

DSCF9264_zpsa7omjwhv.jpg

DSCF9265_zpsckfzz6jv.jpg

 

Oryginał

 

MS27_KV_1scr_zpskobp53po.jpg

 

Niestety jak wszystkie moje model i ten ma babole.

Oryginał wygląda na to że miał ekranowaną tylko wieżę i brak jednego schowka na gąsienice na lewym błotniku,niestety zdjęcie znalazłem stosunkowo niedawno,po skończeniu modelu...a jakże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też uważam, że do stanu tego typu elementów wyposażenia nie należy aż takiej wagi przykładać.. jednego dnia zasobnik i schowek były, drugiego się zgubiły, a trzeciego akurat ktoś zdjęcie zrobił..

Nie miałem wcześniej okazji pochwalić, ale cała Twoja rodzina KW bardzo przypada do gustu.. I warsztatowo, i tematycznie. Kolejny KW zupełnie nie nudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajne model! Osobiście lubię modele z PST, ale po JSU-152 powiedziałem sobie, że czas od nich odpocząć . Niby są blachy Parta, ale na koła i gąsienice niewiele da się poradzić . No, ale mało jest modeli radzieckiej pancerki w '72, zwłaszcza z rodziny KW i JS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się poradzić tylko to sporo kosztuje. Piszę tu oczywiście o OKB Grigorov. Gąsienice są jeszcze z ACE blaszaki ale trudno dostępne.

Koła sa niezłe tylko za szeroko odsadzone od siebie. Trzeba je spiłować . Nad średnicą się nie zastanawiałem.

 

W PST to właściwie te dwa elementy są najgorsze. W zasadzie jeden. Gąsienice. Ale tu już sobie poradziłem robiąc formę pod żywicę.

Z tej rodziny chodzi mi po głowie Pz.Kpfw.753 ® czyli KW-1 z działem KwK 40 oraz KW-2 z działem 107mm...kwestia czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.