Skocz do zawartości

1/35 M-51 ISHERMAN - Dragon


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zatem stało się - prezentuję w galerii mój pierwszy 'tank'. Model wykonałem jakieś dwa miesiące temu. Zaznaczam, ze jest to mój pierwszy zrobiony czołg od dwudziestu lat !!! . Proszę zatem o wyrozumiałość, acz przed krytyką się nie wzbraniam

Zestaw to Dragon, do którego dorzuciłem karabin maszynowy z Karayi, a ten wkm na wieży to produkt Armorscale. Reszta jest 'spudła'. Jakoś tak postanowiłem go nie 'zagracać' zbyt mocno - pojazd ma sam w sobie ładną sylwetkę. Malowany farbą Lifecolor - Israeli Sand 1967. Brudzony delikatnie 'cieniami do powiek' Tamiyi oraz akwarelkami. Na kołach odrobinę błotka powstałego przez wymieszanie pigmentów Padrebooks z medium akrylowym. Malowanie z Wojny Sześciodniowej - Zippori Brigade, Synaj '67.

To tyle Liczę na łagodny wymiar kary, zważywszy, że tych M-51 ostatnio wysyp na forum

3993493fd4e55612.jpg

0dd967249c30eca5.jpg

18fffe3492287683.jpg

e1461d58dd2a342b.jpg

362c7848fc2c91eb.jpg

a2fe44aab3bbb118.jpg

785c71d0e45d80b0.jpg

fotki: Paweł Grochowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brakuje mi zbliżeń, coś ukrywasz Mr. Green

Nie, nie ukrywam niczego, wręcz przeciwnie - myślę, ze przy zbliżeniach lepiej byłyby widoczne subtelności malowania akwarelką. Po prostu nie mam tego modelu w domu teraz - jest u znajomego. Jak wróci, to zrobię trochę zbliżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.. nie no elegancki jest,ale z tą dwudziestką to przesadziłeś trochę,tak z 15 lat temu sam na własne oczy widziałem Twoje dwa tanki na dioramie

pozdrowienia od starego znajomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.. nie no elegancki jest,ale z tą dwudziestką to przesadziłeś trochę,tak z 15 lat temu sam na własne oczy widziałem Twoje dwa tanki na dioramie

pozdrowienia od starego znajomego

no fakt, to były moje ostatnie tanki, które zrobiłem )) A konkretnie czołg i ciężarówka. Widziałeś we Wrocławiu w 1991 roku (chyba). No to faktycznie, nie 20 a 17 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś we Wrocławiu w 1991 roku (chyba). No to faktycznie, nie 20 a 17 lat

 

Tak,to było w Światowidzie właśnie,wiele lat mineło...

Ale popieram Erniego,jak już całkowicie nie chcesz porzucać płatowców,to chociaż od czasu do czasu uracz nas jakimś pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, znowu ten wypychacz 'wylazł'. Już kilka osób mi zwróciło na to uwagę Ale, to nie wypychacz - wewnątrz reflektora w tym modelu Dragona są trzy okrągłe elementy. Też myślałem, ze to wypychacze. Ale to są lustra (konkretnie jakieś soczewki) - nie wiem czy to prawda, ale ponoć tak jest - powiedział mi o tym gość, który 'siedzi' w pancerce (głównie izraelskiej). Już miałem to niwelować, ale się powstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model "światowy", jednak....dla mnie zbytnio "ciemny", przeciez to "pustynny przecierak", dałbym mu mocniej syfku...a`la piach.

Styczności z I i bez I Shermanami praktycznie nie miałem, jednak chciałbym by wyglądał jak ten.....

 

 

gratuluję +niedźwiedź ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zbytnio "ciemny", przeciez to "pustynny przecierak", dałbym mu mocniej syfku...a`la piach.

Jeśli masz na myśli 'kolor' zawieszenia, to 'da się zrobić' Faktycznie, może go nieco 'przypruszę' jeszcze.

Natomiast jeśli chodzi o kolor bazowy, to on naprawdę jest bardzo jasny. Nie wiem, może taki ciemny na fotkach wyszedł tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.