Skocz do zawartości

[G] Diorama T-34/76 mod. 1941 Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Fajeczka, kawunia i rogalik

Witajcie - ukończyłem swoją pierwszą "zieloną" dioramkę.

Większość rzeczy dowiecie się z warsztatu:

viewtopic.php?t=9279

Na końcu dodałem dwa wróbelki, koślawą filiżankę kawy i dwa apatyczne rogaliki na chusteczce. Smacznego!

P.S. Figuras ma ciut żółty odcień skóry - w rzeczywistości nie jest aż tak źle, po prostu pysk jest najbliżej żarówki i łapie więcej ciepłego światła niż reszta (nie ma to jak dobra wymówka).

P9210006.JPG

P9210008.JPG

P9210009.JPG

P9210010.JPG

P9210011.JPG

P9210012.JPG

P9210017.JPG

P9210019.JPG

P9210023.JPG

P9210027.JPG

P9210030.JPG

P9210032.JPG

P9210035.JPG

P9210037.JPG

P9210040.JPG

P9210042.JPG

P9210044.JPG

P9210048.JPG

P9210051.JPG

P9210053.JPG

P9210055.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaaakie wieeeeeeelkie wróóóóóble na okruszkach z erzatzów tak wyrosły? piękne ulepki, całkiem zgrabnie pomalowane..

całości dioramą bym nie nazwał.. trochę małe i ubogie :P

faktura drogi bardzo zgrabna, tak samo jak trawa.. średnio mi pasują te wyższe krzaki.. tak "nijako rozczapierzone" - wyglądają jak bałagan z trawy..

całość pozytywna, ale może "wyprostuj" tą kawę w filiżance.. albo zrób porcelanę jeszcze raz, bardziej filigranową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Niemiaszki nie mieliby czasu na tak dokładne przemalowanie wozu coś, zielonego by pozostało ale nie w tym rzecz. Jest na czym oko zaczepić. To bardzo solidna robota pod każdym względem. Ja osobiście jestem zszokowany kalkami. Wyglądają jak prawdziwe.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym... kawa i rogaliki na wschodnim froncie ? Bo wnioskuję, że to wschodni front jest. Bardziej na miejscu był by bimber i pajda chleba ... Gdyby to była jednak prawdziwa kawa nikt o zdrowych zmysłach nie stawiał by jej za sobą, tylko wypił, póki gorąca. Oczywiście może to być substytut w formie zbożówki, ale w porcelanie ? zbożową ? bleee. Dodał bym jeszcze jakiś czajnik coby tę kawę uwiarygodnić.

Druga rzecz to właz kierowcy - na "popasie" raczej lepiej wyglądałby otwarty, co by świeżego powietrza zaczerpnąć, w końcu podczas wojny żarcie liche, a wiadomo czego w czołgu robić nie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg klasa światowa - jedyne co bym zmienił to rzeczywiście tą niefortunną filiżankę kawy i rogaliki - dla mnie trochę przypominają banany - wg mnie drzewko mogłoby wyglądać bardziej naturalnie. Tak czy inaczej efekt jest imponujący - mogę tylko pomarzyć, żeby kiedykolwiek choć zbliżyć się do takiego poziomu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, czepiacie się. Przecież ta filiżanka tak wygląda tylko przez 'oko aparatu'. Gołym okiem nie widać, że jest lekko koślawa Tak to już jest ze zdjęciami.

Ogólnie rzecz ujmując wspaniale zrobiona winietka (dioramka, choć jak jeden z przedmówców napisał, nieco uboga, zatem niech będzie winietka). Kawał dobrej roboty. Nie przeszkadza mi nawet, że ten wróbelek jest wielkości małego prosiaka . Chciałbym to na żywo zobaczyć. Może w Lublinie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze Co do wróbla - to jest po prostu duży wróbel Na wikipedii jest napisane, że mają do 15 cm długości - moje mają w skali 5 mm więc to tylko o parę dziesiątych mm za dużo

A co do wystawy w Lublinie - nie wiem

 

Co stosowałeś przy robieniu weatheringu , chodzi mi czy były to farby olejne,pigmenty.

Na początek wash olejny (Van Gogh - czerń kostna i brąz van dycke), potem lakier satynowy Vallejo, pigmenty MIGa różne kolory utrwalane Thinner For Washes i Pigment Fixerem tego samego producenta. Potem jeszcze parę zacieków z farb olejnych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg bardzo ładny, ładnie wykonane zabrudzenia, widać, że to rosyjskie ciepłe lato. Wrażenie tego lata dopełnia rewelacyjna trawa jak i krzaki (może ciut nieforemne). Zastanów sie nad pomalowaniem obramowania np. Sidoluxem. Po takim zabiegu wygląda bardziej elegancko i paprochy sie tak nie czepiają. Osobiście to wróble widziałbym w większej gromadzie

i np. na płycie silnika.

Ps. Z czego wykonana, kupiona trawa?

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna dioramka, bardzo mi się podoba. Całość trzyma wysoki poziom, do którego w przyszłości chciałbym się zbliżyć, ale mi jeszcze lata świetlne brakuje, żeby robić modele na podobnym poziomie. Szczególnie wpadła mi w oko ponieważ przedstawia mój ulubiony czołg w tak dobrym wykonaniu jak Twoje. Czekamy na dalsze prace, co zamierzasz teraz skleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmia&Mazury Rulezzz

No zobacz, a za 4 dni migruję na Pomorze

Ale jak rapował Mobb Deep: "F**k where you at kid, it's where you from"

 

Czekamy na dalsze prace, co zamierzasz teraz skleić?

Zapomniany miejski projekt ze spaloną Panterę intensywnie maluje Wrzucę jakieś fotki wkrótce.

 

Dzięki za miłe komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy - całość jest super. Z tą filiżanką to się bym nie przejmował bo zakładam że na żywo jest ok.

Jedyne co można Ci doradzić - (jeśli można bo tak jak mówiłem wcześniej na temat twojego rozwoju modelarskiego - w zasadzie ty już wszystko wiesz a tylko szukasz ostatecznego stylu) to staraj się przy zieleni Polaka nie ulegać jej pokusie do końca. Warto nie przyklejać całości a rwać ją na kępki - wtedy jest dużo naturalniej. Zieleń warto również pokryć satynowym lakierem - to takie moje obserwacje ale to pewnie wiesz.

 

Pro robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaaakie wieeeeeeelkie wróóóóóble na okruszkach z erzatzów tak wyrosły?

Bo to są wróble propagandowe. Jakbyś je przeskalował do skali1 :1, to by sie okazało, że mogły zjeść ten czołg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.