Skocz do zawartości

MiG-29A 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Równocześnie z Su-22 i F-16 powstaje MiG-29. Łączenie przedniej i tylnej części kadłuba jest w zasadzie na styk, więc wzmocniłem paskami polistyrenu i zalałem CA. Głupio gdyby łączenie puściło w trakcie prac. Doklejenie górnej części w zupełności by wystarczyło, ale trochę będę operował kadłubem w takiej postaci.

 

sh105554.jpg

sh105556.jpg

sh105558.jpg

sh105557.jpg

sh105555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Przy 29-tym skromnie. Staram się wpasować kokpit. Tutaj jest o wiele fajniej, niż w F-16.

 

sh105576.jpg

sh105577.jpg

 

Mam też żywiczne dysze. Bardzo fajny detal. Do tego rozsądny podział technologiczny, tak że nie przewiduję żadnego maskowania podczas malowania. Powinno być przyjemnie.

 

sh105578.jpg

 

Na razie tyle przy rakietach. Potem będzie jakieś dodatkowe malowanie detali, na razie są zabezpieczone Sidoluxem i powędrowały do pudełka.

 

sh105579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiGasy zasadniczo, jeśli się nie mylę, przenoszą jednorazowo po dwa rodzaje uzbrojenia np. R-27 + R-73 lub R-27 i R-60 itd. Musisz się na coś zdecydować. Ja bym odpuściłbym R-60 ze względu na ich skopany kształt (tym się przyglądałem klejąc ostatnio, jednak myślę że pozostałych rakiet też pewnie jest daleki od oryginału). Sprawdź też jakie są wyrzutnie w zestawie bo mogą być jaja jak znam Academy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sam sprawdziłem. Aeroplan, wydanie specjalne "Opis konstrukcji (...) Kierowane uzbrojenie"

"Podstawowy wariant uzbrojenia obejmuje dwa kpr R-27R i cztery kpr R-60MK lub R-73" i dalej "Istnieje możliwość przenoszenia mieszanego wariantu kpr z dwoma typami pocisków rakietowych". Popytam w sieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, konfuguracja 2x R-27, R-73, R-60 jest możliwa ale tak jak young sugerowałbym 2xR-27 i 4x R-73, po prostu wygląda to lepiej ;)

Problem polega na tym, że nie mam 4xR-73 ;) Nawet chyba w żywicy ich nigdzie nie ma. Edek robi R-27, Aires R-60 i to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerobonus robi R-73 tylko u nas chyba niedostępny...gdzies mialem nawet zdjęcie...

Aerobonus 480 024 chyba... Jeszcze chyba jakas czeska firma piekne R-73 robi,potem poszukam,bo teraz z komórki piszę,na razie tylko oznaczenie...AL4009,z tym,że nie pamietam czy 1:48 czy 1:72

 

Ps a jefnak znalazlem

http://www.modelchoice.net/catalogue/aircraft/arms-weapons-&-accesories/russian-missile-r-73-aa-11-archer-al-4009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W schemacie uzbrojenia przypisano wersji UB możliwość przenoszenia R-27, tymczasem nie ma on czym ich naprowadzic lub jak kto woli wykryc wroga gdyz radiolokatora nie posiada i z tego co czytalem pozostaje mu tylko R-60 i R-73...taka mała dygresja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak.

Możliwość przenoszenia trzech par poszczególnych kpr istnieje, ale ich użycia już nie.

Aby nie powtarzać drugi raz co i jak, skopiuję swój post na ten temat z innego forum.

Warianty kpr na/pod MiG-29. Można wymieszać jedynie dwa rodzaje rakiet, czyli 2 x R-27 i 4 x R-60 lub 73 lub 2 x R-73 i 4 x R-60 lub 2 x R-60 i 4 x R-73. Albo zastosować wariant jednorodny tzn. 6 x R-60 lub 6 x R-73, nie ma wariantu z większą niż 2 ilością R-27. Poza tym te ostatnie muszą być podwieszone na wewnętrznych podwieszeniach.

Dlaczego tak się dzieje?

Ta wersja MiG-29 choćby nie wiem jak bardzo czarować i za każdym razem porównywać ją do F-16Block52+ czy nawet jakiegoś SF F-16V, pozostanie starym samolotem, opracowanym w czasie kiedy w uzbrojeniu były dwa podstawowe rodzaje rakiet, mianowicie Alamo (R-27) i Aphid (R-60) i pod kątem tegoż uzbrojenia pracował system uzbrojenia. Na niekorzyść tego samolotu przemawia fakt zubożenia go do standardu eksportowego, całe szczęście myśmy kupili wersję dla Paktu Warszawskiego, czyli trochę bardziej wypasioną niż dla Angoli czy innej Erytrei.

Tak dostosowany samolot miał w pamięci maszyny cyfrowej dwie balistyki wymienionych rakiet, z tym że dla czterech podwieszeń skrajnych tylko rakiety R-60, a dla dwóch wewnętrznych R-27 i R-60. Aby dokonać wyboru których rakiet chce użyć pilot musiał on przestawić przełącznik "wewnętrzne-zewnętrzne" w odpowiedniej pozycji, "wewnętrzne" - aktywowało rakiety R-27 i system wypracowywał dla nich dane lub gdy były podwieszone R-60, i w systemie było to "odhaczone", dane były dla tych rakiet. "Zewnętrzne" - aktywacja czterech rakiet na podwieszeniach zewnętrznych, czyli 4 x R-60, system wypracowuje dane dla tego typu kpr (odległości odpalenia itp.). Na każdym komplecie podwieszeń (2 lub 4) gotowość zgłasza ta rakieta, która ma najmocniejszy sygnał. Po zużyciu jednego z kompletów należało przełączyć w drugi, czym to się robiło? Brawo! Przełącznikiem "zewnętrzne-wewnętrzne".

Za balistykę i dane rakiet odpowiadał software, a za komplety podwieszeń hardware (wiązki kabli). Po pojawieniu się nowych kpr R-73 dodano software tej rakiety, ale nie zmieniono hardware, to ograniczyło podwieszanie na poszczególnych kompletach węzłów podwieszeń do jednego rodzaju rakiet, właśnie ze względu na możliwości wprowadzania balistyki poszczególnych rakiet. Gdyby podwiesić na czterech zewnętrznych podwieszeniach dwa rodzaje rakiet (R-60 i R-73), to i tak dane będą wypracowywane tylko dla jednego typu, tego który jest ustawiony w systemie. Podejrzewam, że system mógłby nieźle zwariować mając sprzeczne dane.

Podsumowując, jednocześnie można wprowadzić tylko dwa typy rakiet, na dwóch "kompletach" podwieszeń, w związku z tym nie można użyć trzeciego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpowiedź Toyo potwierdza to co napisałem. W zależności jakie masz w zestawie wyrzutnie, albo zostawiłbym zewnętrzne puste (ale jak to będzie wyglądać?), lub też zainwestował jeszcze w uzbrojenie z Aerobonus'a, szczególnie gdy masz SUczkę z ubogim arsenałem i choć pisałeś o braku funduszy na kolejne dodatki, warto byłoby dobrać coś ciekawszego do niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po świętach.

 

Jestem na etapie malowania kokpitu. Na razie jest kolor bazowy FS 36375 i parę detali podmalowałem czarnym. Fotelowi też się dostało - najpierw czarny, a potem suchy pędzel ciemnym szarym. Mocowanie goleni do kadłuba wzmocniłem drutem stalowym, stąd skorupka z zaschniętego CA na górnej powierzchni kadłuba. Wyprowadziłem też przejście wlot powietrza - silnik. Kto ma model, ten wie, że to bardzo do siebie nie pasuje. Były 3 podejścia do szpachlowania, ale się udało. Na koniec poprawiłem zatarte linie podziału. Dysze potraktowałem Surfacerem, a potem błyszczącym, szarym akrylem (wg instrukcji ze strony Alclada), ale okazało się, że ta farbka jest bardziej satynowa, niż błyszcząca... No zobaczymy co to będzie. Panel fototrawiony pomalowany jest kolorem bazowym, tak jak reszta kokpitu. Potem położyłem docięty pasek z białej kalkomanii a na koniec suchy pędzel czarnym błyskiem.

 

sh105607.jpg

sh105606.jpg

sh105603.jpg

sh105602.jpg

sh105601.jpg

sh105600.jpg

sh105597.jpg

sh105596.jpg

sh105595.jpg

sh105593.jpg

sh105592.jpg

sh105591.jpg

 

Rafalik wielkie dzięki za R-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem z odcieniami jest. Sprawdziłem Humbrole proponowane przez Azteca i moim zdaniem są kompletnie od czapy. Trzeba będzie poszukać zdjęć.

Aeroplan pewnie masz? Nie mam (jeszcze) Polish Wings o 29tym, koledzy poratują pewnie, tam powinny być kolorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aztec podaje nawet FSy ale są wg mnie nietrafione. Pytałem wcześniej Toyo i powiedział, że wygląda to ok, choć głowy nie chciał dać, ale teraz jak zrobiłem sobie na kartce próbnik, to w ogóle mi to nie pasuje. Jak będę miał możliwość to cyknę fotkę w dziennym świetle. Z tego co pamiętam z tego mojego próbnika, to najlepiej pasują Gunze C306 na ciemny i Humbrol 127 na jasny. Kłopot mam z trzecim, pośrednim odcieniem, ale chyba dobiorę coś z Humbrola. Jakby ktoś miał jakiś pomysł, sprawdzone farbki, to zachęcam

 

young, nie mam Aeroplanu, mógłbyś podać co tam jest napisane?

 

Apache bardzo chętnie przygarnę wszystkie fotki jakie masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny warsztat ! Zaglądam z zaciekawieniem, bo też mnie czeka ten model (w Eduardowskiej wersji UB) i chętnie się przekonam z czym będę miał do czynienia. Wybrałeś malowanie nie często spotykane, będzie jeszcze ciekawiej

 

Mam też pytanie- jak żywiczne dysze Airesa współgrają z resztą modelu ? Nie ma problemu ze spasowaniem ? I co to za konkretny zestaw, bo też będę się musiał w to zaopatrzyć

Aha i czym odtwarzasz zatarte linie podziału ? Uchylisz rąbka tajemnicy tej techniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.