Skocz do zawartości

Spitfire IXc ZX(o)6 1/48 Eduard


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem w końcu swoje łapy weekendowego Edka i chcę zakupić do niego toczone lufy. Nie mogę tylko dojść do ładu jakie? Malowanie będzie PFT ZX 6. Nie chcę się opierać na warsztatach z internetu, bo tam wszędzie jest inaczej, a ze zdjęć ciężko mi wywnioskować.

 

PFT_Spitfire_MK9_ZX6.jpeg

251651d1389111928t-spitfire-mk-ix-c-early-version-1-48-eduard-zx_6.jpg

 

http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-uzbrojenia-skrzydlo-typu-E-wczesne-do-brytyjskiego-mysliwca-Spitfire-Mk.-IX-do-XVI.html

http://www.mojehobby.pl/products/Supermarine-Spitfire-C-wing-Hispano-20mm-cannons-in-fairings.html

http://www.mojehobby.pl/products/Spitfire-Mk.IXc-late-version-Hispano-cannons-in-fairings-fit-to-Eduard.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Adamie

nie mam szczegółowej monografii ale w publikacjach ktore posiadam potwierdza się moje przypuszczenie, że to raczej ten zestaw

 

http://www.martola.com.pl/pl2041/produkty35137/armament_for_british_fighter_spitfire_mk_ix_to_xi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten zestaw jak chcesz żeby ci coś pomierzyć albo porównać (nie wiem czy mam płatowiec typu c na szafie ale sprawdze) wal śmiało (całkowita długość działka to 24,6mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wątpliwość czego dotyczy: na fotce, którą wkleiłem widać, że działko ma dwie sekcje. Prostą, która potem przechodzi w zwężającą się. A ta Abera po zamontowaniu w płacie ma tylko sekcję zwężającą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już przynajmniej wiem, że skrzydło jest typu C Teraz kolejna kwestia. Te krótsze elementy. Nie wiem co to jest. Ale ZX 6 ma je ścięte na płasko. Czy to jest to samo co tu?

http://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-uzbrojenia-skrzydlo-typu-E-wczesne-do-brytyjskiego-mysliwca-Spitfire-Mk.-IX-do-XVI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Adamie zestaw wygląda tak niestety nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie

 

bd92d89d5b99c0be.jpg

fee0cd088c4d1f54.jpg

 

jak obiecałem porównałem z jednym z posiadanych przeze mnie modeli spita IX c (mam akurat Hasegawę) i ten model się zgadza z ilustracjami i z instrukcją (choć jak większość modelarzy na instrukcji nie polegam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wątpliwość czego dotyczy: na fotce, którą wkleiłem widać, że działko ma dwie sekcje. Prostą, która potem przechodzi w zwężającą się. A ta Abera po zamontowaniu w płacie ma tylko sekcję zwężającą się.

 

W tych Spitach było jak piszesz. Cylindryczna część bliżej krawędzi natarcia skrzydła to element mocujący działka Hispano. Do niego dokręcano zwężającą się owiewkę zakrywającą lufę i różne bebechy. Taka sama końcówka mocująca znajduje się na zewnątrz od działka w krawędzi natarcia skrzydła. Do wykorzystania w wersji z czterema działkami. Jest cofnięta w stosunku do wewnętrznej jak całe ewentualne działko, co wynika z konieczności doprowadzenia amunicji. Stąd też typowa dla wczesnych MkIX pokrywa luku działek na skrzydle z dużym przetłoczeniem zdolnym pomieścić mechanizmy zasilające obu działek. Później stosowano osłony dopasowane do konkretnej konfiguracji broni. Także aerodynamiczne owiewki portów niewykorzystanych działek. W ZX-6 końcówka ma płaską zaślepkę. Szczegóły konfiguracji Spitfire z PFT powinieneś bez większego trudu znaleźć w wątkach na forach. Zdaje się, że na nPWM był taki wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma sumarum wydaje mi się że należy zakupić zestaw A48 104 elementy, które tworzą karabin Browning przerobić na płaskie (zaszpachlowywując otwór do zamocowania końcówek lufy karabinu które w tym przypadku będą bezużyteczne ) a samo działko jest bardziej podobne do tego ze zdjęcia (moim zdaniem wręcz identyczne)

 

05d9fb0de7c81a1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że będziesz prowadził warsztat na forum - bardzo chętnie popatrzę (pewnie nie ja jeden) - jesli nie masz takich planów to spróbuj je zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagwozdka. Jakie powinny być stateczniki poziome? Z jakiegoś powodu miałem zakodowane, że powinny być "podwójnie zagnięte" jak w instrukcji Techmodu. (Pomijam fakt niepoprawnego wlotu powietrza na tej instrukcji, ja dam ten mniejszy).

 

48024-03.jpg

 

Moją pewność zachwiało poniższe zdjęcie. Jak widać jest to ZX 1. Czy pozostałe maszyny z PFT są takie same?

 

Spitfire_ZX1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagwozdka. Jakie powinny być stateczniki poziome? Z jakiegoś powodu miałem zakodowane, że powinny być "podwójnie zagnięte" jak w instrukcji Techmodu.]

 

 

 

 

Usterzenie wczesne jak w Mk.I-V. Bez wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moją pewność zachwiało poniższe zdjęcie. Jak widać jest to ZX 1. Czy pozostałe maszyny z PFT są takie same?

Spitfire z późniejszym serialem niż ZX-6 i wcześniejszym niż ZX-1 EN355 Wyszkowskiego również miał usterzenie wczesnego typu

pft-zx-0_666.jpg

 

Inne ujęcie EN459

In_Colour_0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

 

Przeprowadziłem się, zrobiłem sobie warsztat w piwnicy, zalał go jakiś budowlaniec, prawie już pozbyłem się po tym wypadku grzyba i dopiero trochę pomodelowałem.

 

Zachciało mi się pierwszy raz pomalować oznaczenia od masek montexu. Zapodkładowałem Mr Base White, pod oznaczenia miejscowo Super White Gunze. Do rondli wykorzystałem dedykowane Xtracolory, literki wymieszałem z Gunze C. Tak coś czułem, że będzie problem, że ten Base White słabo się trzyma plastiku. Jednak to Xtracolory mnie niemilo zaskoczyły. Maski nakładałem po dwóch dniach schnięcia każdego koloru. Ściągnąłem też maski z literek, żeby sprawdzić ale akurat Gunze mnie nie zawiodły. Dobrze, że teraz, a nie po kamo. Generalnie jak trochę ochłonąłem, to nie jest tak źle. Zmyje się, zamaluje i wykorzysta bezpieczne kalki Techmodu, które też kupiłem. Literki za to wyszły ładnie, szkoda zmywać.

 

SH106530.jpg

SH106532.jpg

SH106533.jpg

SH106534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.