Skocz do zawartości

Spitfire IXc ZX(o)6 1/48 Eduard


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rzeczą niezwykłą, że modelarz wkładający wysiłek w zrobienie lepszego modelu jest zachęcany do odpuszczenia sobie, a osoby współpracujące z modelarzem zniechęcane do pomocy. I to na modelarskim portalu! Moim zdaniem świat oszalał. Mimo to, Karambolis i Marek, gdybyście byli w potrzebie, chętnie wam pomogę, o ile będę umiał.

 

A te 5 sekund to może i prawda, o ile chce się mieć jakiekolwiek rysunki. Ich weryfikacja, interpretacja i ustalanie konfiguracji danego samolotu to zupełnie inna skala czasowa i mierzy się nawet w latach. Nie wspominając o szczegółach konstrukcji, które nijak nie chcą wyskakiwać w googlach po kilku sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model Eduarda wydaje się być bardzo dobry, a klapy wyrysowali właściwie. Jedyne co można by zestawowi zarzucić, to że linie mogłoby być odrobinę bliżej krawędzi. Ale to już niuans. Ja temat też przerabiałem, bo odtwarzałem te linie i zawiasy od podstaw. Tyle, że w 72jce. Klapa nie dochodzi ani do krawędzi spływu, ani do żebra sąsiadującego z lotką.

Spit_076.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczą niezwykłą, że modelarz wkładający wysiłek w zrobienie lepszego modelu jest zachęcany do odpuszczenia sobie, a osoby współpracujące z modelarzem zniechęcane do pomocy. I to na modelarskim portalu! Moim zdaniem świat oszalał. Mimo to, Karambolis i Marek, gdybyście byli w potrzebie, chętnie wam pomogę, o ile będę umiał.

 

Ludzie, nie rozpędzajmy się. Jakie zniechęcanie? Po prostu tego modelu poprawiać nie trzeba, koniec historii. Żadnego trasowania linii na nowo, żadnego poprawiania nitów. Nie dorabiajcie wielkich ideologii do tego. Kto tu kogo zniechęca do czegokolwiek? Adam modele robi na naprawdę dobrym poziomie i ten Spitfire, tak sądzę, też temu przeczył nie będzie.

 

Paranoja jakaś na forum nastała? Każdy przeciwko każdemu. Dajcie ludzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie Dziękuję Tym, którzy zechcieli poświęcić swój czas na sprawdzenie odpowiedzi na moje pytania. Natomiast Michała (Mikele) znam osobiście i nie sądzę, żeby wpisywał się w nurt 'wojujących frajdolarzy' ;) Sam wielokrotnie pokazywał, że lubi zadbać o detale. Myślę, że zaszło po prostu nieporozumienie, kolega po prostu chciał przekazać, że model jest poprawny. PAX!

 

PS. Marcinie, wysłałem Ci PW. Dalej jest nieodebrane, mimo że jak widać odwiedzałeś już forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zaszło po prostu nieporozumienie, kolega po prostu chciał przekazać, że model jest poprawny. PAX!

 

Jeśli tak, to tym lepiej . Ja tego zestawu nie znam, ale widziałem w galeriach, że da się bez problemu zbudować go z jednoznacznymi błędami zarówno w temacie geometrii, konstrukcji jak i konfiguracji. To ostatnie zresztą jest dość oczywiste wobec mnogości wersji i modyfikacji Spitfire. Zestaw jest pewnie świetny, ale nie ma co liczyć na to, że zwolni modelarza z pracy 'biurowej', o ile zależeć mu będzie na zgodności z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.