Skocz do zawartości

Tiger initial 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

niech mi miłośnicy polskich barw wybaczą, ale jak Tygrysek nabrałem chwilowo ochoty na skok w bok...

DSC07059800x600.jpg

DSC07052800x600.jpg

DSC07051800x600.jpg

DSC07047800x600.jpg

DSC07044800x600.jpg

to brzydactwo miało jednak sporo kółek. jakkolwiek Dragon pomyslał sprytnie, jak ułatwić życie sklejaczom poprzez łączenie kółek w rzędy, to poskładanie tego w odpowiedni sposób wcale nie jest łatwe. zależało mi na tym, żeby całe zestawy kół dawały się zdjąc do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca

 

Jak mówiłeś o tygrysku Herr Panzer Asa to myślałem o tym z Normandii a tu proszę, wczesny kociak.

A może to będzie drugi twój projekt, seria kociaków?

 

Jakie malowanko? Leningrad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEDZIAŁEM że pierwsze słowo będzie brzmiało "zdrada" :-))

będzie Leningrad, przede wszystkim chcę spróbowac kamuflażu zimowego, poza tym poznać lepiej kotka przed docelowym projektem (przy okazji ten jest dawcą części). docelowo bedzie z Normandii, nic Ci się Rafale nie pomyliło. Staghound też nie stygnie Julek. Kadłub jeszcze nie jest sklejony ze względów technologicznych.

PS. jest to z założenia projekt OTB więc proszę mnie nie ścigać za szósty szczegół siódmej przeróbki ósmej wersji (tym bardziej że to initial :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadziłem z tym OTB, oczywiście, że lufki w zestawie nie było. tank już prawie gotów, zabrałem się za ludzi, przeważnie robię to na samym końcu, tym razem postanowiłem malować wszystko razem. hitlerowcy pochodzą z zestawów winter assault team i winter tank crew MIGa, do tego trochę inwencji i Preisera. figurki wymagają jeszcze obróbki.

DSC07067800x600.jpg

DSC07068800x600.jpg

DSC07064800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bo nie wiedziałem, w sprawach Tygrysów jestem laikiem kompletnym dlatego cieszę się, że będziesz tu zaglądał. a gdzie mógłbym te otworki zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że nie planowałem takiego detalowania tego modelu ale nie mówię nie... czy chodzi o te bolce po prawej stronie osłon? a po lewej też były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszelkie uwagi, wyryłem, wywierciłem, dokleiłem... i nie zamierzam już robić niczego więcej. jak widać jednak nie wytrzymałem i trochę go podrasowałem, jest gotów do malowania.

DSC07080800x600.jpg

DSC07078800x600.jpg

DSC07077800x600.jpg

DSC07074800x600.jpg

DSC07073800x600.jpg

wszystko poskładane na sucho więc trochę krzywo a liny lewitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest ale wtrace jeszcze swoje trzy grosze pozwolisz ;P

 

wizjery wlazów załogi odlane w calosci wygladaja słabo no ale jakos to przelknac mozna.

 

Jestes pewien co do umiejscowienia nozyc na pancerzu? Jaki nr taktyczny to bedzie? bo jak tak patrze na initiale to nozyce sa tu

 

bootsinitialtiger%20(2).jpg

 

dragon w instrukcji nie sugeruje takiego polozenia?

 

Zdjecia tego nie pokazuja ale z tyłu na dole w holu trzeba wywiercic dziurki jesli ich tam nie ma.

 

DSC01635.JPG

 

mowie o tym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och, widzę, że się nie wymigam zauważyłem ciekawą rzecz - nożyce w instrukcji mają być przyklejone tam, gdzie je przykleiłem (są nawet na nie otworki) natomiast na schematach malowania są tam gdzie powinny być... na szczęście to się dało zrobić i już są przesunięte, otworki jeszcze wywiercę. dziekuję za zainteresowanie i wsparcie. będzie czarna 3 z 502 Pz Abt, nawet znalazłem zdjęcie tego czołgu - wyjątkowo starannie pomalowany był na biało. w takim razie może prysnę z aerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bild%201408%202.jpg

 

a tutaj juz nie zdjecia 3 ale pokazuja jak byla polozona biala farba.

 

502meyervergleich.jpg

 

2qvbgqt.jpg

 

k2mi6t.jpg

 

poza tym jest małe ale, "3" miała te przedłuzone rury od wydechów, jak popatrzysz na modele dragona w 1/35 to zobaczysz o co mi chodzi.

 

502O3%203.jpg

 

tu na tym zdjatku tez zreszta widac.

 

Wybacz ze tak wyciagam co chwile rozne głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dziękuję za zdjęcia, bardzo mi pomogły. poprawiłem już chyba wszystko z pomoca blaszki i starych części z innych projektów. chwilowo wyglada to tak:

DSC07090800x600.jpg

DSC07086800x600.jpg

DSC07085800x600.jpg

nie jestem do końca zadowolony ale w końcu była to polowa przeróbka jak wyczytałem. powoli mogę mysleć o malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dobrze, działaj.

 

Te włazy z przodu wydaja mi sie za bardzo ścięte. oslone wizjera dragon tez odlewa jakos calosc? bo jesli nie to lepiej bylo uzyc zestawowych. Jestes pewny ze te przedluzenia wydechow mialy takie zaslepki na górze? te grzybki na oslonach wydechow moznaby lekko splaszczyc rozgrzanym nozem zeby byly zakonczone jak te prawdziwe, dziurka w holu jeszcze czeka na wiercenie widze ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.