Skocz do zawartości

Pzkpfw V Panther Ausf.A


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kolejnym moim projektem będzie odnowienie niemieckiego czołgu średeniego panther.

Model to bardzo stara i wszystkim znana Tamka. Mam zamiar dorobić większość części samemu, dokupię chyba tylko grille od party. http://imageshack.us/photo/my-images/855/jf028.jpg/

Tak wygląda na dzień dzisiejszy. Jutro do cleanuxa Jutro wstawię zdjęcia kamuflażu, na którym będę się wzorował. Dodam tylko, że będzie to bitwa na Łuku Kurskim, zainspirowały mnie wspomnienia Wittmana w książcę Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak tylko zobaczyłem tytuł to od razu wiedziałem ze to ta Tamiya. Leży u mnie w garażu z zestawem blach zdaje się od Edka i czeka aż nabiorę odwagi do ponownej walkiz blachami. Dlatego będę cię tu podglądał aby wiedzieć co i jak. Z tego co wiem to duuuużo roboty jest przy tym modelu z poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nietety wiem, roboty masa, ale lubię to Co do wersji, A nie występowała pod Kurskiem?

Twitch, jeżeli Kursk, to zimmeriit nie potrzebny. Zbliżają się moje urodziny, więc kupię pare potrzebnych blaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no fakt poszperałem w książce są same D. Trzeba znaleść inne malowanie, myślałem o wersji bez zimmeritu i z trójbarwnym kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tym też będziesz miał lekki kłopot bo pantery w wersji a były produkowane w czasie szału na zimmerit...

Nawet jeśli jakaś pantera wersji a wyszła z fabryki bez zimmu to szybko było to że tak powiem skorygowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazał Krzysiek powinno wyglądać tak tyle że trochę chudsze.

DSC_0016.jpg

ale był tez taki zimmerit i to o wiele prostszy do wykonania.

dsc8561m.jpg

Jeśli byś się zdecydował to proponuje zakupić sobie green stuff i lepić z tego zimm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten model Tamiya nawet pantery nie przypomina. Każdy wymiar zły, brak detali, a te co są nie przypominają oryginalbnych części. Żaden fabryczny zimmerit nie pasuje do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuż przkeonaliście mnie ok, zimmerit zrobię sam Domyślam się, że stara tamka nie razi detalem.

A teraz co do sprawy kamuflażu, macie jakieś propozycje? Czas i miejsce obojętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cuż przkeonaliście mnie ok, zimmerit zrobię sam Domyślam się, że stara tamka nie razi detalem.

A teraz co do sprawy kamuflażu, macie jakieś propozycje? Czas i miejsce obojętne

Najlepiej by było jak byś pokazał jak najwięcej zdjęć swojej pantery na pewno znajdzie się wiele osób które spostrzegą wady starej tamaki... ja od razu mogę Ci powiedzieć że brakuje jej kilku uchwytów, narzędzia są tragiczne, koła jezdne są trochę skopane i te gumowe gąski pozostawiają wiele do życzenia.

A co do kamuflażu... to pantera jest jednym z nielicznych czołgów która dysponuje tak olbrzymią i wyczerpującą ilością monografii... porozglądaj się za nimi i sam wybierz kamuflaż... nie zdawaj się na innych w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kończę wcześniej lekcje, wyciągnę panterę z cleanuxa i wrzucam foty. Mam propozycje kamuflażu z gazety.

Będzie to czołg adiutanta dowódcy LSSAH-pierwsza dywizja pancerna SS. Dowódca tej jednostki to Hans Gruhl.

Malowanie z czerwca 1944. Oznaczenie kodowe R02. Jak już mówiłem zdjęcia jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i farba zmyta. Będę jeszcze szlifował papierem ściernym. Wszystkie detale, łopaty itp. pościągałem dojdą po nałożeniu zimmeritu. Wstawiam też zdjęcia kamo, dodam jeszcze, że jest do adiutant Joachima Peipera, splamionego podczas masakry w Malmedy-Ardeny 1944. Dzisiaj coś pogrzebię , w przyszłym tygodniu może zamówię grille.

Błotniki będą ucięte, zrobię je sam z puszki.

Orientujecie się jak w moim przypadku będzie wyglądał zimmerit na przedniej i tylniej płycie pancerza?

I jeszcze jedno Czy godło na wieży powinno być naklejone na kawałek bez zimmeritu? I napis LSSAH też powinien być na wieży? Dziwnie to wygląda

 

img0448m.jpg

 

img0450ra.jpg

 

img0451cog.jpg

 

img0453s.jpg

 

 

img0456i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak Ci pisałem kilka uchwytów brakuje albo są skopane...

Na pierwszym zdjęciu przedstawiony uchwyt o którym Tamiya zapomniała

01.jpg

Na drugim zdjęciu które Tamiya skopała... uchwyty do podnoszenia wieży nie powinny być prostokątne tylko zaokrąglone... a ten drugi uchwyt jak go sobie porównasz z tym zestawowym to będziesz wiedział o co chodzi

02.jpg

Tutaj pokazany jest brakujący uchwyt... ale widziałem też zdjęcia Pantery A na których nie ma go

03.jpg

 

No i tu masz zdjęcia jakie znalazłem.

014.jpg

Co do zimmeritu na przedniej i tylnej płycie to wydaje mi się że powinien wyglądać tak jak na bocznych.

Na zdjęciu powyżej jest w miarę wyraźnie pokazane że godło na wieży jest położone na miejscu bez zimmeritu.

Co do napisu LSSAH... na jednej grafice jaką znalazłem napis był na zimmericie... a na zdjęciu powyżej go nie widać... ale to może być przez jakość zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to kolega dał Dzięki wielkie za pomoc. No cuż, uchwyty się zmieni, drucik i jazda. Napis, hmhm raczej go zrobię.

Nie zabardzo wiem, jak interpretować kamo, jakie to są kolory? Tylko brązowe, czy brązowo zielone paski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.