Skocz do zawartości

Radziecki BRDM-2 Dragon 1:35 Eduard + Scratch + żywica


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zapowiadany już wcześniej warsztat.

Po ukończeniu BWP-2 czas się wziąść za kolejny relikt z okresu zimnej wojny.

DSC00656.jpg

Wybór prosty, będzie to Bronirowannaja Razwiedywatiel'no-Dozornaja Maszina 2.

Nie wiem jak wy, ale ja wolę jednak używać skrótu BRDM-2.

 

Pojazd w służbie od 1964 roku, waga 7 ton, prędkość max. 100 km/h w wodzie 10 km/h.

Model znany, gdyż w LWP był codziennością.

 

Jeśli chodzi o same ramki, to model jest b. dobrze spasowany i mile mnie to zaskoczyło, mając w pamięci boje z BWP-em od tego samego producenta.

Planuję waloryzację zestawem dedykowanym czeskiej firmy Eduard, żywicznymi kołami i pełnym scratch'em by wykonać atrapę wnętrza pojazdu.

DSC00657.jpg

 

Zapraszam do AKTYWNEGO zabierania głosu w warsztacie.

 

Pozdrawiam, efekty już wkrótce pierwszych zmagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BRDM 2 z Trumpka to wczesny wariant tego wozu. DML robi wóz późniejszych serii. Oczywiście mam świadomość, że jest to stary model, a małe żółte ludziki zrobią go dużo lepiej i w miarę możliwości "wydrukują" wszystkie wersje.

Ja osobiście czekam na dwie: wyrzutnię p.panc. Malutka i rozpoznania chemicznego.

O modelu BRDM'a z HB jeszcze nie słyszałem. Może któryś z kolegów podeśle jakiś link do tego news'a.

 

Pozdrawiam i zaczynam kibicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linki z waloryzacją tego modelu.

Obecnie pracuje nad atrapa wnętrza, bo chcę wykorzystać opcję otwartych włazów.

 

Co do sporu Dragonowski BRDM-2 vs reszta świata,

Nie miałem w rękach innego pudła, a ten pojazd u mnie stać w witrynie musi.

 

Im nowsze wypusty tym lepsze, ale jak się ma starszy model, to trzeba wycisnąć z niego max możliwości.

 

Czy ktoś widział/słyszał o toczonej lufie to BRDM-a?

Jeśli tak, to proszę o jakiś link, zakupimy i zastosujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kysz szatany!!!

 

Lufa do BRDM-a zamówiona... wraz z lufą do T-55 i kalkami wietnamskimi...

W sumie 60 zł poszło od strzała... Żona może będzie litościwa i zabije mnie strzałem w potylicę od razu bez tortur...

Obiecałem jej ostatnio po Bytomiu, że tnę wydatki na modele i waloryzację bo kryzys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy w pracach. Atrapa wnętrza oczywiście mocny freestyle

DSC00680.jpg

DSC00681.jpg

DSC00683.jpg

DSC00684.jpg

DSC00685.jpg

DSC00686.jpg

DSC00688.jpg

 

Wnęytrze pomalowane już wstępnie, ale fotki wrzucę jutro, bo dziś obaliłem z Teściem 0,5 i rozum nie ten...

Pozdro i dawać komentarze proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpary na przodzie zaszpachluje po zamknięciu całej bryły, bo nie ma sensu robić tego na połówce, jak i tak po złączeniu góry z dołem mogą wyjść szpary.

 

Zagraciłem trochę wnętrze, co by nie ziało pustką i biedą.

Teraz etapy właściwej waloryzacji się rozpoczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane wnętrze wstępnie.

Dziwne plamy w środku to próba dwóch specyfików, której i tak nie będzie widać, więc to celowe.

Podmaluje niektóre elementy jeszcze i starczy tej zabawy ze środkiem modelu...

 

DSC00691.jpg

DSC00694.jpg

DSC00695.jpg

DSC00696.jpg

DSC00697.jpg

DSC00698.jpg

DSC00701.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i podziwiam, ale jedną rzecz chcę Ci podpowiedzieć siedzenia najlepiej zrobić z grubszych kawałków plastyku, siedzenie i oparcie osobno, będzie wyglądać lepiej. Pozdrawiam

 

A może z tymi siedzeniami się wstrzymasz i poczekasz na paczkę z detalami po sdekach... są tam dwa różne zestawy siedzeń i może by spasowały do twojego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/File:MSPO2007-17.jpg

Na tym wzorowałem kolorystykę wnętrza.

Dół zielony, góra na biało.

 

Co do siedzeń to w sumie i tak nic nie będzie widać przez włazy i szyby, więc średnio widzę sens toczyć walkę o 3D tych siedzeń.

Oczywiście są dalece odległe od orginału, ale tak jak pisałem wcześniej chodzi o to, by było we wnętrzu coś, a nie pustka.

 

Twitch, siedzenia przydadzą się do Esdeka ze starej Tamiy który będę tworzył i modyfikował.

Jedne z siedzeń wykorzystałem przy budowie BTR-80A właśnie z zestawu Dragona i są strasznie maciupeńkie te siedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dość już tych niemiachów na forum...

Ciągle Panzer IV i Tygrysy, albo jakiś Kfz. 251 przeleci...

 

Trzeba trochę Modern Russian Armor pokazać

 

Oto postępy w budowie.

Blachowanie trwa. Nie wszystko wyszło idealnie, ale nie o to tutaj chodzi. Najważniejsze że sprawie wielką radość próba wzbogacenia modelu i zrobienia go bardziej szczegółowym. Została jeszcze wieża i podwozie oraz niektóre elementy na pancerzu. Włazy będą finalnie otwarte ukazując wnętrze.

 

Całość wygląda tak

DSC00702.jpg

Podkładki na zagłębieniu tzw. stopniu. Podkleiłem jeszcze z tyłu wnękę dodatkowym paskiem polistyrenu by nie urwać blaszki.

DSC00703.jpg

Przednie reflektory i zmodyfikowane ich mocowanie

DSC00706.jpg

Pełna modycikacja tylnej płyty. Wloty chłodzące silnik i wydechy. Było z tym sporo pracy i trzeba było na każdy ruch uważać, by precyzyjnie ułożyć delikatne blaszki.

DSC00707.jpg

DSC00708.jpg

Spód modelu też zwaloryzowany:

DSC00710.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, model fajnie się składa, bo jest w miarę prosty. Blaszki dodane od Eduarda to też miła robota. Zobaczymy jak pójdzie reszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.