Skocz do zawartości

ISU 152 z 374. Pułku Ciężkiej Artylerii Samobieżnej Gwardii


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mój kolejny warsztat a zarazem udział w konkursie na forum. Wiele osób czytając to zada sobie pytanie co ja tu robię... konkurs... przecież i tak nie mam szans. Chodzi o to że biorąc udział w tym konkursie odczuwam straszną motywacje i chęci do zrobienia coś lepszego niż mój M4A3 with T34 Calliope "Elizabeth" zdaje sobię sprawę że nawet nie zdobędę 5 miejsca ale chodzi mi o tą motywacje.

Model jako "baza" to będzie Tamiya, jak widać zakupiłem już do niego lufę z RB Models... na pewno zakupie jeszcze jakiś zestaw blaszek fototrawionych (tylko jeszcze się nie zdecydowałem na jakiś konkretny) no i na sam koniec dokupię gąsienice i to będą najprawdopodobniej Friul Models... czy będę jeszcze coś do niego dodawał to się okaże w trakcie prac.

Jak w temacie będę się starał wykonać ISU 152 z 374. Pułku Ciężkiej Artylerii Samobieżnej Gwardii... a na chwilę obecną dysponuje:

Zdjęcia historyczne

1.jpg

2.jpg

 

Zdjęcia pochodzą z Wydawnictwo Militaria 171 - sowiecka artyleria samobieżna

 

Posiadam również dwie barwne grafiki znalezione w necie... z nich bardziej prawdopodobna wydaje mi się ta druga.

3isu152_67.jpg

4isu152_68.jpg

 

Zawartość pudła Tamiya pewnie wiele osób już bardzo dobrze zna ale że relacja z warsztatu ma być rzetelna to postanowiłem zrobić kilka zdjęć zawartości.

20130829_215203.jpg

20130830_150539.jpg

20130830_150404.jpg

20130830_150447.jpg

 

Na koniec tego postu chciałbym powiedzieć że pracę ruszą początkiem września zaraz po zakupie blaszek. No i jeszcze chciałbym zapytać czy ktoś wie... może są dostępne gdzieś Kalkomanie z takimi numerami oraz czy ktoś posiada Wydawnictwo Militaria 336 - ISU-122/152 (podobno tam też są informacje/zdjęcia tych maszyn)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasiadam i podpatruję ten pojazd jest wysoko na liście moich zaplanowanych projektów.

... oraz czy ktoś posiada Wydawnictwo Militaria 336 - ISU-122/152 (podobno tam też są informacje/zdjęcia tych maszyn)??

Zdaje się, że posiadam ten zeszyt. Jak coś potrzeba to chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i podpatruję ten pojazd jest wysoko na liście moich zaplanowanych projektów.
... oraz czy ktoś posiada Wydawnictwo Militaria 336 - ISU-122/152 (podobno tam też są informacje/zdjęcia tych maszyn)??

Zdaje się, że posiadam ten zeszyt. Jak coś potrzeba to chętnie pomogę.

W razie czego będę zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem zasoby i okazuje się, że w Militariach 336 jest zdjęcie to samo które zamieściłeś jako pierwsze w pierwszym poście oraz kolorowy schemat malowania ISU 152 z nr 41.

Czyli tak jak przypuszczałem ten nr. nic nowego nie wniesie... no cóż trzeba będzie sobie radzić z interpretacją malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim za ta liczną i nie ocenioną pomoc... każdy walkaround, każda rada bardzo mi się przyda w tym projekcie.

Blach jeszcze nie zakupiłem (czekam do wypłaty) ale postanowiłem podziałać już coś przy wannie... w sumie to nie ma jakiegoś wielkiego progresu bo tylko poskładałem koła które wszystkie są ruchome ale będąc podkuszony zrobiłem również kilka ruchomych wahaczy.

Wiem jeszcze że razem z blachami zakupie GS'a bo zapowiada się sporo spawania... no i jeszcze zastanawiam się czy by nie zrobić numerów odlewu na jarzmie??

 

20130903_152818.jpg

20130903_152835.jpg

20130903_152938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł - większość tych potworków ktore widziałem była w russian green w tym kamo zapowiada się super model. A podstaweczka jakaś będzie? Numery na jarzmie koniecznie zrób - ja robię blaszeczką Abera - są 2 wielkości cyfr i liter do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł - większość tych potworków ktore widziałem była w russian green w tym kamo zapowiada się super model. A podstaweczka jakaś będzie? Numery na jarzmie koniecznie zrób - ja robię blaszeczką Abera - są 2 wielkości cyfr i liter do kupienia.

 

Krzysiek no właśnie sama konstrukcja plus to malowanie skłoniło mnie do złamania mojego postanowienie "nie będę lepił rusków" Podstawka będzie między innymi po to robiłem ruchome zawieszenie zaś co do numerów mam inny pomysł niż zakup blaszek... numery wycinane żyletką z ramek po modelach.

 

20130903_181427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualizacja w wersji mini... wczoraj odebrałem Green Stuff i postanowiłem dorobić trochę spawów.

Jeżeli te które już zrobiłem są dobre to będę się brał dalej roboty i pozostaje mi nadal czekać na błotniki.

 

20130912_101930.jpg

20130912_102006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich

 

Choć w zawodzie spawacza pracuje już kilka dobrych lat to nie sądziłem że przy modelu sprawi mi to tyle problemów. Po chyba już szóstym podejściu w wykonaniu prawidłowych spawów nadszedł moment prezentacji

 

20130921_151615.jpg

20130921_151649.jpg

 

Prace przy spawach konsultowałem z osobą która jak na mój gust jest świetna w obróbce GS'a... te na zdjęciach już zostaną resztę spróbuje wykonać jeszcze lepiej biorąc pod uwagę ostatnie uwagi.

W między czasie zacząłem poprawiać KM bo ten zestawowy był strasznie słaby... elementy RB dostałem za darmo od znajomego który w końcu go nie wykorzystał przy swojej pracy.

 

20130921_151514.jpg

20130921_151529.jpg

 

Jak na mój gust przydało by się zrobić otwór w skrzynce na taśmę z nabojami... szkoda że żadna firma nie pokusiła się o zrobienie naboi do DSHK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.