Skocz do zawartości

ISU 152 z 374. Pułku Ciężkiej Artylerii Samobieżnej Gwardii


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam

 

Po około dwóch miesiącach oczekiwania na błotniki rozpocząłem walkę z nimi... na wstępie o samej firmie E.T. Model blaszki całkiem ładnie wykonane/odwzorowane a obróbka ich nie jest jakaś straszna (łatwo się gną) chyba większy problem leży we mnie i w moich umiejętnościach klejenia ich.

Na chwilę obecną udało mi się złożyć jeden błotnik który nie jest jakiś rewelacyjnie wykonany no ale uczę się cały czas. Miałem jeszcze jeden problem jak wsadzić szekle w uchwyt na nie... po chwili zastanowienia wyciąłem kołki przechodzące przez szekle i nawierciłem otwory na nowe które zamieniłem aluminiowymi z jakiegoś innego zestawu który mi został. Kable od obrysówek, lampy i trąbki/klaksonu wymieniłem na żyłkę wędkarską 0,18mm.

 

No to by było na razie tyle...

 

20131202_181313.jpg

20131202_181331.jpg

20131202_181345.jpg

20131202_181358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze chciałbym zapytać czy ktoś wie... może są dostępne gdzieś Kalkomanie ...

Jeśli temat kalkomanii jest nadal aktualny to chętnie pomożemy.

Kalkomanie już mam firmy ARMO tak że dziękuje za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zaglądam tutaj od kliku tygodni i strasznie mi sie podoba co robisz z tym modelem. Chyba zdejmę go z półki i zacznę go lepić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Czas na kolejną aktualizacje... błotniki ostatecznie zamontowane choć zastanawiałem się czy nie powyginać ich trochę ale odpuściłem. Łączenie góry z wanną muszę jeszcze poprawić gdzieniegdzie zeszlifować nadmiar szpachli.

Oczywiście nie obyło się bez strat muszę dorobić jedną obejmę i moim błędem było nieuważne odcięcie zestawowych błotników gdzie straciłem elementy ze śladami cięcia płyty pancernej (tył wanny)

Zostało jeszcze podoklejać brakujące elementy i wprowadzić kilka poprawek na tylnej płycie (obrysówki i uchwyty na linę holowniczą) zakupić gąsienice i nowy aero ponieważ załatwiłem go bezpowrotnie.

 

SAM_2706.JPG

SAM_2707.JPG

SAM_2714.JPG

SAM_2715.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Od kilku dni trwały walki z malunkiem jaki sobie wybrałem i gdzieś po około piątej próbie poddałem się... kamuflaż jest zbyt skomplikowany jak na moje umiejętności. Z racji iż nie chciałem go co chwila myć i pastwić się nad modelem moimi próbami zrezygnowałem z tego malowania.

Najprawdopodobniej ISU dostanie nazwę Moskwa jak na zdjęciu.

 

moskwa.jpg

 

A teraz czas na zdjęcia z malowania...

 

SAM_2731.JPG

SAM_2732.JPG

SAM_2735.JPG

SAM_2736.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak pisałem w poprzenim poście padło na ISU 152 o nazwie "Moskwa"

Wykonałem swoje pierwsze w życiu malowanie zimowe (nie licząc tej tragicznej pantery) metoda chyba najbardziej popularna czyli na lakier do włosów... ja osobiście jestem zadowolony aczkolwiek mogę być w błędzie. No i jeszcze przed zdjęciami taka mała ciekawostka dotycząca napisu "Moskwa" firma Armo która specjalizuje się w robieniu różnych kalkomanii zrobiła ten napis błędnie tj. napis nie jest pochyły nie ma podkreślenia oraz sama literka M ma zły kształt a na dodatek sugerują umieszczenie tego napisu nie w tym miejscu co trzeba... czyli kalki od Tamiya jak najbardziej na tak a Armo się nie popisało.

 

SAM_2746.JPG

SAM_2748.JPG

SAM_2751.JPG

SAM_2753.JPG

SAM_2759.JPG

SAM_2760.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.