Skocz do zawartości

Powstańcza Pantera Ausf.G - 1:72 Revell + dodatki


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie wrzucałem więc nadszedł czas na Panterę Ausf.G w barwach Powstawnia Warszawskiego. Jeszcze nie zdecydowałem czy będzie to Pudel-Magda czy WP, ale do tego jeszcze mamy sporo czasu.

 

Na tapetę poszedł stary zestaw Revella z wymiany od Krzysztofa Szymańskiego (dzięki) - inbox-u nie robię, bo większość z Was go zapewnw zna.

 

pan%252001.jpg

 

Do tego będzie sporo dodatków:

 

1. Fototrawionka Part-a - nr: P72-041, P72-082, P72-086

 

pan%252002.jpg

 

2. Transmisja i prawy wentylator od CMK - nr: 2046, 2045

 

pan%252003.jpg

 

3. Silnik od CMK Blitz Line (B 72010)i lina Eureka (ER-7203)

 

pan%252004.jpg

 

4. Amunicja z Attaku (RE 72320) lufa RB (72B07) no i oczywiście kalki z Toro Model ( 72D03)

 

pan%252005.jpg

 

Nie obędzie się oczywiście bez twórczości własnej, ale to w kolejnych relacjach na które zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to będzie się działo. liczę na wymiotny model. przygotuj się na to, że fototrawione gąsienice są naprawdę niewdzięczne w składaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na bogato. Szkoda ze projekt grupowy musi być w innym dziale, bo teraz jest kilka powstańczych modeli tam i tutaj. W każdym razie walcz, a ja popatrzę.

Za późno, a w zasadzie dopiero po Twoim wpisie dowiedziałem się, że jest osobny temat. No cóż, niech tak zostanie .

no to będzie się działo. liczę na wymiotny model. przygotuj się na to, że fototrawione gąsienice są naprawdę niewdzięczne w składaniu.

Zobaczymy co wyjdzie. Odnośnie gąsienic to nie pierwsze, które będę składał, ale oczywiście dzięki za ostrzeżenie, bo nigdy nie wiadomo co tak naprawdę wyjdzie.

 

OK czas nagli więc pierwsza odsłona tego co udało mi się zdziałać wczoraj

 

pan%252006.jpg

 

Ponieważ grubość Ścianek wanny to ponad 1mm więc żeby zwiększyć przestrzeń potrzebną dla amunicji wyciąłem środkową część i zastąpiłem płytką.

 

pan%252007.jpg

 

Główne wręga oddzielająca przedział bojowy od kierowcy też znalazła już swoje miejsce.

 

pan%252008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na bogato. Szkoda ze projekt grupowy musi być w innym dziale, bo teraz jest kilka powstańczych modeli tam i tutaj. W każdym razie walcz, a ja popatrzę.

Za późno, a w zasadzie dopiero po Twoim wpisie dowiedziałem się, że jest osobny temat. No cóż, niech tak zostanie .

 

 

zawsze można poprosić moderatora o zmianę warsztatu do wątku powstańczego,ja też nie wiedziałem przy Hetzerze i już tam przenioslem z pomocą moda.

 

powiększyłbyś Wojciechu skromną skalę 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba żeby cały projekt przenieś do tego działu. Po pierwsze to same pojazdy, a po drugie to zainteresowanie byłoby większe bo tam za często ludzie nie zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojciechu.

Pozwolisz że tu będę zaglądał. Pomysł z przeniesieniem do projektu grupowego "Pojazdy Powstania Warszawskiego" nie jest głupi. A co do samego projektu to powiem że nabrałeś tępa. Wanna wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba żeby cały projekt przenieś do tego działu. Po pierwsze to same pojazdy, a po drugie to zainteresowanie byłoby większe bo tam za często ludzie nie zaglądają.

Dlatego cały czas mam dylemat czy przenosić wątek

A co do samego projektu to powiem że nabrałeś tępa. Wanna wygląda super.

Dzięki Arturze. Staram się bo Kraków już blisko ( może zdążę)

 

Dzisiaj pobawiłem się w kanibala. Oto efekt

 

pan%252009.jpg

 

Kolejny etap to pocienienie okolic wyciętych włazów celem wklejenia płytki plastiku, która będzie podtrzymywała wycięte elementy

 

pan%252010.jpg

pan%252011.jpg

 

A tak się prezentujezłożony na sucho kadłub

 

pan%252012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób na prezentację "Naszej" Pantery. Zdecydowałeś się, która będzie Magda czy WP. Jacyś pozoranci by się przydali polecam Powstańców Warszawskich z TQD Casting. Trzymam kciuki abyś na Kraków się wyrobił bo "kruca bomba mało casu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób na prezentację "Naszej" Pantery. Zdecydowałeś się, która będzie Magda czy WP. Jacyś pozoranci by się przydali polecam Powstańców Warszawskich z TQD Casting. Trzymam kciuki abyś na Kraków się wyrobił bo "kruca bomba mało casu"

Fakt trochę nietypowo będzie. Magda czy WP? Hmmm... to zdecyduję po malowaniu. Pozorantów raczej nie będzie, bo model nie przedstawia żadnej konkretnej sceny. Dodatkowo jak sam zauważyłeś czasu nie mam za wiele :(

Podglądam i kibicuję Wreszcie coś zaczyna się dziać w 72 na forum. Ostatnimi czasy jest bardzo cicho..

Faktem jest, że 35 i 48 króluje na Forum. Widocznie ludziska mają mnóswo miejsca, ja przy 72 ledwo mieszczę to co mam, a i tak są ciągłe walki z Żoną

 

Czas na kolejną porcję twórczości "handmade"

 

Otwierane panele są już "uzbrojone"

 

pan%252013.jpg

pan%252014.jpg

 

Zacżąłem doposażanie przedziału bojowego...

 

pan%252015.jpg

 

... i klapy silnika

 

pan%252017.jpg

 

Na chwilę obecną wnętrze prezentuje się tak

 

pan%252018.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładnia wygląda dużo lepiej niz moja z Attack do Hetzera powstańczego.Reszta też świetnie się prezentuje i tak precyzyjnie...nie to co u mojego "Chwata"

 

doceniam bo w tej skali to duzo trudniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładnia wygląda dużo lepiej niz moja z Attack do Hetzera powstańczego.Reszta też świetnie się prezentuje i tak precyzyjnie...nie to co u mojego "Chwata"

Nie przesdzaj z tą skromnością. Hetzera oglądałem i wygląda świetnie. Wkładasz w niego naprawdę dużo pracy i serca wiedząc, że niewiele z tego będzie widać na końcu. Pozostanie za to satysfakcja, że w środku coś jest Tak trzymaj !!!

Co do przekładni to z CMK też nie ma miodu. Posiada szereg błędów wymiarowych i uproszeń. Nie zamieżam jednak tego korygować, bo wiele z tego nie pozostanie na wierzchu po dodaniu radiostacji, tablic przyrządów, siedzeń i innych "pierdółek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze super, szybkość też niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowo.

 

Ponieważ powiedziałem, że spód przedziału bojowego jest gotowy więc wypada go przykryć:

 

pan%252020.jpg

 

Chwilowo postanowiłem odpocząć od wanny ( muszę parę rzeczy przemyśleć) więc rozpoczynam kolejny etap czyli "zróbmy sobie działo"

Oto co wczoraj udało mi się zdziałać ( zdjęcia robione przed ostatecznym szlifem)

 

pan%252021.jpg

pan%252022.jpg

 

I zabrałem się za oporopowrotniki. Długo szukałem w swoich zasobach odpowiedniego materiału i ostatecznie padło na rurkę 24mm + pręt 1mm. Żeby to wszystko się zmieściło konieczne było zeszlifowanie dość grubych ścianek rurki i uzyskanie pożądanej grubości

 

pan%252023.jpg

 

Efekt złożenia całości na sucho poniżej

 

pan%252024.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem blaszkowego zimmeritu na jarzmie, jakoś zawsze podchodziłem do niego dosyć sceptycznie. A tu proszę chyba najtrudniejszy element do nałożenia zimmeritu gotowy i wygląda porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem blaszkowego zimmeritu na jarzmie, jakoś zawsze podchodziłem do niego dosyć sceptycznie. A tu proszę chyba najtrudniejszy element do nałożenia zimmeritu gotowy i wygląda porządnie.

Faktem jest, zimmerit kładł się bez problemu tym bardziej, że kleiłem go na ordynarną Kropelkę. Bardzo dobrze sie poddaje i jest dobrze spasowany. No może za wyjątkiem okolic lufy co widac na załączonym zdjęciu.

 

pan%252025.jpg

 

Wosiek ciągle w formie! Cudeńka, Panie, cudeńka!

Bez przesady proszę

 

Czas ucieka, a robota goni :(

Działo gotowe i na chwilę obecną ląduje w poczekalni do malowania. No chyba, że macie jakieś uwagi to poprawię.

 

pan%252026.jpg

pan%252027.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w eterze więc walczę dalej po swojemu. Dzisiejsze popołudnie to "obróbka" wieży. Pojawiły się kolejne elementy zimmeritu...

 

pan%252030.jpg

 

.... i "dozbroiłem" wnętrze góry wieży.

 

pan%252031.jpg

 

Na chwilę obecną całość wygląda tak:

 

pan%252032.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj jak będziesz wstawał od stołu bo tam gdzieś leży moja szczęka

 

pozwoliłem sobie zapisać ostatnie zdjęcia na przyszłość gdy zachce mi się znowu wnętrze robić w modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza w eterze więc walczę dalej po swojemu.

 

Dobre sobie, gnasz tak że człowiek nie nadąża z komentarzami. Swoją drogą podzielam zdanie Andrzeja że mało co z tak ładnego wnętrza będzie widać. Tylny właz wieży przy takim wnętrzu powinien być otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.