Skocz do zawartości

Powstańcza Pantera Ausf.G - 1:72 Revell + dodatki


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejna odsłona. Położone kalki i filtry. Dla porównania lufa jeszcze bez specyfików

 

pan%252095.jpg

 

I pojawiły się pierwsze jeszcze mokre oleje na pancerzu

 

pan%252096.jpg

 

cdn..

 

P.S. Nadal szukam informacji na temat flag na wieży. Sprawa pilna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czisza w sieci, hmmm.. no cóż widzę, że na temat flag wiecie tyle samo co ja. Na wszelki wypadek będą tylko z jednej strony tak jak na modelach, które znalazłem.

 

Stan na dzisiaj

 

pan%252097.jpg

pan%252098.jpg

pan%252099.jpg

 

Coś poprawić.Piszcie śmiało - zdjęcia niestety robione z lampą i trochę przekłamują.

Jeśli nie będzie odzewu, po południu psikam wszystko matem i zostaną tylko detale ( czas nagli, bo w sobotę Niepołomice )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie. Ja bym jednak dał flagi z drugiej strony - na "logikę" widać, że Powstańcy bardzo chcieli zaznaczyć polskość tego czołgu (bo z jednej strony flaga jest aż w dwóch miejscach), pewnie dlatego, że z jednej strony cieszyli się taką zdobyczą, a z drugiej obawiali, żeby czołgu nie pomylono z czołgiem nieprzyjaciela. Więc skoro tak pomalowali jedną stronę, (a na zdjęciach nie widać, żeby to było malowane resztkami farby, więc pewnie jeszcze trochę jej mieli), to i z drugiej pewnie też namalowali flagi. Zresztą w ostateczności zamalujesz, gdyby jakieś źródło wypłynęło.

 

 

A całość naprawdę wygląda świetnie, jak sobie przypomnę, jak wyglądała "Magda/Pudel" którą kleiłem z tego zestawu, to mam ochotę skleić ją jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Wojciechu,że tak jak ja,pracujesz nocami przy modelach :-)

 

normalnie ,aż strach pomyśleć ,ze to 1:72. Czasem mniej zdetalizowane są modele w 1:35.

Super to wygląda.Gratulacje.

 

co do publikacji ,bodajze "Warszawa 1944“ wydawnictwa Militaria ,nic nie było o flagach na zdjęciach?

w necie widziałem ,ze są dwa wydania. Na jednym na okładce juz przedstawiona jest Pantera z flagami po obu stronach wieży.

 

http://www.militaria.net.pl/pl/327.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za błyskawiczny i "obfity" odzew.

 

Wygląda pięknie. Ja bym jednak dał flagi z drugiej strony - na "logikę" widać, że Powstańcy bardzo chcieli zaznaczyć polskość tego czołgu (bo z jednej strony flaga jest aż w dwóch miejscach), pewnie dlatego, że z jednej strony cieszyli się taką zdobyczą, a z drugiej obawiali, żeby czołgu nie pomylono z czołgiem nieprzyjaciela. Więc skoro tak pomalowali jedną stronę, (a na zdjęciach nie widać, żeby to było malowane resztkami farby, więc pewnie jeszcze trochę jej mieli), to i z drugiej pewnie też namalowali flagi.

Logicznie myśląc masz całkowitą rację.

Zresztą w ostateczności zamalujesz, gdyby jakieś źródło wypłynęło.

Nie będzie to takie proste jak wygląda. Model jest malowany miesznymi "na oko" farbami" i specyfikami, które były akurat pod ręką. Następny argument to taki, że flagi są malowane pędzlem więc farby w tych miejscach jest więcej, a szlifowanie raczej nie wchodzi w grę, bo skopie się wszystko. Dlatego twierdzę, że łatwiej będzie domalować niź zamalować.

A całość naprawdę wygląda świetnie, jak sobie przypomnę, jak wyglądała "Magda/Pudel" którą kleiłem z tego zestawu, to mam ochotę skleić ją jeszcze raz.

Niezły pomysł, Jak się zdecydujesz do weż jako bazę np. Sd.Kfz. 171 Panther ausf.G early production w/ zimmerit firmy Dragon nr kat 7252, bo z blaszkowego zimmeritu nie do końca jestem zadowolony (chodzi o wash i przeróbki - skośne cięcia)

Model mi się podoba. Można by zaryzykować tezę, że flagi były z obydwu stron - tak jak oznaczenia na na większości pojazdów, ale dopóki ktoś nie znajdzie jakichś fotek to jest to tylko hipoteza.

Dlatego teź próbowałem dowiedzieć się czegoś od Was, bo nie każdy jest Alfą i Omegą i mogłem coś przeoczyć szukając materiałów .

widzę Wojciechu,że tak jak ja,pracujesz nocami przy modelach :-) .........

...co do publikacji ,bodajze "Warszawa 1944“ wydawnictwa Militaria ,nic nie było o flagach na zdjęciach?

w necie widziałem ,ze są dwa wydania. Na jednym na okładce juz przedstawiona jest Pantera z flagami po obu stronach wieży.

W nocy mam ciszę, spokój i "można robić to, co tygryski lubią najbardziej"

Niestety w obu publikacjach nie ma konkretów. Toro wydając kalki (pomijając fakt, że je skopał dla WP) też zakłada obustronne malowanie, ale tak jak napisali Poprzednicy są to tylko hipotezy.

 

 

Podsumowując. Po uważnym przeczytaniu Waszych komentarzy podjąłem chyba jedyną słuszną na dzień dzisiejszy decyzję. Flagi będą tylko na lewej burcie wieży, a żeby "wilk i owca były całe", to na dioramce którą planuję w przyszłości dorobić będzie ludzik maszerujący na drugą stronę z pędzlem i wiadrem farby. W końcu zdjęcia dostępne w sieci i publikacjach nie obejmują całej perspektywy i ktoś taki zawsze mógł "pomykać" jak duch poza kadrem.

 

Poniewaź na chwilę nad Krakowem wyjrzało słońce, na szybko fotka przy świetle dziennym jak Pantera będzie prezentowana w Niepołomicach.

 

pan%2520101.jpg

 

Biorę się do dalszej pracy

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrnęliśmy do końca modelu. Galerii jako takiej nie będzie, bo tak jak pisałem planuję w bliżej nieokreślonym czasie podstawkę i nie będę zakładał nowego tematu.

Na próbę wrzucam kilka fotek. Miłego oglądania.

 

pan%2520102.jpg

pan%2520103.jpg

pan%2520104.jpg

pan%2520105.jpg

pan%2520106.jpg

pan%2520107.jpg

 

Tymczasowy koniec.

 

P.S. Komentarze za i przeciw mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Pantera, fajnie z detalowana i do tego jeszcze z powstania warszawskiego. Gratuluję. Narobiłeś mi ochoty na Panterę tyle że 1:35 z tym, że czołgi to ja sklejałem jakieś 100 lat temu później przyszedł czas na lotnictwo i tak zostało do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za przychylne komentarze.

 

Pantera wymiata ;) Jakiś polski magazyn modelarski robi konkurs na temat powstania Warszawskiego czas zgłoszeń jest do 63 dnia powstania ;) Z takim cudem to wygrasz bez problemu

P.S. Zapomniałem zapytać czy lufa nie jest krzywo w klejona ? ;)

Konkurs oglosił Super Model, a co do lufy to nie jest wklejona ( model jest rozbieralny) tylko przesunęła się przy robieniu zdjęć, a ja tego niestety nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę kawał dobrej roboty . Co do flag to w którymś ze starych numerów militariów były fajne plansze barwne do tej panterki, ale niestety gdzieś mi się ten numer zawieruszył .

Tak wiem, ale Autor chytrze przedstawił Panterę "WP" tylko w rzutach z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś przywiozłeś Wojciechu oprócz modelu?

Aaaa i owszem. Takie cuś

 

pan%2520108.jpg

 

Łącznie nie chwaląc się cztery takie komplety.

zdjęcia fajne , było na co popatrzec

Oj było było i to nie tylko na wystawie, ale cała otoczka to dopiero robiło wrażenie. Mnóstwo inscenizacji, pyszne żarełko, mnóstwo "przebierańców itd. Ogólnie zabawa na 100 fajerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa

za ten jeden model czy przedstawiłeś jeszcze inne ze swoich świetnych prac?

Jeszcze tak dobrze nie ma żeby zgarniać kilka nagród za jeden model. No może by była jeszcze szansa na specjalną, ale niestety nie ten temat. Tematem przewodnim był Wrzesień 39, a nie Powstanie Warszawskie. Tak więc reszta to za poprzednie prezentowane na tym Forum prace, które nie dotarły wcześniej do Niepołomic.

Zacny,zacny widział i wielkie gratuację

Cieszę się, że na żywo też dobrze wyglądała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w ostateczności zamalujesz, gdyby jakieś źródło wypłynęło.

Nie będzie to takie proste jak wygląda. Model jest malowany miesznymi "na oko" farbami" i specyfikami, które były akurat pod ręką. Następny argument to taki, że flagi są malowane pędzlem więc farby w tych miejscach jest więcej, a szlifowanie raczej nie wchodzi w grę, bo skopie się wszystko. Dlatego twierdzę, że łatwiej będzie domalować niź zamalować.

 

To było trochę pół żartem, pół serio. Tak czy siak, model przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.