Skocz do zawartości

Powstańcza Pantera Ausf.G - 1:72 Revell + dodatki


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie za miłe słowo

Sklejaj i bierz się za malowanie.

Powoli sklejam i maluję

 

Pobawiłem się trochę układem jezdnym

 

pan%252057.jpg

 

I w pocie czoła zmontowałem jedną gąsienicę co zajęło mi niestety cały wczorajszy wieczór, bo trzeba było skleić prawie 100 miniaturowych blaszek. Efekt poniżej

 

pan%252058.jpg

pan%252059.jpg

pan%252060.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde superancko Mam nadzieję Wojtku spotkać się w trakcie festiwalu oraz na imprezie integracyjnej w sobotę wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa....zastanawiam się czy kupować partowe gąsienice do Pz.Kpfw.III ....efekt jest świetny ale męczarnia też niezła.

 

czekam na założoną gąskę na układ jezdny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa....zastanawiam się czy kupować partowe gąsienice do Pz.Kpfw.III ....efekt jest świetny ale męczarnia też niezła.

 

czekam na założoną gąskę na układ jezdny.

 

Zamów sobie żywiczną z OKB Grigorov powalają dokładnością, masz linka

http://www.shop.okbgrigorov.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa....zastanawiam się czy kupować partowe gąsienice do Pz.Kpfw.III ....efekt jest świetny ale męczarnia też niezła.

 

czekam na założoną gąskę na układ jezdny.

 

Zamów sobie żywiczną z OKB Grigorov powalają dokładnością, masz linka

http://www.shop.okbgrigorov.com/

 

Dzięki za linka.Faktycznie powalające. Ale nie kupowałem nigdy za granicą jeszcze.Chyba ze jest jakiś krajowy importer....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zakończyć modelu przed Festiwalem w Krakowie więc teraz już bez pośpiechu będę kontynuował prace

taaa....zastanawiam się czy kupować partowe gąsienice do Pz.Kpfw.III ....efekt jest świetny ale męczarnia też niezła.

czekam na założoną gąskę na układ jezdny.

Piotrze, specjalnie dla Ciebie, tak to wstępnie wygląda

pan%252062.jpg

pan%252061.jpg

uważaj, jak będziesz zakładał tę gąsienicę - grzebienie niestety lubia się w takim momencie odklejać :-(

Odpadły tylko 2 sztuki, ale wylądowały na miejscu bez problemu.

Jak będzie mi dane w sobotę doczekać do końca imprezy, to za gąsienice masz Wosiek ode mnie

Niestety Żona mnie zmusiła do wyjazdu w sobotę tak więc tylko wpadłem na Festiwal rano zostawiłem co nie co i "uciekłem". W niedzielę też długo nie zabawiłem, odebrałem modele okraszone małą niespodzianką w postaci wyróżnienia za siG-a 33

Tak więc może następnym razem.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Miało nie być lewego wentylatora, ale denerwowała mnie panująca tutaj pustka więc sobie go wystrugałem.

 

pan%252063.jpg

 

A tak wygląda wszystko przy wstępnej przymiarce.

 

pan%252064.jpg

 

Niestety konieczne było dokonanie trochę destrukcji. Nie było łatwo, bo boki pancerza są oblaszkowane w 80%, ale jakoś się udało.

 

pan%252065.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski na miejscu. Do zrobienia drobne poprawki w kolorystyce i likwidacja otarć przy zakładaniu.

 

pan%252068.jpg

 

No i nie mogłem się powstrzymać przed przymiarką

 

pan%252069.jpg

 

cdn...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany, ostatnio miałem ochotę "na fali powstańczego zrywu" skleić wersję G, ale w delikatnej odskoczni...

Mianowicie przed przemalowaniem. To co tu się wyprawia dyskwalifikuje moje plany jeszcze w fazie "przemyśleń"

 

Bacznie obserwuję, czekam na rozwój wydarzeń

 

 

(czy nie dało by się podłączać fotek troszkę mniej skompresowanych? czy to działanie celowe? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kochany, ostatnio miałem ochotę "na fali powstańczego zrywu" skleić wersję G, ale w delikatnej odskoczni...

Mianowicie przed przemalowaniem. To co tu się wyprawia dyskwalifikuje moje plany jeszcze w fazie "przemyśleń"

Bacznie obserwuję, czekam na rozwój wydarzeń

(czy nie dało by się podłączać fotek troszkę mniej skompresowanych? czy to działanie celowe? )

Dawaj śmiało. Moja panterka jak na razie nie przypomina za bardzo Powstania

Co do zdjęć to kompresja jest ze względu na dużą ich ilość i nie chcę żeby otwieranie trwało wieki. Oczywiście jeśli uważacie, że ich jakość się pogarsza to mogę tego zaniechać.

Cudo. Mógłbyś dać zbliżenie na te blaszkowe gąski ?

Mówisz i masz

 

pan%252070.jpg

pan%252071.JPG

pan%252072.JPG

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich dokładnie narzędzi używasz do przeróbek?

Już Ci raz odpowiedziałem na to pytanie, ale chyba nieuważnie śledzisz wątek. OK napiszę jeszcze raz.

NIE używawam żadnych wyszukanych narzędzi. Są to: skalpel Exela, metalowa linijka, ręczna mini wiertarka + zestaw wierteł 0,3-1,5, małe pilniki do metalu różnych kształtów z Castoramy, pęsety, cążki, zaginarka do elementów fototrawionych ( można nabyć np. u GrzesiekW ) i to chyba wszystko. Materiał do obróbki to elementy Plastruct-u,płytki poliestrowe, blaszki mosiężne 0,1-0,2. druty miedziane różne. Materiały poglądowe: internet i literatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wnętrze wychodzi - jestem pod ogromnym wrażeniem całego warsztatu... mam nadzieję że Mundial nie spowolni pracy

 

Pomyśl może nad oświetleniem wewnętrznym żeby było cokolwiek widać po zmontowaniu całości ( już na bateryjke nie masz miejsca - ale może w podstawce?) - Koledzy z 35 pokazywali coś takiego niedawno w wątku o jakimś BTR chyba... Szkoda żeby tylko fotki pozostały jak zamkniesz kadłub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę i patrzę a pośród achwytów jedna wątpliwość się pojawia - czy wnętrze nie powinno być na jasnokremowo w typowym kolorze wnętrza niemieckiego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wnętrze wychodzi - jestem pod ogromnym wrażeniem całego warsztatu... mam nadzieję że Mundial nie spowolni pracy

 

Pomyśl może nad oświetleniem wewnętrznym żeby było cokolwiek widać po zmontowaniu całości ( już na bateryjke nie masz miejsca - ale może w podstawce?) - Koledzy z 35 pokazywali coś takiego niedawno w wątku o jakimś BTR chyba... Szkoda żeby tylko fotki pozostały jak zamkniesz kadłub...

Dzięki. Jakoś pogodzę jedno z drugim .... mam nadzieję.

Co do oświetlenia to BTR faktycznie super wygląda, a jak to będzie u mnie? Myślę, że nie będzie problemu Zawsze pozostaną dwie opcje.

1. zamysł pierwotny - jak można zauważyć część klap i wieża są demontowalne więc wprawne oko zawsze coś wypatrzy

2. aktualnie - ktoś wcześniej napisał, że szkoda zamykać kadłub więc idąc tym tropem tak będzie - dlatego też dorobiłem drugi wentylator ( w pierwotnym zamyśle miało go nie być). Kto będzie chciał mieć wszystko na tacy to po prostu zdejmie górę kadłuba ( jak na razie wszystko pasuje)

patrzę i patrzę a pośród achwytów jedna wątpliwość się pojawia - czy wnętrze nie powinno być na jasnokremowo w typowym kolorze wnętrza niemieckiego sprzętu?

W zasadzie masz rację Andrzeju. Zresztą ta kwestia była tutaj już wcześniej omawiana. Na swoją obronę napiszę tylko, że przy pracach korzystałem z monografii "Modelling yhe Panther Tank" Steve van Beveren wyd.Osprey gdzie wnętrze wersji G jest malowane tylko podkładem, a na zmianę koloru było już za późno, bo prace były za bardzo zaawansowane. Wieżę mam zamiar pomalować na kremowo o czym również wcześniej wspominałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.