Skocz do zawartości

Powstańcza Pantera Ausf.G - 1:72 Revell + dodatki


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie zapisać ostatnie zdjęcia na przyszłość gdy zachce mi się znowu wnętrze robić w modelu

No nie żartuj, wieża nie jest doskonała. Są w niej liczne uproszczenia i niedoskonałości wynikające ze skali i mojego pośpiechu. Niemniej jednak mogą dać jako taki obraz

Zawsze można wieżę wyciągnąć i od spodu pooglądać.

Masz rację Krzychu. Plan jest taki, że wieża i działo będą demontowalne więc przez jarzmo i spód wieży środek będzie widoczny praktycznie w całości.

Tak więc udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi na wątpliwości Artura i Andrzeja. Dzięki

Dobre sobie, gnasz tak że człowiek nie nadąża z komentarzami..... Tylny właz wieży przy takim wnętrzu powinien być otwarty.

Nie zapomniałeś, że Kraków jest za dwa tygodnie ?! I tak mam wątpliwości czy zdążę

Co do otwarcia tylnego włazu, myślałem o tym, ale stwierdziłem, że to akurat nie pomoże w widoczności wnętrza ze względu na blachę "łapacza łusek" więc zrezygnowałem.

 

No to do roboty !!!!

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczorajszy dzień upłynął na eksperymentach i próbie spasowania elementów. Całość oczywiście soczyście zakrapiane wulgaryzmami, ale wydaje mi się, że efekt końcowy jest pozytywny.

 

Co się działo.

 

1, Zacząłem doposażanie "podłogi wieży". Wiązało się to oczywiście z koniecznościa spasowania spodu wieży z podłogą wanny. Nie było łatwo, bo osie kół były przesunięte prawie o milimetr, a zasobniki i kilka innych elementów przyklejone do podłogi !!! Jeden milimetr niby niewiele, ale za cholerę nie chciało się to wszystko kręcić. W ruch poszedł pilnik i skalpel no i podłoga przesunięta

 

pan%252033.jpg

 

2. Po kilkunastu próbach i różnych eksperymentach w końcu udało mi się wykonać poglądowy uchwyt dla pocisków znajdujących się ba burtach. ( Zdjęcie robione przed ostateczną obróbką. To z radości, że w końcu się udało )

 

pan%252034.jpg

 

I tu dla "ambitnych masochistów", którzy w przyszłości chcieliby tego dokonać i nie marnować niepotrzebnie kilku godzin podaję szybki instruktaż

 

Potrzebne elementy to:

1. Płytka poliestrowa gr 1mm ( zaraz wyjaśnię dlaczego aż tyle)

2. Wiertło 1,2 mm i wiertło 1,5mm

3. Papier milimetrowy ( można sobie ściągnąć z internetu)

4. Papier ścierny ( ja użyłem grubego "240", bo szybciej działa )

5. Punktak (brak na zdjęciu, bo mi się aktualnie gdzieś zawieruszył w biurkowym nieładzie)

6. Pilnik do metalu ( brak)

7. Skalpel (brak)

8. Oryginalny pocisk

 

pan%252035.jpg

 

Kolejność działania.

1. Wytrasowanie przy użyciu punktaka i papieru milimetrowego otworów. Zrobiłem to na siatce 2x3mm gdyż pociski mają leżeć naprzemiennie

2. Wywiercenie otworów wiertłem 1,2mm

3. Delikatne rozwiercenie otworów wiertłem 1,5mm (nie radzę tego robić od razu wiertłem 1,5mm, bo pomiędzy ściankami ostatecznie zostanie ok. 0,25mm "mięsa"

4. Wstępne wycięcie elementu i pocienienie płytki na papierze ściernym. Dzięki temu pozbywamy się resztek "opiłków" no i oczywiście stracimy na "grubości"

5. Docięcie całości skalpelem i przy pomocy pilnika i papieru ściernego nadanie ostatecznych wymiarów i kształtu.

6. No i mamy uchwyt dla 10-ciu pocisków ( tyle ledwo mi się mieści po obniżeniu burt wanny)

 

cdn........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ trochę przygotowanych części wala mi się po biurku, a ich montaż w wannie wymaga zamknięcia płyty dennej poczyniłem pierwsze malunki

 

pan%252036.jpg

pan%252037.jpg

 

Kolory trochę przekłamane, bo zdjęcia robione przy kiepskim oświetleniu i z lampą

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wnętrze nie powinno być białe/ bialokremowe?

W zasadzie masz rację, ale ja przyjąłem, że mamy rok 1944. Wersja G jest produkowana od marca. Rzesza ma problemy zaopatrzeniowe więc kadłub pozostał w podkładzie, wieżę natomiast planuję zrobić w kolorze kremowym.

 

Teraz to co udało mi się zdziałać dzisiaj przedpołudniem. Niestety aparat łapie za dużo czerwieni i wygląda to jak wóz strażacki. Na chwilę obecną musicie mi uwierzyć, że w rzeczywistości tak nie jest

 

pan%252038.jpg

pan%252039.jpg

pan%252040.jpg

 

Tak więc podłoga zaległa po wsze czasy na swoim miejscu

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni i kolejny postęp prac. Wieża skończona i chyba ostatni moment na wybór pomiędzy Magdą Pudel a WP, gdyż WP posiadał wyrwany kawał pancerza w wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni i kolejny postęp prac. Wieża skończona i chyba ostatni moment na wybór pomiędzy Magdą Pudel a WP, gdyż WP posiadał wyrwany kawał pancerza w wieży.

Taaa i tu leży pies pogrzebany. Nie ma chyba zdjęcia obrazującego uszkodzenie wieży od pocisku z Piat-a. Co prawda według relacji świadków zdarzeń uszkodzenia na zewnątrz nie były zbyt duże, ale nie będę ryzykował i chyba zrobię Pudel-ka

Szybko się uwijasz.

Chciałbym zdążyć na Kraków (31-1.06), a ja jeszcze w proszku i końca "doróbek" nie widać :(

 

OK, kolejny raport dnia.

Wczorajszy wieczór to zabawa z przedziałem silnikowym. Jak widać na zdjęciu poniżej szału nie ma.

 

pan%252041.jpg

 

Nie wysilałem się zbytnio, bo .... praktycznie NIC nie będzie widoczne, a to co zostało wystrugane, to efekt mojego "widzi mi się".

 

pan%252042.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Zacżąłem doposażanie przedziału kierowcy i strzelca

 

1. Widok na panel z zegarami

 

pan%252043.jpg

 

2. Widok na radiostacje (w trakcie tworzenia)

 

pan%252044.jpg

 

3. Wstępna przymiarka całości

 

pan%252045.jpg

 

4. Pojawił się też wizjer kierowcy, wentlator i szczątkowy zarys jażma km

 

pan%252046.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już jest perwersja, która powinna być zakazana.

No to zbieram zabawki i idę do innej piaskownicy.

Mam nadzieję, że nie masz zamiaru sklejać kadłuba na stałe?

Jeszcze do końca zamknięcie nie jest przesądzone. Niemniej brak wentylatora i filtrów, oraz trochę potraktowany po macoszemu silnik przemawia za zamknięciem całości.

 

Żeby nie było, że robię puste przebiegi wrzucam "małe co nie co" - i tak ukazuje się .... pomalowana przekładnia z bambetlami

 

 

pan%252047.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te różne stojaczki , płyty itp,które dorabiałeś to wykonywałeś je przy użyciu jakiś specjalnych urządzeń ?

Dziękuje i pozdrawiam

Używam tylko podstawowych narzędzi t.j.: skalpel, metalowa linijka, różne pilniczki do metalu, papier ścierny itd

Pewnie zawodowo jest zegarmistrzem. Im dalej tym lepiej.

Dzięki, a zegarmistrzem nie jestem, bo .... jestem za nerwowy

 

Ponieważ wnętrze powoli zmierza ku końcowi, postanowiłem zrobić trochę blacharki.

 

pan%252051.jpg

 

I tu mam pytanie do znawców tematu. Ponieważ sam jeszcze nigdy nie robiłem zimmeritu ( konieczny do wykonania m.in. na błotnikach) z czego radzicie go zrobić żeby jakoś wyglądał ? Proszę o możliwie szybką podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosiu, mam nadzieję zobaczyć to cudo za tydzień na własne me piwne!

Obawiam się, że nie zdążę, bo miałem trochę spraw na głowie i parę dni mi uciekło :(

 

Jedziemy dalej. Niestety z powodów technicznych forum nie udało mi się otrzymać od Was informacji odnośnie zimmeritu więc poeksperymentowałem z Miliputem (efekt poniżej)

 

pan%252052.jpg

 

Nie jest on co prawda idealny, ale na chwilę obecną musi wystarczyć.

 

Nadal trwają prace blacharskie.

 

1. Pojawiły się tylne zasobniki.

- Dla porównania wrzucam zasobnik Revella i wygięty z Part-a

 

pan%252053.jpg

 

- Wyciąłem zbędne fragmenty zimmeritu z tylnej płyty i wykorzystałem ten cenny materiał do obłożenia brakujących fragmentów na zasobnikach

 

pan%252054.jpg

pan%252055.jpg

 

3. Powoli rodzą się kolejne elementy "wyposażenia" bocznych burt.

 

pan%252056.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.