Skocz do zawartości

Powstańcza Pantera Ausf.G - 1:72 Revell + dodatki


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich dokładnie narzędzi używasz do przeróbek?

Już Ci raz odpowiedziałem na to pytanie, ale chyba nieuważnie śledzisz wątek. OK napiszę jeszcze raz.

NIE używawam żadnych wyszukanych narzędzi. Są to: skalpel Exela, metalowa linijka, ręczna mini wiertarka + zestaw wierteł 0,3-1,5, małe pilniki do metalu różnych kształtów z Castoramy, pęsety, cążki, zaginarka do elementów fototrawionych ( można nabyć np. u GrzesiekW ) i to chyba wszystko. Materiał do obróbki to elementy Plastruct-u,płytki poliestrowe, blaszki mosiężne 0,1-0,2. druty miedziane różne. Materiały poglądowe: internet i literatura.

 

Przyznaję się nieuważnie śledzę wątek. Ale bardzo dziękuje za szczegółową odpowiedź - sam mam w planie przeróbki w 72.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podziwiam od początku - iście zegarmistrzowska robota - Gratulacje.

I czekam na finał, zastanawiając się jak to pokombinujesz by pokazać całe to misterna wnętrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś pisałem, to powinno być zakazane, a pacjent do lekarza

Teraz poważnie, model jest rewelacyjny i zazdroszczę czasu, którego ja już prawie nie mam, ech :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Tak jak kiedyś pisałem, to powinno być zakazane, a pacjent do lekarza

Teraz poważnie, model jest rewelacyjny i zazdroszczę czasu, którego ja już prawie nie mam, ech :(

Niestety ja też

 

Czas przypomnąć się z tematem

Niby niewiele, ale można powiedzieć, że "spąg" wieży skończony. Co uległo zmianie?

1. Konieczne było przesunięcie środka wieży. Ściąłem tył podstawy i doklejeiłem pasek plastiku z przodu, bo Revell popełnił błąd - wieża za bardzo była cofnięta co m.in. uniemożliwiało otwarcie pokrywy silnika.

2. Dodałem mechanizmy obrotu wieży i łańcuszki podtrzymujące podłogę.

3. Musiałem "wyrzucić kilka elementów wyposażenia. Czemu? O tym szerzej w następnych relacjach

 

pan%252075.jpg

pan%252076.jpg

pan%252077.jpg

 

cdn... ( mam nadzieję, że w najbliższym czasie, bo ostatnio miałem trochę urwanie głowy i nie starczyło czasu na przyjemności )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty, może w Niepołomicach go zobaczę, na co zresztą bardzo liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długiej przerwiem w końcu udało mi się wygospodarować trochę czasu ( pozbyłem się na weekend Rodzinki ) i podciągnąłem temat.

Tak więc co nowego:

1. Jednak otworzyłem tylny właz coby więcej świeżego luftu w środku było

2. Pomalowałem wnętrze wieży i w zasadzie jest już gotowa do zamknięcia

 

Podkład

pan%252078.jpg

Trochę minii...

pan%252079.jpg

kremu...

pan%252080.jpg

bieli...

pan%252081.jpg

i ułańskiej fantazji.

pan%252082.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt nocnych prac - majster Łuniewski (jeszcze bez głowy) wciśnięty w wieżę. Teraz już nie powinno być wątpliwoęci co będzie głównym bohaterem tego wątka

 

pan%252083.jpg

 

Tak, główny bohater to Pantera "WP"

 

Wieża sklejona po wsze czasy i zakończona na niej blacharka....

 

pan%252084.jpg

 

i moja wizja uszkodzenia wieży

 

pan%252085.jpg

pan%252086.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha super robota, wpędzisz ludzi w kompleksy. Dajesz dalej. Niepołomice za tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha super robota, wpędzisz ludzi w kompleksy. Dajesz dalej. Niepołomice za tygodnie

I kto tu kogo w kompleksy wpędza ?

 

Powoli zbliżamy się do końca robót blacharskich. Na chwilę obecną model wygląda tak:

 

pan%252087.jpg

 

A po złożeniu "na sucho" tak:

 

pan%252088.jpg

pan%252089.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Wojciechu Pięknie, w zasadzie nic więcej się nie da powiedzieć. Masz kalkę z Toro, jak nie to służę swoją została mi kalka do Pantery WP, i z pewnością jej nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Wojciechu Pięknie, w zasadzie nic więcej się nie da powiedzieć. Masz kalkę z Toro, jak nie to służę swoją została mi kalka do Pantery WP, i z pewnością jej nie wykorzystam.

Dzięki Arturze za ofertę, ale kalki mam. Niestety dla "WP" Toro się nie popisało, bo kalki są zdecydowanie za małe w stosunku tego co powinno być

 

flaga2.jpg . flaga1.jpg

 

No cóż trzeba będzie improwizować

 

W związku z powyższym mam pytanie: czy flagi były po obu stronach wieży? Nie mam niestety wiedzy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.