Skocz do zawartości

TITANIC 1:400 Academy - budowa


Pawel2123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem właśnie model Titanica 1:400 z Academy (wcześnie składałem kilka innych modeli tego statku, również w tej samej skali ale od Revell). Muszę Wam powiedzieć, że jakość wykonania tego modelu jest OSZAŁAMIAJĄCA! Oddanie wszystkich detali, nitów, drabinki, włazy wejściowe, wszystkie okienka nadbudówek są bardzo dobrze wycięte... W porównaniu z Revell'em - Academy wyprzedza go znacznie (Revell ma zalane relingi, dużo mniej szczegółów, nie ma wyciętych okien, o drabinkach i włazach zapomnij, płaskie nadbudówki...)

Zamówiłem również elementy fototrawione tutaj czekam na przesyłkę.

 

Modelarstwem zajmowałem się jakieś 10 lat temu... Ale o hobby się nie zapomina, jak tylko znalazłem fundusze i czas z ogromnym zapałem wróciłem do tego :-) Titanic od Academy to mój pierwszy model po tych wszystkich latach. Był bym Wam bardzo wdzięczny za wszelkie pomocne porady, sugestie.

 

Postaram się zamieszczać sporo fajnych zdjęć z procesu budowy.

 

rmstitanicacademy14580b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc pudełko rozpakowane

Instrukcję dokładnie przestudiowałem, stocznie wyposażyłem w odpowiednie narzędzia i materiały

 

dsc0003kn.jpg

 

Na początek zabieram się za kadłub:

 

- oszlifowałem łączenie papierem 300 -> 1000 (na mokro) -> 2000 (na mokro)

dsc0019ju.jpg

 

- wywierciłem "milion" otworów - okienek (bo oryginalnie nie były wycięte) do tego użyłem wiertła 1,5 mm

dsc0011eo.jpg

Muzyka z filmu będzie mi grać przez cały proces budowy - bo lubię

 

dsc0020ge.jpg

 

dsc0024wz.jpg

 

- Test oświetlenia (będę montował paski LED, teraz tylko dla sprawdzenia włożyłem lampki choinkowe )

dsc0031ydo.jpg

 

- kadłub wykąpałem w mydlanej kąpieli i wysuszyłem (Mój pies uczestniczy przy budowie bardzo aktywnie )

dsc0039yg.jpg

 

- Następnie pokryłem kadłub podkładem

dsc0050ni.jpg

 

dsc0045bx.jpg

 

dsc0044sr.jpg

 

 

Zostawiłem wszystko do schnięcia (a w pracy aktualizuje forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub jest w jednej części, ale widać brzydkie łączenie więc oszlifowałem i śladu nie ma

 

Okna nie były wycięte w kadłubie, wywierciłem dziurki a tak to wyglądało oryginalnie (bez wywierconych otworków)

dsc0019ju.jpg

 

Na zdjęciu to raczej wszystkie części, wydaje mi się, że jest ich sporo tutaj masz fotki wszystkich ramek + instrukcja

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to drewno nigdy idealnie nie wychodzi więc dumapolski nie musisz się martwić. W Castoramie możesz kupić okleinę, albo za pomocą wykałaczki/igły i namalowałbyś słoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Chłopaki za ten spam, nie chciałem aby tak to bylo odczytane, chciałem po prostu z platformy innych forum o Titanicu zaprosić również do mojego nie żadna "dumapolski" tak jak pisalem mam 10 lat przerwy wiec... Licze bardzo na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po wyschnięciu podkładu zabrałem się za malowanie środka na żółto (aby barwa światła była jeszcze bardziej żółta niż "ciepło-białe" ledy)

dsc0051ai.jpg

 

Efekt - beznadziejny...

dsc0052wp.jpg

 

dsc0060ev.jpg

 

No więc zamalowałem delikatnie na biało aby zredukować efekt "żółtych świateł" - powinno być lepiej

 

Zabrałem się również za hol jak mi "maszynista93" polecił - Dzięki!

 

Najpierw igłą nakłułem dziurkę aby wiertło nie zeszło na bok.

dsc0064xf.jpg

 

Następnie nawierciłem płytką dziurę

dsc0065qa.jpg

 

A na koniec pogrubiłem otworek aby wyglądał naturalniej

dsc0069qg.jpg

 

 

Obecnie maluje kadłub na matowy czarny i myślę jakim kolorem pomalować pokłady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że połowę czasu poświęcasz na pracę a połowę na pozowanie do zdjęć Po mojej relacji odczułem, że zrobić fajne zdjęcia z budowy modelu nie jest w cale tak łatwo jak się wydawało. Tym niemniej uważam, że bardzo przydatne są takie rozwlekłe i szczere relacje z poradami innych. Ktoś niewprawiony oglądając właśnie takie zdjęcia, jak kąt trzymania aerografu czy końcówki do dremelki sam sobie rozbuduje swój warsztat. Fajnie się to ogląda i czyta, pisz właśnie swoje plany i ich realizację, można wyciągnąć wnioski dla siebie. Mnie się podoba ten blog Powodzenia.

 

Apropos kadłuba - czy on był naprawdę matowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciutko błuszczącg, ale tak słabo, że w tej skali powinien być matowy. Powodzenia! Jeszcze zapytam. To Dremel 8000? Jakoś podobnie wygląda, ale kolory mi nie pasują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to był matowy (taki żeliwny) i wygląda to dobrze

 

Teraz schnie a ja zabrałem się za pokłady... z tym jest sporo problemów.. Firma Academy zrobiła ładnie żłobiony pokład statku, wpadłem na pomysł, że najpierw zrobię smugi ciemną farbą - suchym pędzlem a później delikatnie przykryje jaśniejszą farbą z aerka i powinna zostać struktura drewna Zobaczymy

 

A co do maszynki to jakaś podróbka Dremella za 100 zł (działa fajnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.