Skocz do zawartości

TITANIC 1:400 Academy - budowa


Pawel2123

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podoba jak przedstawiasz relację z budowy.Wszystkiego się można dowiedzieć.

Jak dla mnie duże cienie są nienaturalne. Może jeszcze jedna cieniutka warstwa z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z kalkomanią miałem problemy... Pierwszy raz stosowałem SET i SOL.. Tyle co się w sklepie dowiedziałem czyli:

1. Nanieść pierwszą warstwę lakieru na cały model (czekamy aż całkowicie wyschnie)

2. Moczymy kalki w letniej wodzie

3. Na miejsce w którym będziemy kłaść kalki nanieść pędzelkiem SET (pod kalkę)

4. Jak SET wyschnie nanieść na kalką SOL (ponoć może się marszczyć, ale nie dotykać! Samo się wszystko rozprostuje)

5. Nanieść kolejną warstwę lakieru (jak już oczywiście kalki będą całkowicie suche)

 

Mi to wyszło tragicznie (widoczna jest przezroczysta kalka po za napisem TITANIC) Następnym razem to już będę wiedział, aby intensywniej nałożyć SET przed położeniem kalek... Położyłem już lakier więc ich nie zmyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba jak przedstawiasz relację z budowy.Wszystkiego się można dowiedzieć.

Jak dla mnie duże cienie są nienaturalne. Może jeszcze jedna cieniutka warstwa z aero.

 

Cieszę się, że podoba Tobie się ta relacja z budowy Sam się dowiaduje wiele (szkoda, że na własnym modelu )

Jak dla mnie duże cienie też są nienaturalne, dlatego w finalnej wersji rozjaśniłem ciemny brąz

 

Ale to wszystko kwestia gustu Każdy robi pod siebie, dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiut z płynami niezbyt szczęśliwy miałeś, bo kalki Academy należą do najgorszych.

Ale jak to ktoś kiedyś powiedział, kto się uczył jeździć maluchem, z Mercedesem też sobie poradzi.

 

Dzięęęęęęęki !!! Myślałem już, że to ja coś zrobiłem źle a tutaj się okazuje, że to Academy... Może mogę je jakoś ściągnąć i zamówić takie kalki ? To tylko napis TITANIC (jestem grafikiem komputerowym więc sam sobie to zaprojektuje)

 

Czy jak zalakierowałem to już po frytkach... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalkomanią miałem problemy... Pierwszy raz stosowałem SET i SOL.. Tyle co się w sklepie dowiedziałem czyli:

1. Nanieść pierwszą warstwę lakieru na cały model (czekamy aż całkowicie wyschnie)

2. Moczymy kalki w letniej wodzie

3. Na miejsce w którym będziemy kłaść kalki nanieść pędzelkiem SET (pod kalkę)

4. Jak SET wyschnie nanieść na kalką SOL (ponoć może się marszczyć, ale nie dotykać! Samo się wszystko rozprostuje)

5. Nanieść kolejną warstwę lakieru (jak już oczywiście kalki będą całkowicie suche)

Mi to wyszło tragicznie (widoczna jest przezroczysta kalka po za napisem TITANIC) Następnym razem to już będę wiedział, aby intensywniej nałożyć SET przed położeniem kalek... Położyłem już lakier więc ich nie zmyje...

 

Ciekawe, ja do kalek podchodziłem właściwie bardzo podobnie, lakierowałem kadłub klarem (zganionym przeze mnie w mojej relacji z budowy za żółknięcie). Po kompletnym wyschnięciu dawałem kroplę SETa, na to szła kalka, która odchodziła już z papieru, ustawiałem ją i na górę też SET dawałem po czym wypychałem płyn. SOL dawałem tylko tam, gdzie powierzchnia nie była równa. Tak zrozumiałem wszystkie poradniki, stosowałem produkty Model Master i byłem zadowolony dopóki nie stłukłem słoiczka z SETem; do ostatniej, mało ważnej kalki użyłem Decal Fixa Vallejo i efekt był beznadziejny, źle się kładło, powierzchnia jakaś taka dziwna, błyszcząca. Dobrze, że nie widać tego. Gdybym położył na tym kalki na kadłubie byłaby masakra. Kalki Revella były naprawdę bardzo dobre, wytrzymałe, trudno je było roztargać. Jedynie ogromną ilość SOLa dałem na to duże koło na środku pokładu "LOW HOVER", które musiało wniknąć w zagłębienia w pokładzie, w dużej mierze udało się.

Z tego co piszesz wychodzi na to, że jakimś sposobem zostało powietrze, być może za długo leżała w wodzie, może zmień płyn albo użyj Sido pod kalki, kilka poradników opierało się o Sido i efekty były bardzo ładne. Sęk w tym, że będizesz eksperymentował na swoim modelu, to niezbyt fajne.

Tak czy siak czekam z niecierpliwością. Kibicowałeś mi przy QM2, teraz mnie też ciekawi co rzeźbisz ;) a do Titanica mam szczególny sentyment. Dziś po twoim poście wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł o preshadingu pokładów: prysnąć czarnym pod maksymalnie dużym kątem tak, żeby czarny został praktycznie tylko na powierzchniach pionowych struktury pokładu, może się okazać najlepszym rozwiązaniem ale... ktoś by to musiał wypróbować.

U mnie zostało do wygięcia z 80 leżaków i 48 stołeczków, przyklejenie razem kilkuset leżaków, stolików, stołeczków itd, drobne poprawki lakiernicze i wielki koniec: szampan, kobiety, śpiew, kwiaty, te sprawy.

Acha, żeby u mnie zrobić taki porządek jak u ciebie musiałbym generalnie zwinąć sklejanie, będzie tak ładnie jak skończę jeden model, a nie zacznę drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła przesyłka

 

Kupiłem je tutaj z przesyłką ok 60 zł

 

Zamieszczam fotki dobrej jakości gdybyście chcieli zobaczyć z bliska

 

dsc0284hk.jpg

 

dsc0285he.jpg

 

dsc0286ni.jpg

 

dsc0287bh.jpg

 

dsc0291o.jpg

 

dsc0292ge.jpg

 

dsc0288qz.jpg

 

dsc0290t.jpg

 

PLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają miodnie Swego czasu popełniłem ten model w wersji "prosto z pudła", i przyznam, że zestawowe relingi i schodnie mocno mi krwi napsuły a i efekt nieciekawy Przydały by mi się wtedy takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do kalek. Dałeś pod kalki lakier błyszczący czy matowy? Bo na zdjęciu kadłub wygląda dość matowo. Procedura którą opisujesz jest jak najbardziej słuszna. Połysk>set>kalki>sol>połysk. Ja zazwyczaj maczam delikatnie kalki w wodzie czekam jak tylko będą się ruszać ale jeszcze nie będą zbyt rozmoczone. Potem delikatnie łapie pensetą i przenoszę na plamę setu. Delikatnie koryguję pozycję jeśli potrzeba i odsączam nadmiar setu chusteczką. Po 15-20 min nakładam sol, a potem jeszcze raz połysk żeby wszystko zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja położyłem tylko matowy lakier... i tutaj diabeł pogrzebany no trudno... Następny, razem już będę wiedział, że połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo świecące kalki psują efekt. Jak Ci kalki nie siądą to próbuj maziać je solem po parę razy. W sensie pierwszy raz zostaw do wyschnięcia potem znowu i tak dalej. Czasami pomaga. Także jeśli zrobił Ci się pęcherzyk powietrza na kalce przekłuj go delikatnie i również potraktuj solem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może efekt poprawi lakier błysk. Tragedii nie ma - widziałem gorzej położone kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !

 

Chciałem napisać, że pracuje nad modelem pomalowałem wszystkie pokłady na drewniany kolor + wash pod spód część dziobowa oraz rufa jest ukończona w 90% teraz przygotowuje kadłub do oświetlenia, maskowałem elementy warstwami czarnej farby aby nie przepuszczały światła, wierciłem otwory aby światło się lepiej rozpraszało i wiele innych... Zrobię kilka fotek i zamieszczę niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OŚWIETLENIE MODELU (paski led)

 

Idziemy do CASTORAMY i kupujemy paski LED (na metry, wg potrzeb) Ja kupiłem nie powlekane (nie są wodoszczelne) białe o ciepłej barwie 19,99 zał za m2

 

Taki pasek led składa się z kawałków o długości 10cm, na których są po 3 diody. Podłącza się kablami do tych miedzianych kropeczek na krawędziach, ważne jest aby zawsze + do + a - do - to żelazna zasada!

dsc0357q.jpg

 

dsc0370mk.jpg

 

dsc0371n.jpg

 

Potrzebna będzie jeszcze Lutownica + spiwo lutownicze (ok 30 zł)

dsc0360a.jpg

 

oraz Transformator + 3 rodzaje kabli:

kabel biały (transformator --> gniazdko elektryczne)

kabel czarny (transformator --> podstawka)

kabel kolorowy(podstawka --> paski LED) taki cieniutki kabelek...

dsc0362g.jpg

 

 

Tak to wygląda zainstalowane w moim modelu

Ja zainstalowałem 2 paski:

1. Długi 60 cm na całą długość kadłuba

2. Krótki 20 cm na długość nadbudówek

dsc0348nt.jpg

 

dsc0350jv.jpg

 

dsc0352z.jpg

 

dsc0353rg.jpg

 

Tutaj widać jak kolorowy kabelek wchodzi do poodstawki

dsc0351dx.jpg

 

A tak to mniej więcej przechodzi:

dsc0354ga.jpg

 

dsc0355xp.jpg

 

 

Jeżeli już zdecydujecie się na oświetlenie modelu, nie obędzie się bez MASKOWANIA oraz wiercenia dodatkowych przestrzeni aby światło swobodniej przechodziło przez kolejne kondygnacje...

 

Tak oryginalnie wyglądały pokłady:

82222828.jpg

 

Tutaj sobie rozrysowałem miejsca których mogę się pozbyć:

40386714.jpg

 

A tak wygląda to po usunięciu plastiku:

(usunąłem je wiertarką jechałem wiertłem jak lasetem hehe, wiórów było co niemiara)

32137769.jpg

 

 

Jak już wszystko wywiercimy musimy nałożyć trochę farby pod spód aby plastik nie prześwitywał... Bo świeci strasznie nie maskowany...

Do tej czynności polecam pomalowanie 2 warstw czarnej farny i na koniec pomalowanie wszystkiego na biało aby światło się dużo lepiej rozprowadzało wewnątrz całego modelu!

 

 

Tutaj malowałem na czarno:

(Wyglądało trochę przerażająco...)

80685989.jpg

 

36856801.jpg

 

Później na biało:

41004176.jpg

 

90184975.jpg

 

Sprawdziłem - nic nie prześwituje

 

A tutaj jeszcze prezentacja pokładów nałożonych na siebie kolejno po wywierceniu otworów:

dsc0366r.jpg

dsc0367yn.jpg

dsc0368sg.jpg

 

 

Tym sposobem, nie muszę kombinować z diodami aby je rozkładać po całym modelu i pokładach... wystarczą mi 2 paski na dnie kadłuba aby cały model pięknie świecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.