Skocz do zawartości

TITANIC 1:400 Academy - budowa


Pawel2123

Rekomendowane odpowiedzi

Czesio, boj sie Pana Boga!

Chlopie, czy chesz zeby Cie wykleto, przekleto, obwiniono za wszystkie plagi egipskie i po nich nastepujace, za EBOLA i HIV tez? Wykleto za wplyw pelni ksiezyca na bezplodnosc indykow i mrowek na Alasce??? Zeby Ci wyszczerbiona brzytwa za zniszczony model gentalia oskalpowano???

 

Czy jestes pewny, ze uzywasz acetonu , czy tylko wspolczesnego zmywacza do paznokci? Moze zrobisz jakis fotograficzny przewod dowodowy, bo jesli nie zobacze to nie uwierze!!!

 

Dla wszelkich celofanow, celuloidow (celulitis pewnie tez) i polistyrenu aceton to wrog nr.1! Wrecz terminator!

 

 

P.S.

Majac za soba historyczna (PRL-owska) stycznosc z TRI i tym wielce smrodliwym specyfikiem, smiem watpic w skutecznosc takich sowieckich manewrow. Aceton rozpuszcza niekontrolowanie polistyren. Niedawno dowiedzialem sie na tym forum, ze domieszka metanolu przerywa ten proces. Czlowieku, odpowiednio dobrana mieszanka acetonu i rozpuszczonego w nim polistyrenu z ramek tego modelu to najlepsze spoiwo i szpachla w jednym! Tamiya, Revell & Co przy nim siadaja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak używam acetonu technicznego prosto z bańki 5L tak samo jak chłopaki na modelarni i nigdy nawet jak konkretnie zalałem plastiku nie ruszyło Fotke wrzucę wieczorem bo jest na modelarni On po prostu za szybko wyparowywuje żeby cokolwiek zrobić a co do metanolu to ostrzegam kilka gram może zabić w najlepszym przypadku oślepić...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes pewny, ze uzywasz acetonu , czy tylko wspolczesnego zmywacza do paznokci?
Tak jestem pewny

img20120427004.jpg

Plastiku nie rozpuszcza, odparowywuje w ciągu kilku sekund maluję tak od kilku lat...

Zeby Ci wyszczerbiona brzytwa za zniszczony model gentalia oskalpowano???

pict0073uo.jpg

Ten model był malowany właśnie pactra + aceton i jakoś go nie zeżarło ba, powierzchnia była gładziutka. Na fotce już zwashowany innych nie mam, jeśli są chętni mogę zmotać krok po kroku relację malowania jakiegoś starego modelu i pokaże że nic mu się nie dzieje.

A to przypadkiem nie IPA (alkohol izopropylowy) ?

W życiu tego w rękach nie miałem

Aceton rozpuszcza plastik, uszczelki w aero i cuchnie niemiłosiernie

uszczelki po roku trzymają się dobrze, (oprócz tej z dyszy bo wybrała wolność) czy cuchnie bym się kłócił, podczas malowania go nie czuję, chyba że przez przypadek wyleję albo nachylę się nad bańkę.

Czlowieku, odpowiednio dobrana mieszanka acetonu i rozpuszczonego w nim polistyrenu z ramek tego modelu to najlepsze spoiwo i szpachla w jednym! Tamiya, Revell & Co przy nim siadaja!

Ja słyszałem o rozcieńczalniku nitro ale co ja tam wiem....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes pewny, ze uzywasz acetonu , czy tylko wspolczesnego zmywacza do paznokci?
Tak jestem pewny

img20120427004.jpg

Plastiku nie rozpuszcza, odparowywuje w ciągu kilku sekund maluję tak od kilku lat...

Zeby Ci wyszczerbiona brzytwa za zniszczony model gentalia oskalpowano???

pict0073uo.jpg

Ten model był malowany właśnie pactra + aceton i jakoś go nie zeżarło ba, powierzchnia była gładziutka. Na fotce już zwashowany innych nie mam, jeśli są chętni mogę zmotać krok po kroku relację malowania jakiegoś starego modelu i pokaże że nic mu się nie dzieje.

A to przypadkiem nie IPA (alkohol izopropylowy) ?

W życiu tego w rękach nie miałem

Aceton rozpuszcza plastik, uszczelki w aero i cuchnie niemiłosiernie

uszczelki po roku trzymają się dobrze, (oprócz tej z dyszy bo wybrała wolność) czy cuchnie bym się kłócił, podczas malowania go nie czuję, chyba że przez przypadek wyleję albo nachylę się nad bańkę.

Czlowieku, odpowiednio dobrana mieszanka acetonu i rozpuszczonego w nim polistyrenu z ramek tego modelu to najlepsze spoiwo i szpachla w jednym! Tamiya, Revell & Co przy nim siadaja!

Ja słyszałem o rozcieńczalniku nitro ale co ja tam wiem....

 

Pozdrawiam

 

Ps. Przepraszam autora tematu za zamieszanie i offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, odpowiednio dobrana mieszanka acetonu i rozpuszczonego w nim polistyrenu z ramek tego modelu to najlepsze spoiwo i szpachla w jednym! Tamiya, Revell & Co przy nim siadaja!

Ja słyszałem o rozcieńczalniku nitro ale co ja tam wiem....

 

Czesio, gdyby zyl jeszcze Marian Walaszczyk (a i z pewnoscia Maniek Kazirod pokaze Ci ten acetonowy "specyfik") wyjasnilby Ci jak go zrobic. Robert Majewski i Romek Mucha tez pewnie jeszcze "receptury" nie zapomnieli.

 

Pomimo udanych eksperymentow Czesia, autorowi threada radze trzymac rece z daleka od acetonu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam po przerwie

 

Tak jak pisałem zmyłem wszędzie farbę i zacząłem od początku całe malowanie

 

 

Pomalowałem kadłub podkładem i zabieram się za malowanie czarnej części (teraz rozcieńczam farbki Humbrola tylko rozcieńczalnikiem Humbrola w proporcji mniej więcej 1:1)

Zamaskowałem też dokładnie część która będzie malowana na czerwono.

dsc0132rx.jpg

 

Tutaj już pomalowane - wszystko ładnie się udało

(Będę oświetlał mojego Titanica, dlatego od spodu pomalowałem również wszystkie pokłady na kolor czarny aby dobrze izolowały światło - następnie będę je malował na biało, aby ładnie rozpraszały światło w całym statku)

dsc0151q.jpg

Polecam piwko CIECHAN - miodowe

 

Większe zbliżenie na to samo

dsc0153tb.jpg

 

dsc0162cd.jpg

 

Następnie zabrałem się za maskowanie kadłuba aby namalować złoty pasek

dsc0165qq.jpg

 

A tutaj z namalowanym złotym paskiem

(przyłożyłem tylko białą niemalowaną część aby zobaczyć mniej więcej jak będzie wyglądać)

dsc0177wq.jpg

 

dsc0175ih.jpg

 

A tutaj przyłożyłem jeszcze tylko pokład dziobowy

dsc0179hm.jpg

 

Tutaj schnie mi pierwsza warstwa czerwonej farby

dsc0231gj.jpg

 

A tutaj wielka chwila prawdy - Odklejanie taśmy maskującej...

dsc0234an.jpg

 

Jeszcze tylko pozostaje naklejenie kalek i pokrycie wszystkiego lakierem matowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam po przerwie

Pomalowałem kadłub podkładem i zabieram się za malowanie czarnej części (teraz rozcieńczam farbki Humbrola tylko rozcieńczalnikiem Humbrola w proporcji mniej więcej 1:1)

 

No już myślałem, że nigdy nie napiszesz :P

Nie wiem czy potrzebnie kupowałeś rozcieńczalnik Humbrola, z powodzeniem Revelle, Humbrole i Model Mastery rozcieńczam benzyną lakową.

Powiedz czy nie widać nierówności po odklejeniu taśmy, którą naklejałeś schodkowo? Nie wpłynęła farba pod spód na łączeniach?

Czy stosowana przez ciebie taśma to zwykła taśma maskująca ze sklepu? Odważny jesteś, ona potrafi zerwać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam po przerwie

Pomalowałem kadłub podkładem i zabieram się za malowanie czarnej części (teraz rozcieńczam farbki Humbrola tylko rozcieńczalnikiem Humbrola w proporcji mniej więcej 1:1)

 

No już myślałem, że nigdy nie napiszesz :P

Nie wiem czy potrzebnie kupowałeś rozcieńczalnik Humbrola, z powodzeniem Revelle, Humbrole i Model Mastery rozcieńczam benzyną lakową.

Powiedz czy nie widać nierówności po odklejeniu taśmy, którą naklejałeś schodkowo? Nie wpłynęła farba pod spód na łączeniach?

Czy stosowana przez ciebie taśma to zwykła taśma maskująca ze sklepu? Odważny jesteś, ona potrafi zerwać wszystko.

 

Rozpuszczalnik Humbrola ma tą właściwość, że rozcieńca tylko Humbrole. Pactra i Vallejo się rozpadają. Lepiej nadaje się do zdejmowanianadmiaru smaru np. z łańcucha rowerowego - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miodzio A jak wyznaczałeś linię wodną ?

Rozpuszczalnik Humbrola ma tą właściwość, że rozcieńca tylko Humbrole. Pactra i Vallejo się rozpadają.

Bo Pactra i Vallejo to akryle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozcieńczalnik Humbrola stosuje tylko do farbek Humbrol (do Revella stosuje Revell) inaczej farba schnie w powietrzu i się nie przykleja.

2. Nierówności nie widać żadnych, farba nie wypłynęła, linia podziału jest idealnie równa, bez żadnych zacieków...

3. Do maskowania używam 2 taśmy:

- tam gdzie ma być linia oddzielająca kolory stosuję tylko taśmy TAMIYA

(dodatkowo jeszcze przy samej linii podziału dociskam taśmę paznikciem),

- tam gdzie kończy się szerokość taśmy TAMIYA doklejam tańszą taśmę maskującą

(znacznie tańszą od Tamiya, trochę lepszej jakości od tej najtańszej, moc kleju

oznaczona jako "medium" z Castoramy, koszt ok 10 zł).

4. Nic się nie odrywa, również nie pozostawia kleju na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz opowiem o malowaniu pokładów

 

Tutaj zrobiłem próbę z malowaniem, górny pokład nie ruszany, ten po lewej ma losowo namalowane linie a ten po prawej ma pomalowane linie łączenia desek (pędzelkiem retuszerskim "00")

dsc0189jb.jpg

 

Tutaj widzicie jakich dokładnie farbek użyłem, po ich wymieszaniu udało mi się uzyskać idealny kolor podkładu

dsc0192pv.jpg

 

Przygotowane do malowania aerografem

dsc0193mn.jpg

 

Pomalowane (ostatecznie wybrałem metodę z tego trzeciego elementu, ale lekko rozjaśniłem ciemną farbę i postarałem się zrobić równe linie, precyzyjniej)

dsc0199r.jpg

 

Po wybraniu metody malowania zabrałem się za część dziobową

dsc0202tf.jpg

 

 

dsc0205k.jpg

 

Widać różnice, nabiera faktury prawdziwego drewna.

dsc0206dq.jpg

 

dsc0209io.jpg

 

To samo na części rufowej statku

dsc0210fy.jpg

 

Tutaj zestawione oba elementy jeszcze przed malowaniem aerografem.

dsc0212cm.jpg

 

A tutaj już pomalowane

dsc0221up.jpg

 

Czerwoną linią zaznaczyłem różnicę między dwoma pokładami:

Ten po lewej miał malowane wcześniej linie łączenia desek

Ten po prawej nic wcześniej nie miał robione - wygląda płasko

dsc0221a.jpg

 

Na koniec pokryje wszystko lakierem satynowym i tą metodą dokończę wszystkie pokłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.