Skocz do zawartości

T-34/76 mod. 1941 Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podłubawszy...

Położony sidolux i kalki - ładnie siadły. Co do krzyży na wieży - mogą się wydawać krzywo nałożone, ale są równoległe (albo prostopadłe) do podłoża - wieża ma głupie skosy przez co miałem dużo zabawy z ich pozycjonowaniem. Skorupa błotna może wyglądać rażąco, ale po washu nabrała trochę wyrazu. Jeszcze suchy pędzel i pigmenty i będzie znośnie z błotkiem.

No ale tak wyglądał po sido i kalkach:

P9100013.JPG

P9100014.JPG

P9100016.JPG

Zalążek prymitywnej podstawki, byle potrenować trochę parę rzeczy...

P9110021.JPG

A tu model po washu i posadzona wstępnie zieleń. Teraz tylko zrobić coś na granicy droga-trawa i będzie okej. Fajna ta zielenina POLAKA jest, ale przydałoby mi się więcej rodzai - tak to trochę może pędzlami podziałam... Jak to miło mieć gotowce.

No nic, działamy dalej - teraz przecudowna satyna Vallejo (która mnie nigdy nie zawiodła ), biedronka, parę różnych szmerów-bajerów i kurzenie pigmencikami. No i oczywiście trza pomalować figurkę...

P9110022.JPG

P9110024.JPG

P9110025.JPG

P9110026.JPG

P9110027.JPG

P9110029.JPG

P9110030.JPG

P9110032.JPG

P9110035.JPG

P9110037.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ sielankowo

Normalnie zachęta do wyjazdu na piknik ;)

 

Brakuje tylko malinek na krzaczkach:)

Bardzo fajna ta trawka z gotowca, chyba rozejrzę się za w ofercie czy nie ma czegoś podobnego do 72. Albo kępki trzeba by tylko sadzić...

 

Trzyczwórka bardzo sympatyczna. Ostatnim Twoim modelem który nie wpędzał mnie w zadumę i nie zachęcał do spędzenia długich chwil na kontemplacji zdjęć, był, ile dobrze pamiętam, późny tygrys w panzergrau z nieco modernistycznie umieszczonym zasobnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko malinek na krzaczkach:)

O właśnie Dodam jakieś czerwone kulki Dzięki!

 

był, ile dobrze pamiętam, późny tygrys w panzergrau z nieco modernistycznie umieszczonym zasobnikiem

Łooo, to ja tego modelu już prawie nie pamiętam, musiałem chwilę pomyśleć, a tu inni pamiętają - no proszę . No jak taki podwyższony zasobnik zapada w pamięć... I to był średni tygrys

 

chyba rozejrzę się za w ofercie czy nie ma czegoś podobnego do 72

Powinno być... Przecież blisko od 72 do HO.

http://modelarski.sold.pl/index.php

Choochoo, poszło PW.

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi reggy jak przechodzisz z tego świecącego modelu po sidoluksie do takiego zmatowienia? To za sprawą washa?

Sam wash. Rozprowadzam zawsze po całym modelu i dopiero ścieram. Na bazie White Spirit albo Thinner for Washes MIG'a. Po wyschnięciu wychodzi satyna, potem oczywiście jeszcze lakier satynowy, ale na tych fotkach model jest jeszcze przed lakierowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zmierza w dobrym kierunku, sam temat też bardzo ciekawy.

Ale napisze troche o kompozycji, tak na przyszłość.

Jest cos takiego jak złoty podział 1/3 lub 3/4 kadru.

Generalnie chodzi o to żeby nie stawiac na środku.

Są oczywiście wyjątki, ale ten nim nie jest.

I jeszcze jest taka zasada, że to co sie porusza, musi mieć gdzie się poruszać. Czyli kawalek "terenu" przed sobą.

Nie pisze tego zlośliwie, ale poprostu chce, żebyś wiedział.

I pchał swoje modelarstwo do przodu.

Wpisz sobie w googlach "zloty podzial zdjecia" a poczytasz więcej.

np. http://www.fotal.pl/artykul/FotoPoradnik_Pawla_Dumy_Zloty_Podzial_czyli_kolejny_sposob_na_skomponowanie_zdjecia_doc11344.html

Oczywiście jak Cię to interesuje.

Pozdrawiam i czekam na finish.

Ps.Ze swojego doświadczenia moge napisać, że jesteś w bardzo newraligicznym punkcie, a mianowicie chodzi o piekne połączenie pojazdu z drogą i klimatem (kurzenie itp.)

Zobaczymy jak wybrniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź mi jeśli byłbys traki łaskaw, na czym kleisz polaka do podłoża.

Zwykły Wikol.

 

Ale napisze troche o kompozycji, tak na przyszłość.

Na przyszłość przyjąłem Postawie model trochę bardziej z tyłu, żeby choć trochę poprawić kompozycję. Zdaję sobie sprawę z tego, że na tej winetce właściwie nic się nie dzieje, poza szkopem podziwiającym widoki, ale nigdy nie robiłem zieleni tak właściwie... Więc projekt czysto techniczny.

Oczywiście jak Cię to interesuje.

Wszystko co pozwoli robić lepsze modele mnie interesuje

 

 

Ps.Ze swojego doświadczenia moge napisać, że jesteś w bardzo newraligicznym punkcie, a mianowicie chodzi o piekne połączenie pojazdu z drogą i klimatem (kurzenie itp.)

Wiem wiem wiem Właśnie to przerabiam! Zrobiłem najpierw lekkie olejne raisny (białe i umbra ziemna żeby zróżnicować kolor pancerza), a potem opyliłem model kurzowym kolorem Vallejo BUFF który po chwili zacząłem ściągać w dół mokrym pędzlem. Teraz pora na pigmenty. Wrzucę jutro fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zdążyłem z obiecanym "dzisiaj"

Więc co nowego. Kolejny etap przyuczania stolarskiego - drewno na bokach wyszło wreszcie jako-tako (poza jedną skazą). Barwiłem je robiąc na nim po prostu washa - pięknie ssie miksturę i trzyma kolor. Dodałem trochę czerwonych kropek na krzaczkach . No i przede wszystkim właściwie chyba zacząłem kurzenie - na fotkach oczywiście widzę co jeszcze trzeba poprawić (osmolenia lufy i wydechów, trochę zacieki i kurz). W paru miejscach muszę też podmalować kolorem bazowym bo mi się "za dużo starło ". Oglądałem ostatnio trochę tzw. zacnych figurek i doszedłem do wniosku, że moja jest za kiepska. Po prostu w paru miejscach zawiodłem na etapie przygotowania powierzchni (obie dłonie, lewe przedramię, lewy policzek, szyja) i były widoczne grudki. Zmyłem więc farbę zmywaczem Wamodu łamiąc panu przy okazji 4 palce u prawej ręki. Musiałem je odtworzyć z miliputa. Ale teraz popracuje trochę nad figurką i podłożem. Mam wrażenie, że czołg lewituje i trzeba zrobić wgłębienia na gąski.

P9150027.JPG

P9150030.JPG

P9150031.JPG

P9150033.JPG

P9150034.JPG

P9150037.JPG

P9150039.JPG

P9150043.JPG

P9150045.JPG

P9150047.JPG

P9150049.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 zdjęciu od dołu gąski wisi na tylnym kole jezdnym...

A no gąski jeszcze nie klejone do kół - zostawiłem sobie minimalne pole manewru chociażby przez możliwość ich odginania na górze i dole w czasie malowania. Wiec to zniknie z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czołg: specem od ruskich nie jestem, ale szkła lamp są krzywo wklejone. Szkoda że nie zdecydowałeś się mając zdjęcie, bardziej odwzorować pojazd, bo poza oznaczeniami to raczej nic nie mają detalowo wspólnego - ale to oczywiście Twoja wola. Sama dioramka fajna, choć szkoda że czołg na niej wisi (pierwsze zdjęcie). Poza tym ładne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szkła lamp są krzywo wklejone

Nie są Blaszki na których są zamontowane się poprzechylały, teraz wyprostowałem i jest git.

 

Szkoda że nie zdecydowałeś się mając zdjęcie, bardziej odwzorować pojazd,

Niestety, gdybym na tym etapie na jakim byłem, gdy zobaczyłem zdjęcie, zacząłbym go kroić to mógłbym nie zdążyć przed końcem września a nie wiem czy zabieram z sobą warsztat malarski na emigrację (ale i tak pewnie zabiorę - a bo co )

Sama dioramka fajna, choć szkoda że czołg na niej wisi (pierwsze zdjęcie).

Dzisiejszą noc spędziłem robiąc miejsce na gąsienice w podłożu. Już z tym jest lepiej.

 

 

i podloze drogowe

A no właśnie z tym mam problem, bo kończą mi się pomysły co mogę z nim zrobić

 

bo poza oznaczeniami to raczej nic nie mają detalowo wspólnego

A gdzie tam, nawet i czcionka cyferek jest inna

Dzięki serdeczne za komentarze - pracuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki na których są zamontowane się poprzechylały, teraz wyprostowałem i jest git.

No to się cieszę.

Niestety, gdybym na tym etapie na jakim byłem, gdy zobaczyłem zdjęcie, zacząłbym go kroić to mógłbym nie zdążyć przed końcem września

Znaczy racja, zabrałeś się do roboty trochę od tyłu, zamiast najpierw fotki to najpierw sklejałeś, no ale cóż efekciarsko wygląda, a widzę że o to Ci chodzi i dobrze. Jeśli chodzi o mnie, to bardziej preferuję podparcie konkretnymi zdjęciami od początku budowy, no cóż to moja opinia.

Niestety, gdybym na tym etapie na jakim byłem, gdy zobaczyłem zdjęcie, zacząłbym go kroić to mógłbym nie zdążyć przed końcem września a nie wiem czy zabieram z sobą warsztat malarski na emigrację Smile (ale i tak pewnie zabiorę - a bo co Smile )

Weź, weź. Pytałem znajomych i wcale tak źle nie będzie z czasem i na pewno coś się znajdzie i na imprezy i na modelarstwo. W sumie łatwo mi mówić, bo do Uniwersytetu Jagielońskiego, od domu mam jakieś 20 minut piechotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy a co chcesz wziasc na emigracje ?? caly warsztat ?? bo tez emigruje i narazie tylko przygotowalem do zabrania 3 pudelka pigmentow miga boje sie ze szpachlowki, farbki i kleje moga mi wywalic na lotnisku ze niby latwopalne :/

 

Mam nadzieje ze jeszcze przed piatkiem zobacze jakies postepy u ciebie bo modelik mi sie widzi fest

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze jeszcze przed piatkiem zobacze jakies postepy u ciebie bo modelik mi sie widzi fest

Mam nadzieję do piątku skończyć.

 

Reggy a co chcesz wziasc na emigracje ?? caly warsztat ??

U mnie na szczęście emigracja "samochodowa 190km" więc nie jest tak źle aż. I raczej biorę wszystko co potrzebne do robienia modeli (nie dioram).

Uważaj żeby Ci pigmentów nie zatrzymali jako barwionej amfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.