Skocz do zawartości

MiG-3- ICM-1/48 S-F


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Modelik skończony. Link do skromnego warsztatu;

viewtopic.php?t=11084

 

Mając do wyboru wiele fajnych malowań....nie wybrałem żadnego. Myślę że mi wybaczycie. Kiedyś w necie zobaczyłem pracę węgierskiego modelarza i wiedziałem że muszę tak zrobić, a konkurs stał się katalizatorem.

Nigdy MiG tak tak nie wglądał, po zejściu z linii montażowej! Wg.monografii Migi Stalina MiG 1 MiG 3 Militaria i Fakty nr 28 wszystkie elementy były pomalowane farbą podkładową.

Dziękuję-ZIO BY NAITT za przepis na "malowanie drewna", bez tego pewnie bym się nie odważył, ale i tak wyszło mizernie.

Dobra oto on;

QTBmQ9p.jpg

Wa24gJE.jpg

TMjbeZP.jpg

SKMvnIG.jpg

7Riyw9c.jpg

bR5bsC6.jpg

Miłego oglądania i nie bijcie za mocno wszelkie babole to- załoga była po obchodach kolejnej rocznicy rewolucji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jakiej farby użyłeś do pomalowania aluminium (firma)

..metalizer MM, na czarnym błysku MM(olejnym), polerowany lekko i pryśnięty selerem do metalizerów MM.

jachud 3- dzięki za doping w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

wyszedl swietnie,fajna imitacja sklejki.mozn bylo tylko wycieniowac troche balchy np poprzez wcieranie w niektore z nich startego grafitu od olowka ale i tak jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończonego modelu!

 

Zarówno pomysł jak i wykonanie są bardzo fajne. Ciekawa odskocznia od oklepanych kamuflaży Najbardziej podoba mi się malowanie części metalowych Aż nie mogę przyzwyczaić oczu do idealnie czystych rur wydechowych

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie. Bardzo się cieszę, że się podoba. Muszę się przyznać, że miałem duże wątpliwości czy robić takie malowanie do konkursu. Byłem bliski zmycia tej "ikeyi", teraz wątpliwości ustąpiły.

dweler- tak zrobiłem na wypukłym panelu za wydechami, trochę widać na fot. 2,4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, całkiem, całkiem, zwłaszcza to drewno wyszło.

Robię wczesnego MiG-3 na PWMie jest warsztat.

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=5475

Też się zastanawiałem nad zrobieniem takiego golasa, tym bardziej, że na stronie http://mig3.sovietwarplanes.com/mig3/mig3.html

jest ładnie rozrysowane co było z jakiego materiału.

Konsultowałem się z autorem strony, Massimo Tessitori, podpytywałem się o jakieś zdjęcia z fabryki lub montażu, wg. niego taka konfiguracja fabrycznie nie istniała, bo były one montowane z gotowych elementów wykonywanych w różnych zakładach i były te elementy prawdopodobnie malowane przed montażem. Do końca to nie jest pewne czy metalowe części były pokryte żółtym podkładem, na zdjęciach rozwalonych Migów widać zdrapaną farbę z płatów i coś ala podkład, na metalowym kadłubie raczej wygląda to na goły metal (przynajmniej tak mają wczesne).

Z dodatkowych uwag, płyty za kolektorami były stalowe, chodziło o zabezpieczenie przed rozgrzanym powietrzem.

Zapuściłbym też linie podziału i nity części metalowych.

Wydaję mi się, że zawsze taką konfigurację można tłumaczyć modelem pokazującym właśnie podział technologiczny. Jak przekrojone samochody na wystawach itp.

 

Pozdrawiam,

 

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za dobre słowo. Ten MiG powstał wyłącznie dla tego malowania.

Kiedyś na forum HS był tak zrobiony Ił-2, późnij MiG madziara z linku, a niedawno znowu Ił-2.

W Militariach piszą że wszystko było malowane podkładem i wyglądało to dosyć siermiężnie.

Chciałem tak zrobić i zrobiłem. Przy okazji poćwiczyłem malowanie metalizerem i to nieszczęsne drewienko. Stronę, którą podałeś znam i zaglądałem. Każdy kto chce budować MiG-3 powinien ją znać.

Twój warsztat obejrzałem i jestem pod wrażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pięknie wyszedł! Uczta dla oczu :super:

 

Ja chyba w życiu nie opanuję techniki malowania drewna... Jedynie raz udało mi się ładnie pomalować śmigło do Fokkera Dr.I 

 

 

P.S dzięki za link do twojego modelu w wątku o budowie Albatrosa.

 

*nie ma to jak komentować model zbudowany 12 lat temu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

*nie ma to jak komentować model zbudowany 12 lat temu :mrgreen:

😀 ... jeszcze jak zdjęcia ocalały co nie jest regułą. Dziękuję.

Krzysiek; większej łopaty nie znalazłeś?  Tak na całą stronę. 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀Marku D, jako jeden z nielicznych masz eleganckie galerie . Modele są zrobione bardzo fachowo , z wyczuciem . Istnieją do tej pory Twoje galerie z pięknymi modelami .

No właśnie , istnieją . Po to jest dział - Galerie . 

Nawet za następne 12 lat będą takie same - dające uśmiech i chwilę odprężenia w życiu .

Pozdrawiam Hello 😀

 

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.