Skocz do zawartości

[galeria]PWS-33 Wyżeł, Ardpol 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny samolot skończony . Jak na pierwszą w życiu pełną żywicę to jestem zadowolony. Model sklejało się przyjemnie ale szpachli też trochę poszło. Wrażenia z budowy znajdują się w warsztacie:

viewtopic.php?t=15478

No i chyba tym modelem zakończyłem swój udział we wrześniowym projekcie bo czasu już mało a Lubliny i RWD-8 są bardzo rzadko do dostania na allegro i ceny z kosmosu .

Zapraszam do komentowania

DSC01244.jpg

DSC01245.jpg

DSC01246.jpg

DSC01247.jpg

DSC01248.jpg

DSC01250.jpg

DSC01251.jpg

DSC01252.jpg

DSC01253.jpg

DSC01255.jpg

DSC01256.jpg

DSC01257.jpg

DSC01259.jpg

DSC01262.jpg

Na koniec mały bonus, czyli całe moje siły powietrzne. Teraz wszystkie pojazdy biorące udział w projekcie maja osłonę lotniczą

DSC01263.jpg

Kolejne fotki są w rozmiarze 1024x na ileś tam (zależy od wysokości).

DSC01265.jpg

DSC01267.jpg

DSC01269.jpg

DSC01270.jpg

P.S. Ponawiam pytanie o galerię zbiorczą projektu. Powstanie taka? Bo chciałbym aby wszystkie modele były w jednym miejscu umieszczone a nie szukać po wątkach

 

Niech to będzie mój mały hołd dla tych ludzi co latali na tych maszynach i bronili Naszego kraju przed wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę, kolekcja godna pozazdroszczenia Co do samego Wyżła to jest super Tylko tak trochę monotonnie ustawiłeś śmigła do zdjęć jakbyś przekręcił jedno trochę, to byłoby super ekstra full wypas

Jest się od kogo uczyć

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz jeszcze coś z tej serii?

Chciałbym jeszcze dostawić wspomnianego RWD-8 i Lublina w 1:48, ale modele te są bardzo rzadko na allegro i ceny niepoważne. Ostatnio Lublin był za 60 zyla. Tyle to mogę dać za model z blachami Parta. A może ktoś ma zalegający model w szafie? Czy bym się wyrobił do września z nimi to raczej nie ale zawsze można później dołożyć.

 

jachud3 to ma być szyk jak na odwiedzinach przełożonego, wszystko cacy ustawione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja.

Teraz to juz za późno, ale wedle któreś monografii, kolory khaki Łosia i P.11 różniły się od siebie. Pewnie Karasia i innych też się różniły. Może i u Ciebie się różną, tylko fotka to "uśredniła"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert - chętnie zaglądałem do Twojego warsztatu, bo też maluję pędzlem, chociaż pojazdy. W galerii ucieszyły mnie zdjęcia "rodzinne", lubię oglądać czyjeś mniejsze lub większe kolekcje. Nie poddawaj się i kombinuj te 2 brakujące - Lublina i RWD-8.

Gratuluję bardzo udanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja.

Teraz to juz za późno, ale wedle któreś monografii, kolory khaki Łosia i P.11 różniły się od siebie. Pewnie Karasia i innych też się różniły. Może i u Ciebie się różną, tylko fotka to "uśredniła"?

Wszystkie modele mam tym samym khaki pomalowane. Nie wiedziałem nawet, że są jakieś różnice. Tzn, wiem że chyba od 1936 zmienił się odcień (coś takiego gdzieś wyczytałem), ale w modelach nie robiłem różnic.

 

Dziękuje wszystkim za pozytywne komenty, to podnosi na duchu Człowiek sobie ręce po łokcie urabia, żeby coś wycisnąć z tych zestawów i widzę, że udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi teraz posłodziłeś . Ale dzięki. Co do Łosia to poszukaj w galerii w dziale Lotnictwo, gdzieś tam jest Łoś.

 

Wiem, wiem widziałem i nadal podtrzymuję zdanie. Zobacz mojego maszkarona, to mi uwieżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wrażenia ze spotkania z żyewicą, może jakieś specjalne techniki?

Żadnych specjalnych nie stosowałem . Ciąłem to skalpelem jak plastik. Trzeba tylko uważać i odpowiednio kłaść nacisk bo żywica jest krucha. To samo z obróbką, delikatniej się obchodzić z częściami bo łatwo się łamią. Materiał ma praktycznie zerową elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńki, słodki psiak ;) Na prawym skrzydle dolna szachownica jest chyba nierownolegle do kadłuba, co nie umniejsza tej świetnej miniatury. Zdaje sie, że samolot za mało się świeci, w książce Morgały z Le Bourget jakby ktoś na niego wode wylał...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.