Skocz do zawartości

[W] MC.202 Folgore (Italeri 1/72)


Kamil232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę przedstawic Wam relacje z budowy modelu Fologre. Model powstaje na "sucho" prosto z pudełka. Narazie kokpit, dodałem w nim tylko pasy bo te odlane na fotelu w postaci płaskorzeźby były straszne no i usunąłem z burt ślady po wypychaczach. Miłego oglądania.

 

Mc202kok1.jpg

Mc202kok2.jpg

Mc202kok3.jpg

Mc202kok4.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem wnęki. Pododawałem w nich troche pierdółek żeby nie były aż tak gołe. Oceńcie sami.

 

Mc202wn281ka1.jpg

Mc202wn281ka2.jpg

 

Czemu pasy są w kolorze fotela?

Pasy nie są w kolorze fotela. Są brązowe, a fotel jest zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

 

Nareszcie troche dłużej przysiadłem przy modelu i przedstawiam efekty

Mc202mal1.jpg

Mój pierwszy w życiu preshing, troche krzywo wyszedł, ale nie myśłałem, że tak trudno to zrobic równo.

Mc202mal2.jpg

Tu już pomalowane i zamaskowane znaki identyfikacyjne

Mc202mal3.jpg

Następnie pomalowałem dół, a potem góre na zielono, ale nie dokładnie żeby cos z tego preshingu zostało. Potem do zamaskowania jelitek użyłem Patafixu UHU.

Mc202mal4.jpg

No i wraszcie ten magiczny moment zdjęcia masek

Mc202mal5.jpg

Mc202mal6.jpg

Mc202mal7.jpg

Myślałem, że troche lepiej mi to wyjdzie, ale i tak jestem bardzo zadowolony A z tego preshingu to w sumie jakoś niewiele zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest ładny, nawet bardzo. Czytałem jakiś czas temu w Internecie artykuł na temat preshadingu (nie preshingu) odnośnie nakładania dwubarwnego kamo, nie za bardzo Ci wyszedł z tego względu, że położyłeś na niego kolor zielony a potem jeszcze "poprawiłeś" tym piaskowym. Gdybyś zrobił zielony tylko w tych miejscach, w których planowałeś "ciapki" a potem po zamaskowaniu ich patafixem, położyłbyś piaskowy, efekt byłby prawdopodobnie bardziej widoczny.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gdyby był preshing to było by super

 

Preshading jak już, a poza tym to jest, co widać na tym zdjęciu

 

Mc202mal3.jpg

 

Zdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,

 

Znów odrzyła we mnie chęć klejenia i postanowiłem wreszcie dokończyć ten model po dość długiej przerwie. Nałożyłem kalki i zaczerniłem, a w zasadzie zabrązowiłem linie. Jeszcze musze go ubrudzić. Także niebawem koniec.

 

Mc202kal1.jpg

Mc202kal2.jpg

Mc202kal3.jpg

Mc202kal4.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ''Preshading'' to "eksponowanie" lini podziału blach?

Sorki za pytania z odpowiedziami oczywistymi dla was ale jestem początkujący jeśli chodzi o pojęcia i nazewnictwo w modelarstwie...

Jeżeli moje przypuszczenia odnośnie definicji Preshading-u są trafne to wydaje mi się, że trzeba te linie przed głównym malowaniem zamaskować- jak, czym?

 

Jeszcze raz przepraszam za głupie dla was pytania.

 

PS: Samolocik naprawdę CACY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ''Preshading'' to "eksponowanie" lini podziału blach?

 

W zasadzie to nie. Preshing robisz przed malowaniem. Zaczernianie blach jest to co innego.

 

Preshading jest to malowanie na czarno wzdłuż linii podziału blach ale przed malowaniem modelu. Tak jak tutaj:

Mc202mal2.jpg

Ta czarna farba ma prześwitywac poprzez warstwe właściwą. Mi to nie wyszło, bo nie prześwituje, bo za grubo pomalowałem

 

Jeżeli chodzi ci o zaczernianie linii podziału to zaczerniasz je już po pomalowanieu modelu i nałożeniu kalek. Robisz to za pomocą plakatówki rozcieńczonej z wodą i odrobiną płynu do mycia naczyń. Tyle że potem musisz to zawerniksować lakierem, żeby było jasne.

 

Kto pyta nie błądzi po to w końcu jest to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli po zaczernieniu w okolicach linii podziałowych, położysz odpowiednio cienką warstwę farby właściwej, to nie trzeba będzie "zaczerniać" dodatkowo linii podziałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastosowanie tej techniki daje fajny efekt rozjaśnienia środkowej części malowanego panela , niestety łatwo jest przesadzić a wtedy wszystko ginie pod warstwą farby .

A modelik fajniutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu ja może trochę odejdę od tematu tutorialowego, bo chciałbym Cię pochwalić za tego Włocha. Model nie jest na najwyższym poziomie,a Tobie udało się zrobić z niego coś co prezentuje się naprawdę efektownie

Czekam na dalsze relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Okres który mnie szczególnie interesuje, to Afryka Północna 1940 - 1943, zbieram modele Luftwaffe, RA i RAF z tego okresu, w najbliżym czasie mam ochotę zabrać się za Hurricane Mk IIC, w malowaniu z tego okresu. w załączeniu przesyłam fotke Fw 190A4 1:72, Academy, jestem początkującym modelarzem, proszę zatem o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres który mnie szczególnie interesuje, to Afryka Północna 1940 - 1943, zbieram modele Luftwaffe, RA i RAF z tego okresu, w najbliżym czasie mam ochotę zabrać się za Hurricane Mk IIC, w malowaniu z tego okresu. w załączeniu przesyłam fotke Fw 190A4 1:72, Academy, jestem początkującym modelarzem, proszę zatem o wyrozumiałość.

A co to ma wspolnego z tematem? Czlowieku, zastanawiaj sie troche gdzie i co piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się, że wróciłeś do "makarona", chociaż zupełnie nie wiem jak mogłem to przeoczyć wcześniej.

Faktycznie model wygląda dobrze mimo tego, że to raczej marny produkt.

Postarałeś się i o to w tej zabawie chodzi.

Co do kwestii ... Preshading ... to Kamil już naprostował co nieco.

Żeby wzbogacić efekt wizualny można zastosować również Postshading ...

... większość smolociarzy pewnie wie o czym piszę ... ale dla niewtajemniczonych ...

POSTSHADING ... zastosowanie ma głównie przy wielobarwnych kamuflażach.

Po naniesieniu PRESHIDINGu malujemy pierwszy kolor kamuflażu. Maskujemy powierzchnie w/g schematów. Linie podziału na odsłoniętych panelach malujemy tak samo jak przed nałożeniem pierwszej warstwy farby. Tym samym, po nałożeniu drugiego koloru, zdjęciu maskowania ... efekt mamy identyczny na obu kolorach kamo.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i klarownie.

Jeżeli nie ... postaram się to niebawem wyjaśnić pismem obrazkowym.

Pozdrawiam.

S. - Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.