Skocz do zawartości

Schnellboot Typ S-100 - Italeri 1:35


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie

Dzisiaj odebrałem paczkę z modelem kutra Nie potrafiłem odłożyć go do szafy, ba nawet nie mam gdzie za bardzo przechowywać kolejnego wielkiego pudła (101X35X14 cm). Tak więc wziąłem model na warsztat, a wszystkich chętnych zapraszam do oglądania relacji z jego budowy.

 

 

be21f4ad85993896.jpg

 

Po rozpakowaniu pudła okazało się, że kawałek lewej burty był odłamany Wystarczyła przysłowiowa kropla kleju i wszystko jest już ok

9245681d9bba60cc.jpg

 

Prawdopodobnie ze względu na wielkosć modelu (długość 100 cm.) kadłub montowany jest śrubami. Ułatwiło mi to sprawę, gdyż po skręceniu połówek i zalaniu łączeń klejem nie musiałem modelu ściskać gumami i klamerkami Wadą tego patentu jest to, że plastikowe zaślepki trzeba będzie szpachlować.

596c5e4582a3d192.jpg

9a28965095173236.jpg

f3b7ecdcd1d39656.jpg

 

Skleiłem podstawkę pod model i zrobiłem przymiarkę z pokładami. Jak narazie wszystko ładnie do siebie pasuje

a757d4dd77e8f74c.jpg

05850d47fd912f1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakie malowanko tej ślicznotki wybrałeś? Bo poza szaro-czarno-czerwonymi były też w całkiem fajne kamuflaże w przeróżne wzory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie malowanko tej ślicznotki wybrałeś? Bo poza szaro-czarno-czerwonymi były też w całkiem fajne kamuflaże w przeróżne wzory...

Myślałem nad esami-floresami, ale chyba wybiorę malowanie z pudła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajne pływadelko Ostrzę sobie na niego zęby ale jak narazie staram się zdroworozsądkowo podejść do tematu kolejnego zakupu, szczególnie że u siebie na warsztacie, w następnej kolejności po Mikasie, będę miał USS San Francisco 1942. Ze względu na gabaryty tego cudeńka, nie będę mógł sobie za szybko na nie pozwolić - brak sensownego miejsca na prezentację - dlatego pewnie prędzej pojawi się ELCO 80' (również z Italerki).

 

Jednak, jak znam siebie, to posiądę ten model - tornado, daj tutaj szczegółową relację, albo wręcz BARDZO szczegółową, bym mogł w przyszłości skorzystać z twojego doświadczenia Tymczasem siadam, patrzę i kibicuję

 

Tylko się nie ociągaj z robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten model w modelarskim... zajmował więcej miejsca niż kilkanaście modeli w 1/72 . Ale ta cena- chyba 350zł

 

Powodzenia w budowie.

 

p.s Tornado mam do Ciebie prośbę.Jak skończysz model to proszę Cię połóż go na wagę (zżera mnie ciekawość ile będzie ważył ten kolos)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajna łódka się zapowiada.

Czy mógłbyś zdradzić tajemnicę w jakiej cenie kupiłeś ten model?

Ewentualnie,żeby nie robić kryptoreklamy, czy mógłbyś na private podać namiary na sklep?

Dzięki, będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się jeszcze trochę z kutrem - zaślepiłem okienka ze śrubami, przykleiłem prowadnice z zewnętrznymi wałami (środkowy będzie montowany po pomalowaniu kadłuba) i zamontowałem stery. Na koniec poszpachlowałem co było do szpachlowania i to tyle na wczoraj.

 

To jest kawał łódki, możną ją chyba zrobić w wersji zdalnie sterowanej

W pierwszej chwili tak samo pomyślałem, ale że nie mam pojęcia co i jak to se odpuściłem.

 

daj tutaj szczegółową relację, albo wręcz BARDZO szczegółową, bym mogł w przyszłości skorzystać z twojego doświadczenia

Postaram się Swoją drogą też ostrzę zęby na ELCO 80

 

p.s Tornado mam do Ciebie prośbę.Jak skończysz model to proszę Cię połóż go na wagę (zżera mnie ciekawość ile będzie ważył ten kolos)

Nie ma sprawy, sam jestem ciekaw jego wagi - w obecnej chwili waży 98,6 dkg.

 

Czy mógłbyś zdradzić tajemnicę w jakiej cenie kupiłeś ten model?

Ewentualnie,żeby nie robić kryptoreklamy, czy mógłbyś na private podać namiary na sklep?

Model kupiłem na allegro za 359 PLN + 15 PLN koszt wysyłki.

W piątek widziałem go też w sklepie Moje Hobby za niespełna 400 PLN, ale już go nie ma.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kawał łódki, możną ją chyba zrobić w wersji zdalnie sterowanej Smile

 

W pierwszej chwili tak samo pomyślałem, ale że nie mam pojęcia co i jak to se odpuściłem.

Służę pomocą w sprawie elektroniki oraz przerobienia, jak jeszcze się zdecydujesz to pisz na priv (szkoda, że nie zajrzałem tu wczoraj ).

 

100cm długości , muszę ją mieć, będzie fajnie śmigać po wodzie, może po Hermannie (tylko kiedy ja go skończę ), a po drugie mam chrapkę na Fletchera od Revella (oczywiście RC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą w sprawie elektroniki oraz przerobienia, jak jeszcze się zdecydujesz to pisz na priv (szkoda, że nie zajrzałem tu wczoraj ).

Dzieki za oferowaną pomoc, niestety jest już za późno - pokład przyklejony i skręcony wkrętami, a teraz nie będę tego rwał.

 

Fotka tego co zrobiłem wczorajszego wieczoru:

 

2c017d41d6fd3d3e.jpg

b24bc370f6940b76.jpg

 

Pokład przytwierdzony do kadłuba, otwory z wkrętami zaszpachlowane i wyszlifowane (także te w burtach). Skleiłem i zamontowałem wyrzutnie torped, przykleiłem pierwsze blaszki:

 

162ae8d317b6dd28.jpg

 

i z zamkniętą furtą:

9ebd145c6674facc.jpg

 

Złożyłem także wloty wyrzutni (drzwi ruchome), narazie stoją na pokładzie tylko do przymiarki:

 

8846f5fe38203559.jpg

 

i jeszcze jeden rzut okiem na wyrzutnie:

 

956d660da8176738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i za przeproszeniem PUPA naogłądałem sie i pewnie po sobocie będe nabywcą w Martoli stoi takie pudło i przeszkadza figurki Dragona oglądać to chyba zniknie jak i pare złotych z mojego porfela będe kibicował powodzenia

 

 

 

Jak składalność i jakość warte ceny ? No i zestawu figurek możemy sie spodziewać ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i za przeproszeniem PUPA naogłądałem sie i pewnie po sobocie będe nabywcą w Martoli stoi takie pudło i przeszkadza figurki Dragona oglądać to chyba zniknie jak i pare złotych z mojego porfela będe kibicował powodzenia

 

Musze sobie aby to zrozumiec.

 

Jedrus a dla Ciebie jak zwykle Chciałem już napisać, że to wielkie pudło ale zapomniałem, kto jest autorem relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składalność i jakość warte ceny ? No i zestawu figurek możemy sie spodziewać ?

 

Wszystko ładnie do siebie pasuje, model praktycznie sam sie skleja Nie licząc maskowania śrub i wkrętów szpachli użyłem tylko na łączeniu ścian rufy. Zrobiłem przymiarkę sterówki i nadbudówki na śródokręciu - pasują idealnie, nie ma szpar Italerka postarała się z wypraskami bo nie ma żadnych nadlewek ani jam skurczowych, a i dziur po wypychaczach nie widać

Figurek nie ma w zestawie, nie wiem czy będę rozglądał sie za nimi

 

Ps.

Postaraj się wstawiać znaki interpunkcyjne w tekście, Twój post wygląda jak byś strzelał z karabinu maszynowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.