Skocz do zawartości

Rammpanzer Tiger(P) Italeri 1:35 + wklad wlasny


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zeby dalej utrudniac sobie zycie zbudujemy taki oto wlasnie pojazd ktory w rzeczywistosci powastal tylko w skali 1:15 a mial sluzyc pod Staliningradem jako przebijak do scian.Z pudelka uzyje tylko podwozia a za pancerna obudowe posluza mi kawalki plastiku z reklamy sniezki.Jak by ktos chcial z tego zestawu zbudowac normalnego elefanta to serdecznie odradzam.Inbox oraz szkice i materialy:

DSC01790.jpg

DSC01791.jpg

DSC01792.jpg

DSC01751.jpg

DSC01753.jpg

raum1.jpg

raum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Budowe rozpoczalem od zmontowania podwozia ktore w tej firmie ma fajnie zrobione ruchome zawieszenie co przydalo by sie w dragonach

DSC01793.jpg

DSC01794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dioramka z wbitym pojazdem w mur fabryki

bardziej cos w formie podstawki z kupa gruzu i moze jakas sciana chyba ze projek zacznie ewoluowac

Świetny temat !

wiem co masz na mysli.te wielkie powierzchnie do obijania,rysowania i robienia zaciekow .teraz jeszcze trzeba znalezc jakies nietypowe ale efoktowne kammo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

dzisiaj w potach i smarkach do kolana wymeczylem czesc pancerza,troche bylo problemow ale jakos poszlo.fajnie sie szlifuje to tworzywo ale nie utnie waskiego paska bo sie zwija

DSC01798.jpg

DSC01797.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staliningradem

 

Nie chce być niemiły, ale wielu ludzi nie za bardzo chyba wie od czego pochodzi nazwa miasta a mianowicie od Stalna a nie Stalinina...

 

Pouczam nie z zawiści, czy jakiejś złej woli, ale ogulnie ludzie bardzo często piszą/mówią niepoprawinie te nazwę, więc to tylko taki mały apel do wszystkich, chcecie znać się troszkę na historii to wymawiajcie poprawinie nazyw...

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82gograd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że "pionowe" ścianki są odpowiednio nachylone? Wydają mi się zbyt pionowe ;-)

katy nie wszedzie beda sie zgadzac gdyz nie mam do tego talentu ale mam nadzieje ze uda mi sie zachowac ogolny charakter pojazdu.jak mawiaja starzy fachowcy "nie wszedzie musi byc pion i poziom"

w temacie z Isem Pawła(Wodzik730) masz opisane jak ciąć by sie sprężynka nie robiła

a no widzialem tylko zapomnialem

chcecie znać się troszkę na historii to wymawiajcie poprawinie nazyw...

spoko,to mialem na mysli tylko mi sie zle napisalo

 

pomeczylem dalej i dorbilem przod oraz tyl,tak jak mowie nie wszedzie katy beda sie zgadzac bo mam trudnosci zeby to poprawnie rozmierzyc

DSC01800.jpg

DSC01801.jpg

DSC01799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hee, ale cudo, czekam na cd

chyba cudak

Może pomoże:

lol niezly,troche koles namieszal w konstrukcji ale pojazd daje wlasnie pole do popisu.dzieki SmokHaosu

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam sie robi ale wolno bo duzo czasu mitrezy docinanie i pasowanie elementow.dzis przod wraz z ta dodatkowa plyta u gory oraz sponiewieralem troche gumowe bandaze na kolach.teraz schnie a jutro szpachlowanie,szlifowanie i tak w kolo ps.jakies czaderskie pomysly na kamo?

DSC01806.jpg

DSC01804.jpg

DSC01803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bandaże?

One czasem nie maja stalowych kół? Rolling Eyes

ekhm,no,ten...raczej gumowe,na zdjeciach widac ze to ciemny kolor ale to moze wytarcia,jak tak to wtopa.powiedzmy ze po burzeniu tych scian i jezdzeniu po ceglach caly dzien tak sie porobilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec z tego co mi wiadomo i widziałem to Elefanty Ferdinandy czy tam tygrysy P jak kto woli miały bardzo skomplikowane kola jezdne w budowie ale mniejsza o to fakt jest taki na zewnątrz były STALOWE bandaże pod nimi podajże dziwny taki pierścień. Wiec szpachla w łapę i naprawiaj bo cegły na bank by tak nie uszkodziły stali(Fe3C jest dosyć twardy :P )

5ffd956d04cbc00dm.jpg

P.S sorka za rysunek na szybkości go rysowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś kleił ostatnio, były tam bandaże?

no normalnie w bergerze jak i wczesniej w ferdku opierdzielilem na czarno jako gume.czlowiek se zyje w blogiej nieswiadomosci az go brutalnie uswiadomia

Pomysł na cammo??

lo matko heretyki!!

Wiec szpachla w łapę i naprawiaj

dzieki za info,przyda sie w przyszlosci ale nie ma sie co spinac,tu konstruktorzy narzucili akurat cienki bandaz gumowy.mnie sie podoba

dzis troche poszlifowalem i dorobilem wlaz tylny

DSC01807.jpg

DSC01808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.